Reklama
Správa dňa

Batérie v iPhonoch 15 majú dvojnásobnú životnosť

13 správ

Kým v USA a v Európe sa väčšina úsilia venuje elektromobilom, v Číne bola spustená nákladná elektrická loď, ktorá dokáže prepraviť až 2 000 ton nákladu. Loď nabíja 1 000 lítiových batérií a na jedno nabitie dokáže prejsť približne 80 kilometrov.

 

Zobraziť celú správu

O umelej inteligencii od Google s názvom DeppMind ste už určite počuli. Najnovší úspech tejto inteligencie je, že dokáže poraziť kohokoľvek v hre šach. Využila na to program AlphaZero, ktorý sa za 4 hodiny dokázal naučiť pravidlá a následne poraziť najlepší šachový počítač na svete, Stockfish, informoval portál VentureBeat.

Zdroj | eyewiretoday
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Facebook testuje novú chatovaciu aplikáciu Direct určenú pre Instagram. Na začiatku si ju môžu vyskúšať iba v 6 krajinách, no postupne by sa mala rozširovať. Pôjde tak o tretiu aplikáciu od Facebooku po Messengeri a WhatsApp. Direct bude dostupný v Chile, Izraeli, Taliansku, Portugalsku, Turecku a Uruguaji, informovala agentúra Reuters.

Zobraziť celú správu

Spoločnosť Fisker začala spolupracovať s čínskym konglomerátom Hakim Unique Group na autonómnom shuttle autobuse, Fisker Orbit. Pôjde o smart autíčko určené do miest budúcnosti. Prvé autobusy by sa mali objaviť na cestách koncom roku 2018.

Zdroj | Fisker
Zobraziť celú správu

Spoločnosť Apple sa opäť rozhodla nakupovať. Tentokrát sa jedná o akvizíciu aplikácie Shazam, ktorá podľa zvuku dokáže rozpoznať skladbu, film či televíznu show. Akvizícia má hodnotu 400 miliónov dolárov, informoval portál Recode.

Zobraziť celú správu

Spoločnosť Google oznámila dátum svojej konferencie Google Cloud Next ’18 určenej pre vývojárov, zákazníkov a ostatných partnerov. Konferencia prebehne v San Franciscu od 23.7.2018 po 27.7.2018. Momentálne prebieha prihlasovanie speakerov, informoval portál 9to5google.

Zdroj | Google
Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.