Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
10 správ

Tim Cook bude mať v porovnaní s predošlým rokom o 40 % nižší plat. Pri výročnom stretnutí akcionárov Apple bolo len 64 % za to aby boli platy manažérov ponechané na rovnakých hodnotách. Kompenzačný výbor spoločnosti na základe tohto faktu a tiež odporúčania Tima Cooka a teda „zníženia jeho odmeňovania na základe výsledkov hlasovania“ rozhodla takto. Jeho konečný plat za rok 2023 by mal byť 49 miliónov dolárov čo je oproti minulému roku o 35 miliónov dolárov menej. Jeho základný plat ostane na úrovni 3 milióny dolárov a odmeňovacia iniciatíva taktiež ostane na sume 6 miliónov dolárov. Hodnota jeho osobného imania sa znížila z 75 miliónov dolárov v roku 2022 na 40 miliónov dolárov v roku 2023. Na konci roka však Cook pravdepodobne aj tak svoj konečný plat prekročí vďaka ďalším odmenám a bonusom.

Zobraziť celú správu

Samsung predstavil nové funkcie „360 Audio Recording“ a „Camera Controller“. Prvá umožní používateľom Galaxy Buds2 Pro zachytávať zvuk pri nahrávaní priamo prostredníctvom slúchadiel. Funkcia zapojí do procesu mikrofóny v oboch slúchadlách a výsledným efektom by teda mal byť 360° zvuk. „Camera Controller“ zase umožňuje na diaľku ovládať fotoaparát pomocou hodiniek Galaxy Watch. Funkcia bude dostupná pre majiteľov smartfónov Galaxy a kompatibilná bude s hodinkami radu Galaxy Watch4 a Galaxy Watch5.

Zobraziť celú správu

Telekom zverejnil rebríček ich najpredávanejších smartfónov za december 2022. Prvej trojici absolútne kraľuje Samsung. Prvé miesto obsadil model Galaxy A22 5G, druhé Galaxy A53 5G a trojicu uzatvoril Galaxy A13. Samsung smartfóny sa potom umiestnili aj na 6. a 8. mieste. Na piatom mieste skončil Apple iPhone 14 a TOP 10 uzatvára smartfón z vlastnej produkcie Telekomu, T Phone. Nakoľko boli modely T Phone predstavené len koncom roka 2022 ide o celkom veľký úspech.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Mercedes-Benz začína budovať v Severnej Amerike budovať vlastnú vysokovýkonnú nabíjaciu sieť. Nemecký výrobca má rozsiahle plány na vybudovanie globálnej nabíjacej siete aj v Európe, číne či na ďalších kľúčových trhoch. Cieľom je vybudovanie celej siete do konca desaťročia. Stanice budú umiestnené v dôležitých mestách a metropolitných oblastiach v blízkosti hlavných dopravných tepien, obchodov, služieb či dílerstiev značky Mercedes-Benz.

Zobraziť celú správu

Polestar vo otvoril vo Fínsku nový showroom, vyrobil ho zo snehu. Výrobca ho postavil za tri dni a spotreboval naň približne 3 000 m3 snehu z Ski resortu Ounasvaara. Vystavený v ňom bude Polestar 2, ktorý si budete môcť prezrieť no jeho kúpu je možné uskutočniť len online. „Snow Space“ bude otvorený od 10. januára 2023 až do 26. februára 2023 kedy bude zrovnaný so zemou a sneh bude vrátený na svah.

Zdroj | Polestar
Zobraziť celú správu

Nvidia Broadcast zaručí, že sa vám už nikdy „nezatúlajú“ oči z kamery. Nový softvér totiž dokáže pomocou technológie deepafake a AI „narovnať“ vaše oči tak aby sa vždy pozerali do kamery. Funkcia je dostupná vo verzií Nvidia Broadcast 1.4 a na zapnutie programu budete potrebovať grafickú kartu RTX 2060 a vyššie.

Zdroj | Nvidia
Zobraziť celú správu

Xbox je prvou „carbon aware“ konzolou na svete. Znamená to, že konzola bude plánovať aktualizácie a sťahovania vtedy, kedy veľkú časť energie môže čerpať z obnoviteľných zdrojov. Okrem toho, že tento systém znižuje závislosť od fosílnych palív a vyprodukované emisie CO2 vie používateľovi ušetriť aj peniaze za spotrebovanú elektrickú energiu.

Zobraziť celú správu

Americká FAA mala niekoľkohodinový výpadok. Lety v USA boli obnovené v stredu po tom ako mala americká FAA (Federal Aviation Administration) niekoľkohodinový výpadok systémov NOTAM (Notice to Air Missions system), ktorý pilotom poskytuje nevyhnutné informácie pre bezpečné lietanie. Všetky lety v rámci krajiny tak boli pozastavené pokým nebola situácia vyriešená.

Zobraziť celú správu

Webbov teleskop zachytil prvú exoplanétu. Už v auguste minulého roka potvrdil existenciu planéty LHS 475 b teleskop TESS. Teraz sa ju však Webbovmu teleskopu podarilo zachytiť detailnejšie. Planéta je od nás vzdialená 41 svetelných rokoch a má takmer rovnakú veľkosť ako Zem. Podľa vedcov je možné, že planéta má atmosféru z oxidu uhličitého alebo ju nemá vôbec.

Zobraziť celú správu