Reklama
Správa dňa

Batérie v iPhonoch 15 majú dvojnásobnú životnosť

22 správ

Uber pracuje na technológii nového navigačného systému pre svojich vodičov, informoval portál mashable. Mal by disponovať navigáciou jazdných pruhov, náhľadmi na značky a odbočenia a informáciami o premávke v reálnom čase.

 

Zobraziť celú správu

NASA plánuje vytvoriť najchladnejšie miesto na Zemi v rámci zariadenia CAL (Cold Atom Laboratory). Zima, ktorá má byť 100 000 000x chladnejšia než vo vesmíre bude uzavretá v špeciálnom chladiacom boxe, ktorý chcú výskumníci dopraviť do vesmíru a tak odhaliť fyzikálne a fundamentálne zákony vesmíru.

Zdroj | NASA
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Firma ADATA Technology predstavila nový externý SSD disk SD600, ktorý využíva 3D TLC NAND obvody. K dispozícii bude vo variantoch 256 GB a 512 GB. Disk dosahuje prenosové rýchlosti 440 MB/s pre čítanie a 430 MB/s pre zápis, čo sú celkom slušné čísla.

Zdroj | ADATA

 

 

Zobraziť celú správu

Spoločnosť SES vyvinula ich prvý hybridný satelit, ktorý je určený na zabezpečovanie konektivity počas letov. Postará sa o to technológia High Throughput Satellite. Satelit SES-15 bude už čoskoro vypustený do vesmíru z Európskeho vesmírneho centra.

Zdroj | SES
Zobraziť celú správu

Internetová verzia aplikácie Gmail dostala aktualizáciu, ktorá umožní náhľad videa priamo v prehliadači. Ak vám niekto pošle video, počítač už nemusí sťahovať súbor do PC, ale prehrá vám ho priamo ako náhľad v Gmaili.

Zdroj | Engadget
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Očakávaný Samsung Galaxy S8 bude oznámený za menej ako dva týždne a informáciami po celom internete to iba kypí. Najnovšie sa povráva, že nová vlajková loď by mala dokázať natáčať 1 000 fps videá podobne ako nový smartfón Sony Xperia XZ Premium. Ak sa to potvrdí, môžeme sa tešiť na parádne spomalené videá.

Zobraziť celú správu

BMW bude pravdepodobne vyrábať autonómne autá už do roku 2021, informovala agentúra Reuters. Vyjadril sa tak vice prezident BMW pre autonómne riadenie, Elmar Frickenstein. Potvrdil tiež tri levely áut. Level tri, ktorý bude mať ešte volant až level 5, ktorý zvládne plne autonómne riadenie bez potreby zásahu zo strany vodiča.

Zdroj | BMW
Zobraziť celú správu

Intel kupuje izraelskú firmu Mobileye za 15,3 miliárd dolárov. Firma sa venuje zbieraním dát o cestách a objektoch z celého sveta. Zdá sa, že to bude dobrá investícia, keďže firma McKinsey & Company odhaduje, že dáta pre autonómne autá budú mať do roku 2030 hodnotu 450-750 miliárd dolárov, informovala agentúra Reuters.

Zdroj | Intel

 

Zobraziť celú správu

HTC predáva svoju smartfónovú divíziu v Šanghaji. Tento nečakaný krok je spôsobený tým, že spoločnosť HTC sa chce zamerať na biznis s virtuálnou realitou. Mobilnú divíziu odkúpila spoločnosť Xingbao Information Technology za 91,17 miliónov dolárov.

Zdroj | HTC
Zobraziť celú správu

Novo predstavený počítač HP EliteOne 800 G3 All-in-One je prvým komerčným počítačom typu AiO s dvoma kamerami (predná a zadná) a s matným dotykovým displejom. Novinka HP EliteDesk 800 G3 Tower je výkonný desktop, ponúkajúci množstvo možností konfigurácie a je tiež prvým komerčným PC, certifikovaným pre VR  – to z neho robí výborný nástroj pre firmy, ktoré sa chcú technologicky vybaviť pre budúcnosť a poskytovať špičkové služby. HP EliteOne 800 G3 All-in-One bude na slovenskom trhu v ponuke od polovice marca za cenu začínajúcu na 1 450 eurách a HP EliteDesk 800 G3 Tower sa už predáva od 836 eur.

Zdroj | HP
Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.