Reklama
Správa dňa

Batérie v iPhonoch 15 majú dvojnásobnú životnosť

31 správ

ASUS sa snaží konkurovať populárnym programovateľným počítačom Raspberry Pi už dlhšiu dobu a tento rok to skúsi s výkonným počítačom Tinker Board S, ktorý disponuje procesorom s taktom 1,8 GHz, 2 GB pamäťou RAM, grafickým čipom Mali-T764 a 16 GB eMMC úložiskom. Tinker Board S bude v predaji v prvej polovici tohto roku, no cenu zatiaľ nepoznáme.

Zdroj | ASUS
Zobraziť celú správu

Spoločnosť Incase predstavila obal na Macbook Pro, v ktorom je vstavaná batéria s kapacitou 14 000 mAh. Porty na vonkajšej strane dokážu dvakrát nabiť Macbook Pro a vďaka prítomnosti USB-A portu aj akékoľvek iné zariadenie. Incase IconConnected Power Sleeve bude v predaji neskôr v tomto roku za 200 dolárov.

Zdroj | Incase
Zobraziť celú správu

ASUS predstavil 21,6-palcový OLED monitor PQ22UC, ktorý je vďaka váhe iba 1 kilogram vhodný najmä na cesty. Displej má rozlíšenie 3 840 x 2 160 pixelov a pokrýva 99 % farebného spektra DCI-P3. Výhodou je tiež možnosť prenášania obrazu cez USB-C kábel alebo micro HDMI. ASUS zatiaľ cenu ani dátum vydania neoznámil.

Zdroj | ASUS
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Ford oznámil, že nové automobily s palubným systémom Sync 3 budú prepojenie s navigáciou Waze pre iOS. Po pripojení iPhonu cez USB port v aute sa navigácia zobrazí na obrazovke infotainmentu a poskytne tak vodičovi aktuálne informácie o doprave. O kompatibilite so systémom Android sa zatiaľ Ford nezmienil.

Zdroj | Ford
Zobraziť celú správu

Spoločnosti THX a i-BLADES sa spojili, aby vytvorili obal na telefón, v ktorom je integrovaná technológia THX AAA (Achromatic Audio Amplifier). Obal má znížiť zvukovú deformáciu o 20-40 dB a zvýšiť tak celkovú kvalitu zvuku. Obal je zatiaľ dostupný iba pre telefóny Samsung Galaxy, no verzia pre iPhone by mala prísť ešte v prvej polovici tohto roku. Cena zatiaľ nebola oznámená.

Zdroj | THX
Zobraziť celú správu

Headsety pre virtuálnu realitu by čoskoro mohli mať zabudované senzory na sledovanie mozgovej aktivity. Spoločnosť Looxid Labs takýto headset prezentovala na výstave CES a využívať ho chce na výskum toho, ako mozog reaguje na rôzne podnety a situácie. Do spoločnosti už napríklad investovalo aj HTC, ktoré by technológiu mohlo využiť v headsete Vive.

Zobraziť celú správu

ASUS na výstave CES ukázal prvý Wi-Fi router podporujúci štandard 802.11ax. ASUS RT-AX88U dokáže pomocou štyroch antén prenášať dáta rýchlosťou 6 000 Mb/s a na zadnej strane ponúka 8 LAN portov. Informácie o cene a dostupnosti zatiaľ ASUS drží v tajnosti.

Zdroj | ASUS
Zobraziť celú správu

Bluetooth prívesky Tile vám síce môžu pomôcť nájsť stratené veci, no nie je to práve najideálnejšie riešenie. Tile sa preto spája so spoločnosťami Bose, Comcast, Samsonite, Propeller Health a ďalšími, aby integrovali technológiu Tile priamo do ich produktov. Spoločnosť tiež spolupracuje s medzinárodným letiskom v San Jose, kde Tile využívajú na hľadanie stratenej batožiny.

https://youtu.be/oF-TE0S83G0

Zobraziť celú správu

Amazon Alexa sa tento rok dostáva do zariadení z rôznych kategórií a preto nie je prekvapením, že si našla cestu aj do projektorov. Alexa v projektore Optoma UHD51A neumožňuje ovládať len samotný projektor, ale aj zvyšok smart zariadení v domácnosti. V predaji bude ešte tento štvrťrok za 1 699 dolárov.

Zdroj | Optoma
Zobraziť celú správu

JBL prináša na trh vynovené reproduktory L100, ktorých pôvodná verzia vyšla ešte v roku 1970. Pod retro dizajnom sa ukrýva 25-mm výškový reproduktor s 12,5-cm stredovým reproduktorom a 20-cm basovým reproduktorom. JBL L100 sa do predaja dostanú ešte v tomto štvrťroku a stáť budú zhruba 4 000 dolárov.

Zdroj | JBL
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Bezdrôtové nabíjačky na trhu pribúdajú ako huby po daždi, no tá od spoločnosti HyperDrive z radu vyčnieva. Nabíjačka zároveň slúži ako USB-C hub s HDMI portom, gigabitovým Ethernetom, čítačkou microSD a SD kariet, troma portmi USB 3.1 a jedným USB-C portom. HyperDrive USB-C Hub bude v predpredaji cez Kickstarter od 15. januára.

Zobraziť celú správu

Technológie často zvyšujú našu bezpečnosť a vďaka startupu Cosmo Connected to bude platiť aj pri cyklistike. Príslušenstvo na prilbu od tejto spoločnosti má na zadnej strane červené a žlté LED svetlá, ktoré sa automaticky rozsvietia v prípade, že cyklista brzdí. V prípade nehody prilba odošle signál do aplikácie v telefóne, ktorá následne informuje núdzové kontakty. Príslušenstvo sa začne predávať v septembri za 60 dolárov.

https://youtu.be/wpXkMXRx5JU

Zobraziť celú správu

Soundbary majú niekoľko výhod, no priestorový zvuk medzi ne často nepatrí. To chce napraviť spoločnosť Comhear so soundbarom Yarra 3DX, ktorý je údajne schopný vytvoriť ilúziu priestorového zvuku na úrovni slúchadiel. Cez sprievodnú aplikáciu je možné soundbar nastaviť tak, aby nasmeroval zvuk individuálne na každého človeka v miestnosti.

https://youtu.be/bGSO6VG84qY

Zobraziť celú správu

Spoločnosť Bell Helicopter predstavila prvý elektrický lietajúci taxík, respektíve elektrickú helikoptéru vhodnú pre služby ako Uber, Lyft a podobne. Na výstavu CES si zatiaľ priniesla iba kabínu, ktorá má byť pre cestujúcich výrazne pohodlnejšia, ako kabína štandardnej helikoptéry a umožní cestujúcim zostať po celú dobu letu online. Spoločnosť by chcela v roku 2020 spustiť prvé lety v spolupráci s Uberom.

Zdroj | Bell Helicopter
Zobraziť celú správu

Na výstave CES 2018 spoločnosť Monster predstavila nové bezdrôtové slúchadlá AirLinks. Monster AirLinks Elements sú vytvorené dizajnom pripomínajú šperk a tomu odpovedá aj cena 249,95 dolárov. Naopak Monster AirLinks iSport sú určené pre športovcov a preto sú odolné voči potu. Športový model bude stáť 199,95 dolárov. Oba modely majú poskytovať 16-hodinovú výdrž batérie na jedno nabitie.

Zobraziť celú správu

Spoločnosť Ring predstavila nové bezpečnostné kamery a bezpečnostné osvetlenie do záhrady. Kamery Ring Stick Up Cam a Cam Elite dokážu nahrávať záznam vo Full HD rozlíšení a umožňujú prenášať zvuk obojsmerne, zatiaľ čo svetlo je možné ovládať vzdialene a reaguje na pohyb. Nové produkty by sa mali dostať do predaja ešte na jar.

 

Zobraziť celú správu

Mi STORE, prvý oficiálny značkový showroom Xiaomi na Slovensku, prináša svojim fanúšikom Lucky Mi DayAk ste fanúšikom značky Xiaomi, môžete sa tak tešiť na špeciálne akcie, uvedenie noviniek zo sveta Xiaomi. Už dnes je spustené preobjednávanie vlajkovej lode Xiaomi Mi 6 64GB na mi-store.sk a osobne si ho môžete vyzdvihnúť už počas Lucky Mi Day 18.1.2018 od 9.00 hod. Pre prvých 100 kupujúcich je pripravená malá pozornosť Mi Pocket Speaker zadarmo.(PR)

Zobraziť celú správu

Známy leaker Evan Blass vypustil do sveta rendery zatiaľ neoznámeného telefónu HTC U11 EYEs, ktorý by mal obsahovať Snapdragon 652, 4 GB RAM, 64 GB internej pamäte a 3 930 mAh batériu. K oficiálnemu predstaveniu by malo dôjsť už o týždeň a cena by sa mala pohybovať na úrovni 420 €.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Do nášho dynamického tímu TITANOV (freelancerov) hľadáme skúseného, šikovného a flexibilného senior back-end .NET programátora na zaujímavý projekt pre oblasť poisťovníctva v Bratislave.

Predpokladaná suma plnenia: 4 100 až 4 500 €
Miesto plnenia: Slovensko/Bratislava
Termín: 15.1.2018 – 15.07.2018
ID: 171114A
Nástup na projekt: 15.1.2018 alebo dohodou, full-time, on-site, Bratislava
Dĺžka alokácie: 6 mesiacov s možnosťou predĺženia
Druh spolupráce: živnosť alebo s.r.o.
Popis: Spolupráca na vývoji enterprise SW riešenia postaveného na najnovších technológiách .NET core a ANGULAR JS 4, podieľanie sa na tvorbe serverovej a aplikačnej logiky veľkého medzinárodného poisťovacieho systému, vývoj pridelenej časti aplikácie podľa zadanej špecifikácie, implementácia aplikačných funkcií, zmenových požiadaviek, testovanie vytvorených funkcií, oprava chýb a nasadenie do produkcie. Spolupráca a komunikácia s ostatnými členmi vývojového tímu pri realizácii riešenia, nástup na projekt možný od 15.1.2018 do 28.2.2018

Bližšie požiadavky nájdete na našom webe
Viac informácií na: www.titans.sk, techbox@titans.sk (PR)

Zobraziť celú správu

Facebook zmení nástenky používateľov tak, aby sa im zobrazovalo viacej príspevkov od priateľov a menej príspevkov od stránok. Upravené bude aj zoradenie príspevkov, pričom po novom sa majú vyššie zobrazovať príspevky, ktoré by mohli medzi používateľmi vzbudiť záujem o diskusiu v komentároch.

https://www.facebook.com/facebook/videos/10156988765141729/

Zobraziť celú správu

Kým nové vlajkové lode svetových výrobcov uvidíme už počas MWC 2018, LG svoj top-end smartfón chystá až na apríl. Informácia nie je oficiálna, no vychádza od domáceho mobilného operátora, ktorý už teraz vie aké smartfóny bude v budúcnosti ponúkať.

Zobraziť celú správu

Na trhu by sa mal v najbližších dňoch objaviť prvý 4K Ultra HD monitor EIZO FlexScan EV2785 s 27″ uhlopriečkou. Má USB-C pripojenie, tenký rámik a unikátny stojan pre nastavenie akejkoľvek polohy vrátane Pivotu. Cena by mala byť okolo 1 150 €.

Zobraziť celú správu

Hudobník a vývojár Nao Tokui vytvoril program Imaginary Soundscapes založený na umelej inteligencii, ktorá dokáže do Google Street View záberov dotvárať zvuk. Vďaka tomu môžete napríklad pri prechádzaní inak hluchej ulice počuť zvuky, akoby ste boli na nej.

https://www.youtube.com/watch?v=uU-sZq2JOY4

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.