Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
9 správ

Pozrite si prvý trailer na film Tetris z produkcie Apple TV. Novinka bude dostupná už 31. marca na Apple TV+ bude rozprávať príbeh jednej z najpopulárnejších hier všetkých čias, Tetrisu. V hlavnej role sa objaví herec známy z filmov Kingsman a spevák Taron Egerton. Réžie sa ujal Jon S. Baird a scenár napísal Noah Pink.

Zobraziť celú správu

GM si patentovalo technológiu, ktorá vie počas noci vyčistiť displej od odtlačkov prstov a iných nečistôt. Displeje, ktoré výrobca pri testovaní používal mali okrem RGB pixelov aj neviditeľné ultrafialové vlnové dĺžky. Na povrchu mala obrazovka aj priehľadnú vrstvu fotokatalyzátoru pravdpodobne na báze oxidu titáničitého, ktorú je možné nájsť napríklad aj na samočistiacich solárnych paneloch. Pri kontakte s UV svetlom začne táto vrstva zhromažďovať vlhkosť zo vzduchu čím vytvorí na povrchu tenkú vrstvu vody. Tá následne zoxiduje a začne generovať molekuly voľných radikálov, ktoré napadnú DNA baktérií, húb a iných organizmov. V praxi to znamená, že zabije všetky organické materiály na povrchu displeja a zároveň z neho odstráni zvyšky mastnoty či iné nečistoty.

Zobraziť celú správu

Windows 11 je oficiálne podporovaný aj na Macoch s procesormi M1 a M2. Microsoft autorizoval použitie Parallels Desktop 18 pre ARM verzie Macov. Dostupné tak budú verzie Windows 11 Pro a Enterprise. Tento krok sa však nezaobišiel bez určitých obmedzení. Používatelia nebudú môcť spustiť 32- bitové ARM aplikácie a na fungovanie systému bude treba nainštalovať Windows 11 ARM drivery. Na Macu s Windowsom tiež nespustíte Android aplikácie, subsystém Linux či Windows Sandbox. Akékoľvek hry, ktoré vyžadujú aspoň DirectX 12 alebo OpenGL3.3 taktiež nebudú fungovať.

Zobraziť celú správu

iOS 16.4 priniesol nové emojis, web push notifikácie či vylepšenie architektúry HomeKit. Medzi nové emojis patrí napríklad trasúca sa hlava , zázvor, hráčok či medúza. Na domovskej obrazovke vám budú po novom môcť chodiť web push notifikácie podobne ako na Macu. Pribudla tiež možnosť jednoduchého zapojenia od Beta programu prostredníctvom nastavení, nové skratky či prehľad AppleCare priamo vo vašom zariadení.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Uniknutý obrázok iPhonu 15 Pro ukazuje USB-C port a nový dizajn. Na spodnej strane zariadenia, jasne vidno, že Apple tento rok naozaj vymení Lightning port za USB-C. Okolo neho potom vidno dve skrutky a výstupy stereo reproduktorov. Zároveň na obrázku vidno novú titánovú matnú verziu, ktorá by mala byť alternatívou k lesklej oceľovej verzii. Táto farba by mala byť podobná tej, ktorú nájdete na Apple Watch Ultra.

Zdroj | 9to5Mac
Zobraziť celú správu

Qualcomm a Mercedes-AMG PETRONAS F1 Team uzatvorili spoluprácu. Jej cieľom je priniesť fanúšikom tohto športu nový a lepší zážitok pomocou Snapdragon platformy a to ako online tak aj naživo. Technológie od Qualcommu by mali použité aj na urýchlenie digitálnej transformácie značky a vytvorenie inovatívneho „smart space“ v campuse v Spojenom Kráľovstve. Minulý rok bol technologický gigant sponzorom tímu Ferrari.

Zobraziť celú správu

Dizajn Audi sa zmenil aj vplyvom ruskej agresii voči Ukrajine. Audi je značka, ktorej sa podarilo preraziť a oddeliť od ostatných najmä vďaka ich agresívnemu dizajnu a tiež zameraniu na technológie. Avšak najnovšie koncepty ako Grandsphere, Activesphere či Skysphere majú podľa mnohých výrazne „jemnejší a priateľskejší“ dizajn. Na túto tému sa portál Top Gear opýtal vedúceho dizajnéra Ingolstadtského výrobcu, Marca Lichte. Podľa jeho slov môže byť tento jemnejší dizajn ovplyvnený aj vojnou na Ukrajine nakoľko tento konflikt, má dopad na nás všetkých a teda aj na dizajnérov. Druhým je fakt, že príchod elektrických platforiem tak povediac rozviazal dizajnérom ruky. „Kedysi to bolo všetko o tom istom, bol motor a bola platforma. Všetko bolo uzavreté a jediné na čom záležalo bolo odlíšiť sa. Ja osobne nemám rád tento agresívny štýl. Prečo by sme sa ho mali držať keď máme dnes toľko nových možností.“ – vyjadril sa Lichte.

Zdroj | Audi
Zobraziť celú správu

Dropbox pre systémy macOS už nebude podporovať externé disky. Je to výsledok zmeny API cloudových služieb, ktoré prišli s macOS Monterey 12.3. Dropbox sa konečne prepracoval k novej verzii svojej aplikácie pre macOS, ktorá spoľahlivo funguje s novým rozhraním API, má však veľkú nevýhodu. Používatelia už nebudú môcť ukladať svoj priečinok Dropbox na externé disky.

Zobraziť celú správu

Google pridáva novú podporu pre herné konzoly Xbox, ovládať ich môžete pomocou Google Home. Aplikáciu môžete používať ako dotykové diaľkové ovládanie pre Xbox, zapínať a vypínať konzolu, používať smerové klávesy, pristupovať k ovládacím prvkom médií či nahrávať herné klipy. Nová funkcionalita sa pridáva k doterajšej podpore Google Assistant.

Zobraziť celú správu