Reklama
Správa dňa

Batérie v iPhonoch 15 majú dvojnásobnú životnosť

27 správ

Online nakupovanie potravín funguje aj u nás, no pri takomto nákupe si nemôžete vyberať konkrétne ovocie či zeleninu podľa vzhľadu či vône. Riešenie na tento problém ponúka spoločnosť Robomart, ktorá predstavila autonómne vozidlo so vstavanou chladničkou a poličkami na rôzne produkty. Spoločnosť aktuálne čaká na povolenie úradov na prevádzku vozidla, ktorá by mala byť spustená niekedy v lete.

Zdroj | Robomart
Zobraziť celú správu

V obchode Google Store sa objavil držiak na stenu pre Google Home Mini od spoločnosti Incipio a tiež Nest Secure Alarm System, ktorý bol predstavený v septembri minulého roku. Bohužiaľ, Google Store stále nie je oficiálne dostupný na našom území a nové produkty zatiaľ nie sú v ponuke našich e-shopov.

Zobraziť celú správu

Spoločnosť Ressence predstavila mechanické hodinky Type 2 e-Crown, ktoré sa vďaka vstavanej elektronike a sprievodnej aplikácii nastavujú automaticky. Pri zmene času či prechode do iného časového pásma stačí na hodinky dva krát poklepať a čas sa automaticky zmení. V tomto prípade ide iba o koncept, no hodinky Ressence s podobnou funkciou by sa mali dostať do predaja ešte tento rok.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

LG pozastavilo vývoj telefónu LG G7 a to do doby, kým nebude mať nový model ekonomický zmysel pre firmu a úžitok pre zákazníka. LG sa tak chce vyhnúť bezvýznamnému každoročnému vydávaniu novej vlajkovej lode. LG G7 sa ale aj tak zrejme objaví na trhu ešte tento rok, pričom sa očakáva dizajn s tenkými rámčekmi a displejom s pomerom strán 18:9.

Zobraziť celú správu

Minuloročné odkúpenie spoločnosti Yummly spoločnosťou Whirlpool ukazuje prvé výsledky. Nová verzia aplikácie Yummly dokáže pomocou kamery telefónu skenovať obsah chladničky a na základe toho ponúknuť recepty, ktoré využívajú dostupné suroviny. Vybraný recept je následne možné odoslať do nových kuchynských smart zariadení Whirlpool, ktoré budú v predaji niekedy počas jari tohto roku.

Zobraziť celú správu

Panasonic na výstave CES ukázal novú generáciu infotainment systému pre autá, ktorá beží na systéme Android 8.1 Oreo a ponúka tak Google Assistant a zároveň službu Amazon Alexa. Hlasovým ovládaním je tak možné ovládať všetky funkcie auta vrátane klimatizácie, navigácie či zvuku a zrejme aj smart zariadenia v domácnosti.

Zdroj | GeekWire
Zobraziť celú správu

ASUS má v ponuke herného príslušenstva ROG zaujímavé svetlo, ktorým si hráči môžu vysvietiť na stenu ROG logo. Svetlo je synchronizované s osvetlením ASUS Aura a teda môže svietiť rovnakými farbami, ako klávesnice, grafické karty a ďalšie zariadenia s touto funkciou. Cena a dátum vydania zatiaľ nie sú známe.

Zdroj | ASUS
Zobraziť celú správu

Schwarzkopf na výstave CES predstavil projekt Professional SalonLab, ktorého súčasťou je skener kvality vlasov, aplikácia na vyhodnotenie výsledkov a stroj na výrobu šampónu namiešaného na mieru. Schwarzkopf plánuje poskytnúť SalonLab Analyzer viacerým vlasovým salónom na území USA a Európy.

https://youtu.be/remHNNACZsc

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Nissan ukázal svetu koncept SUV Xmotion, v ktorom je sedem obrazoviek, ktoré nahrádzajú štandardné ovládacie prvky a dokonca aj spätné zrkadlo. Keď vodič položí svoj prst na čítačku odtlačkov, spustí sa virtuálny osobný asistent reprezentovaný rybou koi. Nissan Xmotion je iba ukážka budúcnosti dopravy a reálne sa vyrábať nebude.

Zobraziť celú správu

HTC stiahlo z obehu aktualizáciu na Android Oreo pre telefóny HTC 10. Podľa odozvy komunity aktualizácia skracovala výdrž batérie a spôsobovala ďalšie problémy. Spoločnosť zatiaľ situáciu nekomentovala a neoznámila, kedy príde opravená aktualizácia.

Zobraziť celú správu

Boeing predstavil koncept nadzvukového lietadla, ktoré by malo nadviazať na legendárny Blackbird SR-71. Podľa Boeingu by tento koncept mal dosahovať rýchlosť Mach 5. Ak si americká DARPA a US Air Force objednajú nové lietadlo od Boeingu, spoločnosť vyrobí zmenšené jednomotorové prototypy a neskôr dvojmotorové finálne verzie v plnej veľkosti.

Zdroj | Boeing
Zobraziť celú správu

O plánoch na spustenie satelitného internetu v rozvojových krajinách počúvame už dlhšiu dobu, no najbližšie k reálnemu spusteniu je zrejme spoločnosť Quika, ktorá poskytne bezplatný satelitný internet v Afrike, Iraku a Afganistane v druhej polovici tohto roku. Internet bude bezplatný pre bežných spotrebiteľov a príjmy majú prichádzať od firiem a subposkytovateľov internetu.

Zdroj | Quika
Zobraziť celú správu

Spoločnosť Brilliant predstavila futuristický panel na stenu, ktorý kombinuje ovládanie svetiel, termostat, interkom, reproduktor s Amazon Alexa a ďalšie funkcie do jedného zariadenia, ktorý sa montuje namiesto štandardných vypínačov. Brilliant Control bude v predaji už o mesiac za 200 dolárov, respektíve za 350 dolárov vo verzii s štyrmi panelmi v balení.

Zobraziť celú správu

Americká vláda pripravuje novelu predpisov pre autonómne vozidlá, ktorá má byť predstavená už počas tohto leta. Kým predchádzajúce predpisy počítali iba s autonómnymi osobnými vozidlami, do novej verzie už budú zakomponované predpisy aj pre nákladné vozidlá, kamióny a ďalšie druhy autonómnych vozidiel.

Zobraziť celú správu

Spoločnosť Tag Heuer predstavila luxusné smart hodinky Connected Modular 45, v ktorých je vsadených 589 diamantov. Vnútro hodiniek je dokonca možné vymeniť za klasické mechanické hodinky. Smart vnútro obsahuje štandardných 512 MB RAM, 4 GB pamäte, 1,39-palcový displej, GPS, NFC a a je odolné voči vode do 50 metrov. Tag Heuer Connected Modular 45 stoja 180 000 dolárov.

Zdroj | Tag Heuer
Zobraziť celú správu

Do nášho tímu TITANOV (freelancerov) hľadáme skúseného, šikovného a flexibilného senior ASP .NET MVC front-end programátora na zaujímavý projekt na zelenej lúke pre sektor bankovníctva v Bratislave.

Predpokladaná suma plnenia: 4 400 až 5 000 €
Miesto plnenia: Slovensko/Bratislava
Termín: 22.1.2018 – 22.05.2018
ID: 171218B
Nástup na projekt: 22.1.2018 alebo dohodou, full-time, on-site
Dĺžka alokácie: 4 mesiace s možnosťou predĺženia
Druh spolupráce: živnosť alebo s.r.o.
Popis: Spolupráca primárne na vývoji aplikačnej front-end časti nového diagnostického riešenia pre oblasť bankovníctva, analýza, návrh a vývoj MVC aplikácie s využitím ASP.NET nad MS SQL/Oracle DB, implementácia funkcionality podľa špecifikácie, spolupráca v rámci agilného tímu o veľkosti cca. 3 programátorov

Bližšie požiadavky nájdete na našom webe
Viac informácií na: www.titans.sk, techbox@titans.sk (PR)

Zobraziť celú správu

Mi STORE, prvý oficiálny značkový showroom Xiaomi na Slovensku, prináša svojim fanúšikom Lucky Mi DayPrvý Lucky Mi Day štartuje už 18.1.2018 od 9.00 hod. Vyzdvihnúť si tu môžete napríklad aj vlajkovú loď Xiaomi Mi 6 64GB, ktorú je možné predobjenať na mi-store.sk. Pre prvých 100 kupujúcich je pripravená malá pozornosť Mi Pocket Speaker zadarmo.(PR)

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Keď sa povie Louis Vuitton, mnohí si predstavia ikonickú hnedú koženú tašku. Aplikácia pre smartfón a nedávne vyplnenie potrebných dokumentov pre FCC naznačuje, že francúzska módna značka sa teraz snaží vyrobiť vlastné zariadenie, ktoré by informovalo používateľa o lokalite batožiny.

 

Zobraziť celú správu

iPad Pro ešte stále patrí medzi veľmi výkonné tablety. Spoločnosť si to uvedomuje a zariadeniu stále venuje veľa pozornosti. Výhodou iPadu Pro je aj možnosť využívať stylus, Apple Pencil. V najnovšej reklame hrá tento stylus hlavnú úlohu.

https://youtu.be/YrE7VCClWk0

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.