Reklama
Správa dňa

Batérie v iPhonoch 15 majú dvojnásobnú životnosť

23 správ

Kryptomeny nemajú a ani v budúcnosti nebudú mať „na ružiach ustlané“. Celosvetová iniciatíva za ich reguláciu získava ďalšieho „partnera“ v podobe Kórejskej republiky. Potom, čo v decembri 2017 juhokórejskí politici prijali regulačné opatrenia, včera sa stretli znova, pretože zvažujú vypnutie domácich zmenární s virtuálnymi menami. Ako aj v iných krajinách, aj v Južnej Kórei chcú týmto krokom predchádzať praniu špinavých peňazí a kriminalite, uvádza Reuters.

Zobraziť celú správu

Na používateľov zariadení s iOS dolieha „nočná mora“ v podobe zlyhávania aplikácie Messenger od Facebooku. Chyba konkrétne spôsobuje problémy pri písaní správ. Nepomáha ani reštartovanie aplikácie a ani jej odinštalovanie a znovu nainštalovanie do zariadenia. Facebook pre TechCrunch uviedol, že sa chybou zaoberajú, no zatiaľ nevedia, čo ju spôsobuje a ako ju odstrániť. Stretli ste sa s niečim podobným aj vy?

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Portál Variety informoval, že Apple má záujem o prenájom štvorpodlažnej budovy v meste Culver City, Kalifornia, s plochou 128 000 štvorcových stôp, čo je cca 11 892 m². Na tom by nebolo nič mimoriadne, keby sa o danú lokalitu pôvodne neuchádzala mediálna spoločnosť HBO. Tá však od stvojho plánu ustúpila. Aple už v Culver City má priestory, ktoré využíva jeho dcérska spoločnosť Baet.

Zdroj | Variety
Zobraziť celú správu

Transcend predstavil velkokapacitné prenosné SSD disky pre počítače Mac, Transcend JetDrive 825. Disk komunikuje s počítačom pomocou rýchleho rozhrania Thunderbolt 10 Gbit/s a umožňuje rozšíriť pôvodnú kapacitu diskového priestoru o 240, 480 a 960 GB. Ceny jednotlivých verzií sú po prepočte z českých korún približne takéto: 296 €, 494 € a 840 €. Disky sú založené na moduloch 3D NAND TLC a je možné ľahko ich nainštalovať aj priamo do Mac zariadenia namiesto pôvodného.

https://www.youtube.com/watch?v=lzlSkAFMil0

Zobraziť celú správu

Taliansky portál android.hdblog.it zverejnil informáciu, že v krajine na Apeninskom polostrove sa do predaja dostal smartfón Alcatel 3C so 6” HD+ (1 440 x 720 px) IPS displejom s pomerom strám 18:9, 4-jadrovým procesorom MediaTek MT8321, 1 GB RAM, 16 GB ROM, 8/5 Mpx kamerami a 3 000 mAh batériou. Predávaný je za 129,99 € vo farbách Metallic Black, Metallic Blue a Metallic Gold.

Zdroj | android.hdblog.it
Zobraziť celú správu

Svetové telekomunikačné spoločnosti otestovali interoperabilné pripojenie pre viacerých dodávateľov, ktoré je kompatibilné s globálnym štandardom 5G New Radio (NR) 3GPP v tzv. non-standalone (NSA) verzii. V rámci verejnej demonštrácie boli naživo predvedené systémy 5G NR podporujúce nízke, stredné aj vysoké oblasti frekvenčného spektra s využitím predkomerčných základňových staníc Ericsson 5G NR a 5G NR UE prototypov od spoločnosti Qualcomm Technologies. Testov sa zúčastnili operátori AT&T, NTT DOCOMO, Orange, SK Telecom, Sprint, Telstra, T-Mobile USA, Verizon, Vodafone a mnohí ďalší.

Zdroj | Ericsson
Zobraziť celú správu

Samsung spustil produkčnú výrobu pamätí nového štandardu GDDR6, ktoré sú tak, ako predchádzajúce GDDR pamäte, určené predovšetkým pre grafické karty. Vyrábané sú 10 nm procesom s hustotou 16 Gb a s komunikačnou rýchlosťou na jednom pine 18 Gbit/s a komunikačnou rýchlosťou celého čipu 72 GB/s. Efektivita výroby oproti GDRR5 sa zvýšila o 30%  a spotrebu energie znížšila o 35%.

Zdroj | Samsung
Zobraziť celú správu

Stránky XperiaBlog a Nokiapoweruser informujú o aktualizáciách telefónov. V prípade Sony je to model Xperia XA1 Ultra a ide o bezpečnostnú aktualizáciu 42.0.A.4.167. Verzia systému Android zostáva 7.0 Nougat. Pri Nokii sa zmieňuje model Nokia 8, kde aktualizácia zabezpečenia veľkosti vyše 93 MB prináša opravy pre zraniteľnosti Spectre a Meltdown.

Zdroj | Nokiapoweruser
Zobraziť celú správu

Mobilný operátor 4ka sa rozrastá. Teda konkrétne jeho zákaznícka báza. Štvorkárov je totiž už viac ako pol milióna. Priemerný hovor v sieti 4ky trvá minútu a 54 sekúnd. Štvorkári cez pracovné dni najviac telefonujú medzi štvrtou a piatou popoludní a potom ešte medzi siedmou a ôsmou hodinou večer. Už viac ako 46% zákazníkov 4ky aj pravidelne dátuje. Najviac dátujúcich zákazníkov je tradične vo veľkých mestách – v Bratislave, Košiciach a Prešove, ale krajským mestám sekundujú aj menšie sídla ako Senec, Poprad, Prievidza a Martin.

Zdroj | 4ka
Zobraziť celú správu

Amazon od 1. februára 2018 spustí služby Amazon Music Unlimited v Austrálii a na Novom Zélande. Tento deň je zároveň označený aj ako začiatok dodávok prvých zariadení Echo, založených na asistentovi Alexa, a to Echo Dot alebo Echo Plus do oboch týchto krajín, píše Mashable.

Zdroj | Amazon
Zobraziť celú správu

Nestihli ste si pred sviatkami zabezpečiť rýchly a spoľahlivý internet? Nezúfajte, až do konca februára, teda do 28. 2. 2018 môžete využiť zľavovú akciu na službu O2 Internet na doma.V rámci nej máte možnosť získať zľavu 5 € na mesačnom poplatku. Po dobu 24 mesiacov sa vám bude odpočítavať z vašej O2 faktúry suma 5 €. Službu O2 Internet na doma tak vďaka tomu môžete počas dvoch rokov mať bez viazanosti za 10 €/mes. pri Modrom, za 15 €/mes. pri Striebornom a za 25 €/mes. pri Zlatom O2 Internete na doma. (PR)

Zdroj | O2
Zobraziť celú správu

Samsung spúšťa od zajtra, 19. januára 2018, oficiálny predaj svojho najnovšieho smartfónu Galaxy A8. Novinka bude k dispozícii v dvojsimkartovej verzii vo voľnom predaji za odporúčanú maloobchodnú cenu 499 € v troch farbách – čiernej, zlatej a šedej Orchid Gray.

Zdroj | Samsung
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Výskumníci zo spoločnosti Kaspersky Lab objavili unikátny špionážny malvér Skygofree, ktorý obsahuje doteraz nie celkom bežne vyskytujúce sa funkcionality (ako odpočúvanie konverzácií, nahrávanie zvukových a obrazových záznamov na základe polohy). Zameriava sa na mobilné zariadenia s Androidom, aktívny je podľa zistení expertov už od roku 2014, pričom všetky obete pochádzajú z Talianska. Viac informácií spoločnosť uvádza na Securelist.com a svojom blogu.

Zobraziť celú správu

Agentúra Reuters informovala o tom, že problém s bezpečnostnými chybami v procesoroch Intel, Spectre a Meltdown sa rozširujú aj na novšie čipy. Zariadenia sa preto môžu častejšie reštertovať, ako je zvyčajné. Týka sa to čipových radov Ivy Bridge, Sandy Bridge, Skylake a Kaby Lake, ktoré sú najnovšie v ponuke čipov Intel.

Zdroj | Natascha Eibl
Zobraziť celú správu

V súvislosti s aférou znižovania výkonu iPhonov kvôli starnúcim batériám sa CEO Apple Tim Cook v rozhovore pre ABC News vyjadril, že že používatelia budú môcť v budúcej aktualizácii systému iOS vypnúť zníženie výkonnosti batérie svojich iPhonov, ak budú ochotní riskovať neočakávané problémy pri zachovaní plného výkonu CPU a GPU, informuje 9TO5Mac. V tejto súvislosti sa Apple aj verejne ospravedlnilo svojím zákazníkom na jeho stránke. Podrobnosti nájdete aj v našom článku.

Zobraziť celú správu

Pod značkou Colgate je exkluzívne pre majiteľov Apple mobilných zariadení dostupná inteligentná zubná kefka Colgate E1. Prečo len pre nich? Pretože je predávaná iba cez Apple Stores a web stránku Apple prostredníctvom Business Insider. A navyše nie je k nej dostupná aplikácia pre Android zariadenia, upozorňuje The Verge. Inak kefka Colgate E1 akoby z oka vypadla zubnej kefke Kolibree Ara, ibaže je od nej lacnejšia o 29 $ a stojí 99,95 $.

Zdroj | Colgate
Zobraziť celú správu

Meizu predstavilo nový smartfón M6S s displejom s pomerom strán 18:9 a rozlíšením 720 x 1440 px. Po kapotou má Exynos 7872, 3 GB RAM, 16 Mpx fotoaparát s f/2,0 optikou či 3 000 mAh batériu. Novinkou je tlačidlo Halo, čo je vlastne tlačidlo domov s viacerými funkciami.

Zdroj | Meizu
Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.