Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
9 správ

Tomb Raider Reloaded je dostupný na Android, iOS a Netflixe. Hra, ktorú Square Enix oznámil ešte v roku 2020 sa konečne dostáva na mobilné zariadenia. Malo by ísť o logickú hru, ktorá sa bude odohrávať v prostredí známom z filmov Tomb Raider a ústrednou hrdinkou príbehu bude samozrejme Lara Croft. Novinka má už aktuálne viac ako 100 tisíc stiahnutí no hodnotenie 3,3 hviezdičky neveští nič dobré.

Zobraziť celú správu

O2 zverejnilo svoj rebríček najpredávanejších zariadení za január 2023. V kategórii smartfónov sa na prvom mieste umiestnil Apple iPhone 14 Pro, ktorý sa spamätáva z predošlého „hluchého“ obdobia. Druhú priečku obsadila Motorola Moto E32s a tretiu klasický iPhone 14. Najpredávanejším tabletom sa stal Lenovo Tab M10 HD 2.gen, za ním nasledoval Lenovo Tab M10 Plus FHD a na treťom mieste skončil Lenovo Tab M8 LTE.

Zobraziť celú správu

Samsung použil pri smartfónoch radu Galaxy S23 efektívnejšie OLED displeje. Novinky priniesli vylepšenia v oblasti fotoaparátu, batérie aj výkonu. Na prvý pohľad sa však zdá, že Samsung v oblasti displeja nechal všetko po starom. Nové displeje sú však efektívnejšie vďaka zrýchleniu elektrónov v „organickej“ vrstve. Pri rovnakom jase tak skonzumujú o 13 – 16 % menej energie.

Zobraziť celú správu

Biely Dom sa vyjadril k zostreleniu troch neidentifikovateľných lietajúcich objektov. Hovorca národnej bezpečnostnej rady John Kirby sa vyjadril, že tieto objetky nemuseli byť určené na špionáž. Ich pozadie mohlo byť aj komerčné či vedecké. Žiadna krajina sa k nim neprihlásila a preto ani nie je isté, že patrili Číne. Tieto objekty pripomínajúce balón však boli zostrelené z dôvodu ohrozenia bezpečnosti letovej prevádzky.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Bard od Googlu nie je jediný chatbot, ktorý sa pomýlil už vo svojom prvom deme. Svojich chýb sa dopustil aj novospustený chatbot v prehliadači Bing, ktorý na svoje fungovanie využíva AI ChatGPT od OpenAI. Jednou z najväčších bola zámena čísiel pri finančných výsledkoch spoločnosti GAP Clothing. Chatbot totiž uviedol, že hrubý zisk za Q3 2022 tvoril 37,4 % po všetkých úpravách. V skutočnosti však hrubý zisk tvoril 37,4 % a po úpravách 38,7 %.

Zobraziť celú správu

Elon Musk nastavil algoritmus tak, aby boli jeho tweety „všade“. Mnoho používateľov sociálnej siete sa začalo sťažovať na fakt, že ich feed je plný tweetov Elona Muska. Ten podľa najnovších informácií poveril svojich inžinierov aby preprogramovali algoritmus tak, že jeho tweety budú nadradené nad všetky ostatné. Stalo sa tak po tom, ako vyhodil jedného z dvoch vedúcich inžinierov. Ten mu totiž oznámil, že záujem o jeho tweety (podobne ako aj o jeho osobu) klesol. Dokopy 80 inžinierov tak vymyslelo systém, ktorý po novom podporuje jeho príspevky faktorom 1 000. Tweety riaditeľa spoločnosti sa tak vo feede používateľov radia vyššie ako všetky ostatné.

Zobraziť celú správu

Hyundai a Kia museli aktualizovať softvér na miliónoch vozidiel kvôli virálnej výzve TikTok. Bezplatná aktualizácia je reakciou na množstvo krádeží inšpirovaných výzvou na TikToku. Kia Challenge viedla k stovkám krádeží áut v celej krajine, vrátane najmenej 14 hlásených nehôd a ôsmich úmrtí.

Zobraziť celú správu