Reklama
Správa dňa

Xiaomi 14 Ultra bude mať veľký 1-palcový senzor Sony LYT900

13 správ

Stredoškoláci z Trnavy idú pretekať v úspornosti. Študenti navrhli a zostrojili vlastné vozidlo na batériový pohon a vyrážajú na preteky Shell Eco-marathon. Budú sa snažiť prejsť čo najviac kilometrov na jednu kilowatthodinu elektrickej energie. Rekord školy z minulých rokov je 176 km/1 kWh.

Zobraziť celú správu

Toyota a CaetanoBus vybavia madridskú verejnú dopravu vodíkovými autobusmi. Model H2.City Gold je nízkopodlažný autobus s hliníkovou karosériou, ktorý bude od roku 2024 vybavený modulmi palivových článkov novej generácie Toyota s výkonom 70 kW.

Zdroj | Toyota
Zobraziť celú správu

YouTube TV prekračuje 6 miliónov predplatiteľov. Platforma bola jedinou odľahlou oblasťou, pretože údajne získala v prvom štvrťroku 2023 čistý prírastok 300 000 predplatiteľov. Pre porovnanie, Hulu a FuboTV stratili v rovnakom štvrťroku približne 100 000 a 160 000 predplatiteľov.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

EÚ sa snaží zakázať zavádzajúce reklamy na výdrž batérie a nariadiť opravy treťou stranou. Európsky parlament pripravil novú legislatívu s cieľom ponúknuť v EÚ lepšie označovanie produktov a obmedziť zavádzajúce vlastnosti produktov, environmentálne tvrdenia a obmedzenia opraviteľnosti.

Zobraziť celú správu

Avatar: The Way of Water sa dostane na platformy Disney+ a Max 7. júna. Je raritou, že sa film dostane na viacero streamovacích služieb súčasne. Avatar: The Way of Water sa prvýkrát dostal do kín v decembri 2022.

Zobraziť celú správu

Samsung údajne plánuje akciu Unpacked venovanú skladacím zariadeniam na 26. júla. Spoznáme tam skladacie smartfóny Samsung Galaxy Z Fold5 a Z Flip5, prípadne smart hodinky Galaxy Watch 6. Je to o dva týždne skôr ako obdobná akcia v minulom roku.

Zobraziť celú správu

V Telekome sa v apríli najviac darilo smartfónu Samsung Galaxy A14. Nasleduje Samsung Galaxy A54 5G, Samsung Galaxy A34 5G, Motorola moto e32s a prvú päticu uzatvára Samsung Galaxy S23. Medzi tabletmi viedlo Lenovo Tab M10 3gen a v nositeľnej elektronike sa najviac darilo Apple Watch SE 2022 44 mm.

Zobraziť celú správu

EÚ schvaľuje prevzatie Activision Blizzard spoločnosťou Microsoft. Európska komisia uviedla, že Microsoft bude musieť zabezpečiť úplný súlad so záväzkami, ktorými sa zaviazal ponúkať svoje hry na iných platformách. Cena akvizície je neuveriteľných 68,7 miliardy dolárov.

Zobraziť celú správu

Keďže smartfóny vymazali trh s príležitostnou fotografiou, výrobcovia fotoaparátov sa zameriavajú na vytváranie modelov určených na špecifické použitie. Ak zvažujete upgrade fotoaparátu, je na to veľmi vhodný čas. Engadget vybral niekoľko modelov, ktoré stoja za pozornosť, napríklad Canon EOS R50, Canon EOS R8, Panasonic Lumix S5 II či Sony Alpha ZV-E10 APS-C.

Zobraziť celú správu

Aj vy ste netrpezlivo čakali na prvý zápas na MS 2023 v hokeji? Nie ste sami. Ošiaľ už naplno vypukol. Stihli ste sa vôbec zamyslieť, či vám súčasný televízor vyhovuje? Viete čo je najdôležitejšie? Aby vám nič neuniklo, potrebujete veľký obraz. Na akú veľkú uhlopriečku sa budete pozerať? Možno namietnete, že načo vám je obrovská telka. Veď každý turnaj raz skončí a potom – čo s ňou? Vtedy je dobrým riešením projektor.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.