Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
11 správ

Prvý plne elektrický model Jeepu, Avenger, získal titul Európske auto roka. Aj keď sa dodávky prvým majiteľom spustia až koncom marca, elektromobil porazil zvyšok konkurencie. Celkovo získal 328 hlasov, na druhom mieste sa umiestnil VW ID.Buzz (241 hlasov).

Zobraziť celú správu

Núdzové dispečingy sa naďalej sťažujú na novú funkciu detekcie nehody Apple, ktorá spúšťa množstvo falošných volaní na číslo 911 od lyžiarov a snowboardistov. Podľa New York Post zaznamenali okresy Greene v New Yorku a Pensylvánsky Carbon County veľký nárast falošných volaní z miestnych lyžiarskych stredísk.

Zobraziť celú správu

V Nemecku už jazdí viac ako milión elektromobilov. Nemecká vláda stanovila cieľ 15 miliónov elektromobilov na cestách do roku 2030, no experti sú voči tomu pesimistickí. Na splnenie cieľa by sa muselo mesačne predať 145 000 nových plne elektrických modelov, zatiaľ čo historický rekord je v súčasnosti len niečo vyše 104 000 kusov (v december 2022).

Zobraziť celú správu

Zákazníci služby NortonLifeLock boli upozornení, že účty Norton Password Manager boli napadnuté hekermi. Podarilo sa im to prostredníctvom narušenia účtov na iných platformách. „Naše vlastné systémy neboli napadnuté. Sme však presvedčení, že neoprávnená tretia strana pozná a použila vaše používateľské meno a heslo pre váš účet,“ uviedla firma v oznámeniach pre zákazníkov. V decembri boli napadnuté účty službe LastPass.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Lenovo predstavilo nové bezdrôtové slúchadlá TC550 TWS. Majú 10 mm meniče, sú vybavené aktívnym filtrom hluku a predávajú sa z 5 rôznymi typmi štupľov do uší. Podporujú IPX4, Bluetooth 5.3 a bezdrôtové nabíjanie Qi s 2,5 W nabíjaním. Nabiť si ich môžete aj cez USB-C. Výdrž batérie je 6 hodín, s dobitím v puzdre vydržia 30 hodín.

Zobraziť celú správu

LG Display údajne stavia malú výrobnú linku, ktorá bude vyrábať microLED backplany (zadné dosky displeja) pre Apple. Linka začne fungovať v druhej polovici roku 2024, čo znamená, že samotné Apple Watch budú osadené týmto panelom v roku 2025. LG Display už teraz vyrába väčšinou AMOLED displejov pre Apple Watch.

Zobraziť celú správu

Línia smart hodiniek TAG Heuer Connected Caliber E4 bola predstavená minulý rok, teraz prichádzajú ďalšie tri novinky. Najlacnejší 42 mm model s 1,28″ OLED displejom vás vyjde na 2 350 dolárov. Športová edícia Caliber E4 je najdrahšia, stojí 2 600 dolárov. Je v 45 mm tele, podobne ako súčasné modely Connected Caliber E4, s keramickým rámom okolo 1,39″ OLED displeja.

Zdroj | TAG Heuer
Zobraziť celú správu

Veľký únik dát prezrádza špecifikácie a dizajn globálnej verzie Moto G53 a tiež G73. Moto G73 vyzerá rovnako ako Moto G72. Má 6,5″ LCD 120 Hz displej, ponáňa ho MediaTek Dimensity 930 so 6, resp. 8 GB RAM. Vzadu je dvojitý fotoaparát 50 + 8 Mpx. Moto G53 má podobný dizajn, ale uspokojí sa so Snapdragonom 480+. Má 6,5″displej s obnovovacou frekvenciou 120 Hz.

Zdroj | The Tech Outlook
Zobraziť celú správu

Meta pridáva do Meta Questu dve nové funkcie súvisiace s fitness. Prvou je integrácia Health Connect, čo znamená, že používatelia systému Android môžu teraz automaticky synchronizovať údaje o cvičení. Nadšencov VR fitness poteší, že budú môcť spárovať Bluetooth monitory srdcového tepu a zobraziť svoje štatistiky v reálnom čase.

Zobraziť celú správu

Apple začne nahrádzať displeje svojich mobilných zariadení vlastnou technológiou obrazoviek už na budúci rok. Prvé zariadenia budú Apple Watch, kde vymení súčasné OLED panely za microLED. Neskôr budú nasledovať iPhony. Nový displej má byť jasnejší so živšími farbami, údajne sa bude zdať, že ciferníky a iný obsah sú namaľované na povrchu.

Zobraziť celú správu