Reklama
Správa dňa

Batérie v iPhonoch 15 majú dvojnásobnú životnosť

21 správ

Spoločnosť NVIDIA dnes spustila vianočnú akciu na multimediálne centrum SHIELD TV. S podporou streamovania obsahu v 4K a HDR a zároveň možnosťou využitia ako hernej konzoly tak môže ísť o dobrý darček pod stromček. Od 11. 12. do 24. 12. je možné NVIDIA SHIELD TV vo verzii s diaľkovým ovládačom kúpiť s 21% zľavou za 156,90 €.

Zdroj | NVIDIA
Zobraziť celú správu

ADATA Technology na trh uviedla flash disk i-Memory AI720. Má certifikáciu Apple MFi, je iba 7,5 mm tenký a ponúka dva typy konektorov – ako Lightning, tak aj USB 3.1. Vďaka funkcii save-as-you-record (ukladaj už pri nahrávaní) pre 4K video už nebudú videá vo veľkom rozlíšení zaberať miesto v mobile používateľa. AI720 podporuje silné šifrovanie a bol navrhnutý tak, aby odolal vode a prachu, takže bude vyhovovať aj menej starostlivým používateľom. AI720 je k dispozícii v kapacitách 32 GB, 64 GB a 128 GB v zlatom a šedom farebnom prevedení.

Zdroj | ADATA
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Toshiba predstavila prvý 14 GB harddisk s „konvenčným magnetickým zápisom“. Má deväť vrstiev vložených v héliu a využíva technológiu PMR. I napriek tomu, že Toshiba nie je najväčším výrobcom pevných diskov, svoje portfólio sa neustále snaží inovovať. Najnovším prírastok je séria MG07ACA, ktorá ponúkne 14 TB 9 vrstvový HDD alebo alebo 12 TB 8 vrstvový model.

Zdroj | Toshiba
Zobraziť celú správu
Spoločnosť Synology oznámila oficiálne vydanie aplikácie Virtual Machine Manager. Tá umožňuje nainštalovať a spustiť v NAS zariadeniach Synology niekoľko virtuálnych počítačov so systémami Windows, Linux a Virtual DSM. Pomocou aplikácie Virtual Machine Manager je možné flexibilnejšie plánovať hardvérové zdroje. Virtuálne počítače je možné do spustených hostiteľov presúvať dokonca bez prerušenia.
Zobraziť celú správu

Dolný Kubín rozšíril zoznam miest, kde je dostupná optika od Orangeu. Jeho obyvatelia tak majú k dispozícii všetky prednosti optického pripojenia, ktoré prináša prakticky neobmedzenú kapacitu a s ňou superrýchly internet aj digitálnu televíziu na optike so špičkovým obrazom a bohatou ponukou programov.

Zobraziť celú správu

Od Facebooku sa postupne odvracajú aj tí, ktorí v ňom predtým robili. Jedným z nich je aj bývalý riaditeľ pre rast používateľov, Chamath Palihapitiya, ktorý sa do spoločnosti dostal v roku 2007. Podľa neho pomohol vytvoriť niečo, čo rúca vzťahy a zakázal ho i svojim deťom. Celý rozhovor si môžete pozrieť nižšie.

Zobraziť celú správu

Patríte k jednému z viac ako 100 tis. spokojných zákazníkov, využívajúcich predplatenú kartu O2 Voľnosť? Potešíme vás i vašich blízkych informáciou, že O2 zaradilo túto kartu do trvalej ponuky. Predplatená karta bola pôvodne predstavená pri príležitosti 10. narodenín operátora ako limitovaná edícia do konca roka 2017. Takto si ju však budete môcť aktivovať aj v novom roku 2018. (PR)

Zdroj | O2
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Nie je žiadnym tajomstvom, že Elon Musk sa so svojou spoločnosťou SpaceX už dlhšie zaujíma o cestovanie na Mars. Nedávno sa však CEO Boeingu vyjadril, že práve jeho spoločnosť bude prvou, ktorá dopraví človeka na červenú planétu. Elon Musk na tento tweet odpovedal jednoducho so slovami Spravte to.

Zobraziť celú správu

Portrédový mód sa v smartfónoch začal objavovať len pred nedávnom, no za ten čas sa dočkal veľkého úspechu. Využívaný je hlavne pri fotografiách ľudí, kedy je potrebné rozostrenie pozadia, takzvaný bokeh efekt. Ako však tento režim funguje a ako je možné, že ho zvládajú vytvoriť aj smartfóny len s jednou šošovkou?

https://youtu.be/xhybjeRciYg
Zobraziť celú správu

Už 14. decembra sa Američania dozvedia, ako dopadne rozhodnutie týkajúce sa sieťovej neutrality. Misky váh sa prikláňajú práve ku jej zrušeniu, čo by ale nemuselo hneď znamenať pomalšie prenosové rýchlosti. Poskytovatelia internetu sa skôr zamerajú na internetové spoločnosti, ktorým budú účtovať poplatok za zobrazovanie ich obsahu používateľom.

Zobraziť celú správu

Facebook sa chystá investovať do ďalšieho segmentu. Sociálna sieť chce ovládnuť trh so športovými vysielaniami. Zatiaľ čo napríklad Amazon zaplatil v minulosti za jednu noc NFL 50 miliónov dolárov, finančný balík Facebooku sa má pohybovať až na úrovni 5 miliárd. To by mu malo zaistiť hneď niekoľko hlavných športových zápasov.

Zobraziť celú správu

V rámci podujatia PlayStation Experience sa ukázal aj trailer na remaster kultovej hry z PlayStation 2, Shadow of the Colossus. Musíme uznať, že sa ho podarilo spraviť na jednotku a grafika je skutočne krásna. Hru môžeme očakávať 6. februára 2018.

Zobraziť celú správu

Ford sa podobne ako ostatné automobilky zameriava na vývoj autonómneho riadenia pre ich autá.Spoločnosť oznámila, že ich systém bude priblížený budúci rok s tým, že sa vo vývoji nezamerali iba na obyčajnú prepravu z bodu A do bodu B, informoval portál Mashable.

Zdroj | Ford

 

 

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.