Reklama
Správa dňa

Windows 10 dostane poslednú bezpečnostnú aktualizáciu v októbri 2028

22 správ

Vyzerá to skutočne tak, že spoločnosť Pepsi plánuje vydanie vlastného smartfónu. Aj keď by sa v tomto prípade malo jednať len o branding, nový Pepsi smartfón by mal podľa serveru Phonearena, ktorý sa odvoláva priamo na činske zdroje priniesť 5,5″ Full HD displej, osemjadrový procesor MediaTek, 2 GB RAM a 16 GB úložisko. Operačným systémom by mal byť Android 5.1.

Zdroj | Phonearena
Zobraziť celú správu

Twitter aktualizoval a okrem opráv priniesol aj novú funkciu Moments, vďaka ktorej budú mať používatelia tejto sociálnej siete prehľad o aktuálnom dianí. Dôležité udalosti vo svete sa zobrazia bez toho, aby používatelia sledovali konkrétne profily a to vo všetkých oficiálnych aplikáciách Twitteru.

Zdroj | TECHBOX
Zobraziť celú správu

20. október 2015, kedy HTC plánuje predstavenie svojho nového modelu HTC One A9 sa blíži a na internete sa objavujú stále nové úniky fotografií a parametrov pripravovanej novinky. Tieto fotografie patria zatiaľ k najlepším.

Zdroj | @onleaks
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Spoločnosť ZTE predstavila na čínskom trhu nový model AXON Mini, ktorý ponúkne 5,2″ displej, Snapdragon 616, 3 GB RAM, 13 Mpx fotoaparát a 3 000 mAh batériu. Novinka by sa mala dostať aj do Európy za cenu 329 €.

Zdroj | ZTE
Zobraziť celú správu

Kontroverzná služba Uber nadviazala partnerstvo s národným daňovým orgánom v Európe. Toto partnerstvo by malo pomôcť v rozvoji modernej digitálnej platformy pre zjednodušenie nahlasovania daňových povinností samostatne zárobkovo činných osôb v Estónsku. Hlavnou prioritou je vytvorenie pilotnej platformy daňového priznania, spočiatku určenej pre partnerských vodičov Uber, s prvými výsledkami už v roku 2016.

Zobraziť celú správu

Holandsko má problémy so zvyšovaním hladiny mora. Na ochranu krajiny preto vynakladá obrovské prostriedky. Aby mali vedci na čom testovať svoje riešenia, postavili 9,5 m hlboký 300-metrový kanál s umelými vlnami.

https://www.youtube.com/watch?v=4mzBHHz4w3w

Zobraziť celú správu

Canon bez akýchkoľvek ovácií predstavil nový CSC fotoaparát EOS M10. Malý foťák s výmennými objektívmi sa nápadne podobá na model EOS M3, no má „len“ 18 Mpx CMOS snímač. Inak sú si novinky v mnohom podobné.

Zdroj | Canon
Zobraziť celú správu

K výrobe smart hodiniek sa prihlásil aj čínsky výrobca Elephone. Predstavil hodinky ELE, ktoré svojou výbavou (1,5″ 320 x 320 px, MediaTek MT2601 1,2 GHz, 400 mAh, Android Wear) konkurujú súčasným renomovaným značkám, cenou ich však porážajú na plnej čiare. Ich cena má byť okolo 110 €.

Zdroj | Elephone
Zobraziť celú správu

Sundar Pichai, nový CEO Google už stihol spraviť niekoľko personálnych zmien. Neal Mohan postúpil z postu viceprezidenta na senior viceprezidenta (SVP) pre displejovú a video reklamu, Hiroshi Lockheimer postúpil na SVP pre Android, Chrome OS a Chromecast. Posledným povýšeným je Phillip Schindler, nový SVP pre globálny predaj a operácie.

Zobraziť celú správu

Je to oficiálne. Dell kupuje dátovú spoločnosť EMC za neuveriteľných 67 miliárd dolárov, informuje o tom samotný Dell. Z Dellu sa tak stane najväčšia IT spoločnosť pre biznis zákazníkov na svete. Kúpa je zároveň najväčšou, akú si pamätá história IT spoločností.

Zobraziť celú správu

Elon Musk vypustil informáciu o novom update pre elektromobily Tesla Model S. Majú mať funkciu Autopilot. Podrobnejšie informácie sa dozvieme už vo štvrtok.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Acer ukázal nový prenosný all-in-one počítač. Hoci na prvý pohľad vyzerá ako tablet, jeho 17,3″ Full HD displej a hmotnosť cez 2 kg jasne hovorí, že sa nejedná o konkurenta pre nový Surface. Acer Aspire Z3-700 má Intel Skylake procesor, 8 GB RAM a SSD disk do 512 GB. Predávať by sa mal od 599 €.

 

Zdroj | Acer
Zobraziť celú správu

ZTE po modeli Axon Elite prichádza s menším modelom Axon mini. 5,2″ smartfón s AMOLED displejom má aj tzv. Froce touch, teda sníma aj silu tlaku prsta na displeji. Vo vnútri je Snapdragon 616, grafika Adreno 405 a 3 GB pamäť RAM. ZTE mieri s touto novinkou aj európsky trh. Cena by sa mala pohybovať od 329 €.

Zdroj | ZTE
Zobraziť celú správu

Dell chce kúpiť spoločnosť EMC za neuveriteľných 50 miliárd dolárov! Včera v noci o tom informoval portál Re/code s odvolaním na viaceré zdroje. Na oficiálne vyhlásenie oboch spoločností zatiaľ musíme počkať.

Zobraziť celú správu

Švajčiarska spoločnosť Rinspeed predstavila unikátne športové auto Σtos, ktoré dokáže jazdiť aj samé. Ide teda o autonómne vozidlo, no zatiaľ však iba ako koncept, ktorý tvorca predstaví na CES 2016 v Las Vegas v plnej veľkosti. Zaujímavosťou je vlastný dron nad motorom. Ten však neslúži na navigáciu, ale zaznamenávanie jazdy.

Zdroj | Rinspeed

 

Zobraziť celú správu

Takýto automat ste už videli? V Telekome takto „padajú“ zariadenia zamestnancom. Veríme, že raz príde podobná služba aj do komerčnej prevádzky a vy si po objednaní smartfónu či tabletu cez internet svoje zariadenie jednoducho vyberiete napríklad v niektorom z obchodných centier alebo priamo na predajniach operátora.

Zdroj | TECHBOX
Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.