Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
9 správ

OpenAI kúpilo pre ChatGPT doménu AI.com. Ak sa teda budete chcieť dostať k chatbotovi ChatGPT bude stačiť do vyhľadávania zadať AI.com. O sprostredkovanie obchodu sa postaral maklér Jeffrey Gabriel, ktorý stál aj za predajom domény Sex.com, ktorá sa v tej dobre predala za rekordných 13 miliónov dolárov. OpenAI za doménu údajne zaplatilo 11 miliónov dolárov.

Zobraziť celú správu

Budú Macbooky čoskoro schopné konkurovať herným notebookom? Niekoľko zahraničných redakcií sa podľa ich slov zúčastnilo špeciálneho eventu, ktorý bol určený len pre pozvaných novinárov. Na ňom im mala byť predstavená herná budúcnosť značky Apple, ktorá údajne nebude závislá len Apple Arcade. M1 a M2 zariadenia totiž majú dosť výkonu na to, aby si sa nich mohli používatelia zahrať aj graficky náročné hry a to aj pri vysokom rozlíšení a plynulých snímkach za sekundu. Tieto skutočnosti vyplývajú zo slov pozvaných novinárov, viac informácií sme sa však zatiaľ nedozvedeli.

Zobraziť celú správu

Vindstyrka je nový monitor kvality vzduchu od IKEA. Zariadenie príde na trh v apríli 2023 a vďaka vstavanému displeju bude vedieť zobraziť množstvo častíc vo vzduchu, jeho vlhkosť, teplotu a množstvo organických prchavých zlúčenín v ňom. Vindstyrka bude vedieť spolupracovať so smart hubom Dirigera a čističkou vzduchu Starkvind, vďaka čomu sa bude vedieť váš vzduch v domácnosti vyčistiť v podstate sám.

Zdroj | IKEA
Zobraziť celú správu

Twitter spoplatní dvojfaktorové overenie pomocou SMS. Táto zmena bude platná od 20. marca 2023 a bude sa týkať používateľov, ktorí nie sú predplatiteľmi služby Twitter Blue. Dôvodom tohto kroku je údajne fakt, že SMS overenie nie je dostatočne bezpečné. V prípade, že si budete chcieť ponechať dvojfaktorové overenie a zároveň zaň nechcete platiť, viete si v nastaveniach zvoliť možnosť overenia aplikáciu Google Authenticator.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

OpenSea reaguje na rastúcu konkurenciu v podobe spoločnosti Blur. Aktuálne najväčšia burza s NFT sa rozhodla dočasne odstrániť niekoľko poplatkov vrátane 2,5 % poplatku z predaja. Aj napriek tomu, že tieto zmeny by mali byť len na „obmedzený čas“ spoločnosť tým odrezala svoj primárny zdroj príjmu. Tému NFT sme pre vás podrobnejšie rozobrali v našom minulom článku.

Zobraziť celú správu

Microsoft začne limitovať konverzácie s ich AI chatbotom. Nová verzia vyhľadávaču Bing priniesla aj AI chatbota, ktorého poháňa technológia od OpenAI. Aj napriek jej pokročilosti je však stále vo vývoji a niektorým používateľom sa podarilo s ňou viesť naozaj dlhé konverzácie, v ktorých začala „prejavovať emócie“ alebo si jednoducho vymýšľala hlúposti. Microsoft preto plánuje obmedziť konverzácií na 5 otázok a 5 odpovedí na „sedenie“ a maximálne 50 otázok na deň. V budúcnosti sa tento počet môže opäť zvýšiť.

Zdroj | Microsoft
Zobraziť celú správu

Ford Mustang Mach-e začne tento rok používať LFP (lítium-železofosfátové) batérie. Tie sú mimoriadne odolné, využívajú menej drahých kovov a dokážu disponovať rovnakými alebo aj lepšími výkonmi nabíjania. Do fabriky na ich výrobu zainvestuje výrobca približne 3,5 miliardy dolárov. Použitie týchto batérií je súčasť záväzku značky urobiť elektromobily dostupnejšími pre masy.

Zobraziť celú správu

Elon Musk sa vyjadril k téme „podporovania“ svojich tweetov. CEO na svojom Twitteri uverejnil status, v ktorom napísal, že niekoľko médií nepravdivo informovalo o tom, že na jeho žiadosť boli nadraďované jeho vlastné príspevky. Jav, pri ktorom sa jeho príspevky objavovali nad všetkými ostatnými vysvetlil ako „bug“, ktorý však po dôkladnej analýze už stihli odstrániť.

Zobraziť celú správu

Ak sa strácate v ponuke streamovacích služieb vyskúšajte appku/službu JustWatch. S príchodom SkyShowtime sa opäť trochu zmenila ponuka titulov streamovacích služieb. Ak chcete vedieť kde sa aktuálne dá pozrieť váš obľúbený film alebo seriál použiť môžete šikovného sprievodcu JustWatch. Ten vám po vyhľadaní titulu ukáže, na ktorej platforme ho nájdete poprípade kde ho kúpite. Viac informácii o službe nájdete v našom článku.

Zobraziť celú správu