Reklama
Správa dňa

Batérie v iPhonoch 15 majú dvojnásobnú životnosť

26 správ

Zaujímate sa o biológiu? Online video kurzy, ktoré sú zdarma, vás naučia všetko o DNA vrátane kódovania a vytvárania sekvencií. O kurzy sa stará Centre Recherches Interdisciplinaires v Paríži na stránke Synthetic Biology One, kde sa môžete naučiť, ako zmeniť genetický kód.

Zobraziť celú správu

Je asistentka Amazon Alexa napojená na americkú tajnú službu CIA? Toto strašidelné video vám ukáže, že to pokojne môže byť pravda. Kto vie, pre koho pracuje Siri?.

https://www.youtube.com/watch?v=QpDzW7YlgsQ

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

V USA sa začína predávať nový smartfón od LG s názvom LG Fortune. U nás je tento low-end telefón známy pod označením LG K4 (2014). Narozdiel od Európy, kde sa predáva s 8 GB úložiskom, USA ho budú mať so 16 GB. Čoskoro sa môžete tešiť na našu recenziu tohto telefónu.

Zdroj | LG
Zobraziť celú správu

Počítače, ktoré budú bežať 100 000x rýchlejšie ako tie súčasné? To by mohla byť už o pár rokov realita. Vedci z univerzity v Michigane veria, že prišli na spôsob, ako tento cieľ dosiahnúť cez laserové pulzy. Takéto počítače by vedeli odhalovať vzdialené planéty či diagnostikovať choroby v oveľa väčšom množste a rýchlejšie.

Zdroj | ns.umich
Zobraziť celú správu

Spoločnosť Trend Micro nás informovala o novej hrozbe vo virtuálnom svete – ransomvér TorrentLocker, ktorý útočí cez Dropbox. Program posiela infikované dokumenty cez odkaz na úložisko Dropbox. Správa pôsobí dôveryhodne a informuje o faktúre, ktorá súvisí s organizáciou, v ktorej človek pracuje.

Zdroj | Dropbox
Zobraziť celú správu

The Persistence. Tak znie názov novej pripravovanej VR hry pre PlayStation. Inováciou je, že hra ponúka smartfón aplikáciu, ktorá umožní vašim priateľom vidieť hernú mapu a radiť vám, ktorým smerom máte ísť. Na mape budú vidieť zásoby aj nepriateľov. Ide o ambiciózny projekt, ktorý do hry zapojí aj vašich kamarátov.

Zdroj | playstation
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Snímač srdcového tepu už nebude devízou len smart hodiniek, ale pravdepodobne aj oblečenia. Vedci pracujú na polymérových optických vláknach, ktoré sú dostatočne flexibilné, aby mohli byť implementované do oblečenia. Nemalo by byť problém ani s praním.

Zdroj | popsci
Zobraziť celú správu

NASA takmer celý február testovala ich rover KREX-2 v púšti Atacama, aby si vyskúšala, aké to asi bude na Marse. Táto perfektná lokalita ponúka extrémne sucho a malé známky života, ktoré sú v podobe mikróbov ukryté pod zemou. NASA tak chce vyskúšať, či rover dokáže tieto známky odhaliť a vziať vzorky.

Zobraziť celú správu

Telekom pridá do svojich paušálov Happy viac dát a tiež oznamuje nové denné dátové balíčky. Zmeny sa zákazníkom budú uplatňovať automaticky v nasledujúcom zúčtovacom období a v niektorých prípadoch ide až o dvojnásobné navýšenie objemu dát. Balíček získajú zákazníci až do konca viazanosti.

 

Zobraziť celú správu

Na Kickstarteri pracujú na inteligentnom obale pre iPhone, ktorý sa volá Eye. Okrem toho, že vám pridá 3,5 mm jack, zepší výdrž batérie a pridá možnosť dvoch SIM kariet. V podstate vám spraví z iPhonu, Android smartfón.

 

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.