Reklama
Správa dňa

SpaceX prekonal svoj 36 dní starý rekord

  • včera
25 správ

Vedeli ste, že ak si chcete potraviny objednať domov, môžete ich mať doma už v deň objednania? Čo v prípade, že tovar nie je dostupný? Dostanete vhodnú náhradu? Ako sa kontroluje čerstvosť? Nielen na tieto otázky nájdete odpoveď v našom novom TECHTALKS s Martinom Kurucom, generálnym riaditeľom Tesco pre Slovensko.

Zobraziť celú správu

Renault zverejnil ceny nového Megane E-Tech. Model začína na cene 34 000 € vo verzii equilibre s kapacitou batérie 40 kWh a dojazdom 300 km. Elektrický Megane je dostupný s kapacitou batérie 60 kWh a dojazdom vyše 450 km. Cena vo verzii equilibre začína od 38 000 €, vo verzii techno od 41 800 € a vo verzii iconic od 44 800 €. Megane E-TECH Electric tiež prichádza s 5-ročnou a 8-ročnou zárukou (alebo 160 000 km) na batériu. (renault)

Zobraziť celú správu

Decembrová aktualizácia smartfónov Google Pixel 6 so sebou priniesla aj nečakané problémy so signálom, ktoré sa majú týkať najmä európskych mobilných sietí vrátane Nemecka, Francúzska, Belgicka a Španielska. Niektorí používatelia sa sťažujú na úplnú stratu signálu, príčina problémov však v tejto chvíli nie je známa. (9to5google)

Zobraziť celú správu

Birdz, dcérska spoločnosť Veolia zaoberajúca sa aplikáciou internetu vecí v oblasti environmentálnych riešení a spoločnosť Sensoneo vyvíjajúca smart odpadové riešenia pre mestá a firemných zákazníkov, ohlásili strategické partnerstvo s cieľom akcelerovať spoločný rozvoj na medzinárodnom trhu inteligentného riadenia a zhodnocovania odpadu. V nadväznosti na ohlásenie partnerstva plánujú spoločnosti uviesť na trh spoločnú ponukupočas prvého kvartálu 2022.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Coinbase prináša do svojej webovej peňaženky podporu pre NFT. Používatelia Coinbase Wallet si pod záložkou „NFTs“ budú môcť prezrieť všetky digitálne diela spojené s ich peňaženkou. Spoločnosť okrem toho zapracovala aj na podpore testnetov a alternatívnych sietí vrátane Arbitrum, Avalanche, Binance Smart Chain, Fantom, Optimism, Polygon a xdai. (techcrunch)

Zobraziť celú správu

SledovanieTV v poslednom týždni pred Vianocami zvýšilo 7-dňový timeshift kanálov Jednotka, Dvojka a Trojka až na 30 dní. Spoločnosť okrem toho zvýšila vysielacie rozlíšenie kanálu Love Nature na 4K UHD rozlíšenie, ktoré tak v ponuke služby ponúka už 10 kanálov, z toho 7 odpočinkových.

Zobraziť celú správu

Spoločnosť SpaceX podľa piatich bývalých zamestnankýň podporuje pracovné prostredie, ktoré je extrémne nepriateľské a nevhodné pre ženy. Whistleblowerky pre Lioness a The Verge opísali svoje skúsenosti so sexuálnym obťažovaním a neadekvátnymi reakciami zo strany ľudských zdrojov (HR).

Zobraziť celú správu

Google údajne stanovil svojim zamestnancom ultimátum, podľa ktorého mali do 3. decembra do firemného systému uploadnúť očkovací preukaz alebo doklad o výnimke založenej na zdravotnom stave či vierovyznaní. Zamestnanci, ktorí tak neurobia najneskôr do 13. januára, majú podľa informácií CNBC dostať na najbližších 6 mesiacov neplatené voľno a následne byť prepustení.

Zobraziť celú správu

Spoločnosť Schaeffler Kysuce vybuduje na Slovensku moderné výskumné a vývojové centrum, ktoré sa bude primárne venovať oblasti elektromobility. Spoločnosť do výstavby plánuje investovať zhruba 20 miliónov eur a vývojovým centrom vytvorí až 450 nových pracovných miest.

Zdroj | Schaeffler
Zobraziť celú správu

Zyxel predstavil nový powerline adaptér PLA6457 G.hn wave 2 s podporou gigabitového Ethernetu. Nový model má ponúknuť aj väčší dosah a vyššie prenosové rýchlosti až do 2 400 Mb/s pripravené aj na prenos obsahu v 8K rozlíšení. (zyxel)

Zobraziť celú správu

Honor predstavil nové „tridsiatkové“ modely, Honor X30 a Honor Play 30 Plus. Prvý spomínaný model ponúkne 6,8″ IPS LCD displej s obnovovacou frekvenciou 120 Hz, čipset Snapdragon 695, 66 W nabíjanie a trojitý fotoaparát na zadnej strane. Druhý model je vybavený 6,7″ 90 Hz HD+ displejom, čipsetom Dimensity 700 a 5 000 mAh batériou. Novinky to majú zatiaľ zamierené iba na čínsky trh. (gsmarena)

Zobraziť celú správu

Anglicko-americká spoločnosť Arrival predstavila svoj prvý elektromobil stvorený pre ride-sharingové služby. Takzvaný Arrival Car sa dostane do výroby v priebehu tretieho kvartálu 2023. Pasažierom má ponúknuť priestranný interiér podobne, ako ikonické londýnske taxíky, ktoré môže jedného dňa nahradiť.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Módny magazín Harper’s Bazaar zverejnil na sociálnej sieti Weibo niekoľko záberov, na ktorých môžeme vidieť nový skladací smartfón Huawei P50 Pocket, ktorý má byť oficiálne predstavený až 23. decembra. Fotografie potvrdzujú, že pôjde o smartfón s tzv. „véčkovým“ dizajnom, ktorý bude mať na vonkajšej strane okrúhly displej slúžiaci na zobrazenie notifikácií, času a tvorbu selfie fotografií. (weibo)

Zdroj | Harper's BAZAAR
Zobraziť celú správu

Huawei sa podľa informácií denníka Washington Post podieľalo na vývoji technológií pre pracovné a reedukačné tábory, ako aj vývoj sledovacích systémov v čínskom regióne Sin-Ťiang. Tieto dokumenty mali byť dostupné vo forme PowerPoint prezentácie priamo na oficiálnej webovej stránke Huawei, odkiaľ ich spoločnosť okamžite zmazala. (wp)

Zobraziť celú správu

IBM a Samsung sľubujú, že vďaka ich novému dizajnu čipov budú telefóny schopné vydržať až týždeň na jedno nabitie. Spoločnosti pri novom dizajne použili vertikálne uloženie tranzistorov (VTFET), ktorý je už dnes používaný v niektorých najpokročilejších čipoch a ktorý plánuje v budúcnosti využiť aj Intel. (ibm)

https://youtu.be/OF3Zwfu6Ngc

Zobraziť celú správu

Poslanci Národnej rady SR prijali novelu zákona o elektronických komunikáciách, ktorá umožní hygienikom získavať od mobilných operátorov údaje o pohybe do zahraničia. Zákon má v praxi umožniť hygienikom odhaliť potenciálnych nositeľov nákazy, ako aj kontrolovať aktuálne platné nariadenia na zamedzenie šírenia nákazy. (tasr)

Zobraziť celú správu

Legendárna séria Gymkhana sa elektrifikuje. Ken Block predstavil svetu svoje nové Audi S1 Hoonitron, elektromobil postavený na mieru pre túto sériu vychádzajúci z ikonického modelu Sport Quattro S1. Čo všetko tento elektromobil dokáže, nám Block ukáže v pripravovanom videu s názvom „Elektrikhana“.

Zobraziť celú správu

Po vydaní nového Android 12 sa už Google sústredí na vydanie jeho odľahčenej verzie s podtitulom Go. Do lacných a menej výkonných smartfónov má doraziť v priebehu budúceho roka. Oproti Android 11 Go Edition bude ešte rýchlejší a to najmä v spúšťaní aplikácií. (google)

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Podobne ako Spotify, aj Nintendo umožňuje používateľom svojich služieb zrekapitulovať si uplynulý rok. Hráči si tak môžu v krátkom videu pozrieť, koľko času strávili hraním hier, počas jednotlivých mesiacov, aj počas najaktívnejších dní. Takéto video si je možné pozrieť prostredníctvom oficiálneho webu, avšak iba v Spojených štátoch, Kanade a Latinskej Amerike. (engadget)

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.