Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
12 správ

Rusko po úniku kapsuly vráti posádku ISS na záložnej rakete. Rusko uviedlo, že 20. februára odpáli ďalšiu raketu Sojuz, ktorá prinesie domov dvoch kozmonautov a amerického astronauta z ISS po tom, čo z ich pôvodnej kapsuly minulý mesiac unikol chladiaci prostriedok. Únik pochádzal z drobného prepichnutia širokého menej ako 1 mm.

Zobraziť celú správu

Predaje počítačov sa opäť dramaticky prepadli. Počet dodaných PC sa oproti rovnakému obdobiu v roku 2021 prepadlo o 28,1 %, pričom dôvodom je slabý dopyt. Za celý rok 2022 sa dodalo 292,3 milióna počítačov, čo znamenalo medziročný pokles o 16,5 %.

Zobraziť celú správu

Apple bude vyrábať vlastné MicroLED displeje pre Apple Watch Ultra. Druhá generácia by mala prísť až v roku 2024 s väčším displejom. Prechod na vlastné displeje umožní spoločnosti Apple menej sa spoliehať na dodávateľov. Apple taktiež plánuje uviesť na trh prvý MacBook s OLED displejom najskôr do konca roka 2024.

Zobraziť celú správu

Najpozeranejším filmom na streamoch sa v decembri 2022 stal Na nože Glass Onion. Nasleduje Avatar, Všetko, všade, naraz, Bullet Train a päticu uzatvára Top Gun: Maverick. Zo seriálov bol najpozeranejším Wednesday, nasleduje Biely lotos, The Peripheral, 1899 a The Bear.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Viac ako polovica všetkých vozidiel Tesla predaných v roku 2022 bola vyrobená vo fabrike Giga Shanghai. Konkrétne za minulý rok vyrobila 710 865 vozidiel a celkovo bolo predaných 1 313 851 áut, čo predstavuje podiel 54,1 %. Giga Shanghai je zodpovedná len za výrobu Modelu 3 a Modelu Y, pričom zamestnáva 2 000 ľudí.

Zobraziť celú správu

Samsung predstaví ďalšieho zástupcu série Galaxy A už 18. januára. Najpravdepodobnejšou možnosťou je Samsung Galaxy A54. Mal by mať 120-hertzový 6,6-palcový displej, podporu 5G a tri farby, konkrétne Awesome Black, Awesome Burgundy a Awesome Green.

Zobraziť celú správu

Marvel Studios zverejnilo oficiálny trailer k filmu Ant-Man and The Wasp: Quantumania. V treťom pokračovaní sa Ant-Man dostane opäť do kvantovej ríše, kde spoznáva Kanga Dobyvateľa. Ten by sa mal objaviť aj v neskorších MCU projektoch ako hlavný záporák. Film má naplánovanú premiéru na 17. februára 2023.

Zobraziť celú správu

Ďalšia vlajková loď spoločnosti Realme sa plne nabije len za 9 minút. Malo by ísť o smartfón Realme GT Neo 5. Ten by mal podľa uniknutých informácií obsahovať batériu s kapacitou 4 500 mAh s maximálnym výkonom nabíjania až 240 W. Smartfón bude uvedený na trh vo februári 2023.

Zobraziť celú správu

Razer pridáva k svojej webovej kamere nový plug-and-play fotoaparát, ktorý sľubuje kvalitu podobnú digitálnej zrkadlovke a funkcie vylepšené AI, ako je automatické sledovanie a automatická expozícia. Razer Kiyo Pro Ultra je najnovším prírastkom do radu webkamier Kiyo. Výrobca uvádza, že používa najväčší snímač, aký kedy bol vo webovej kamere. Tomu zodpovedá aj cena, ktorá sa zastavila na sume 299,99 $.

Zdroj | Razer
Zobraziť celú správu