Reklama
Správa dňa

Windows 10 dostane poslednú bezpečnostnú aktualizáciu v októbri 2028

24 správ

ASUS predstavil nový miniatúrny LED projektor P3B s WXGA rozlíšením (1 280 x 800 px) a maximálnym jasom 800 ANSI lúmenov. Vie vytvoriť obraz od 25″ do 200″ (3,4 m) a HDMI port s MHL aj pre pripojenie smartfónu či tabletu. Má navyše aj 12 000 mAh batériu, ktorá môže slúžiť aj ako externá batéria pre malé prenosné zariadenia. Na trhu bude v predaji za 649 €.

Zdroj | ASUS
Zobraziť celú správu

Samsung sa pochválil, že sa mu podarilo odvysielať prvý živý prenos vo virtuálnej realite. Išlo o futbalový zápas FC Porto vs Benfica Lisabon. Nešlo o masovú akciu, ale o test na vybranej skupine ľudí. Na prenose sa zúčastnilo niekoľko spoločností, zápas bol kamerovaný špeciálnymi 360° kamerami rozmiestnenými na štadióne. Ako to vyzeralo si môžete pozrieť na videu.

 

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Máte malú pamäť RAM? Kingston vás poteší. Dnes oznámil nové HyperX pamäte Savage a Predator s kapacitami do 128 GB, resp. 64 GB. Nové RAM moduly DDR4 majú do 3 000 MHz a sú určené pre najnáročnejších používateľov. Ceny výrobca nezverejnil.

Zdroj | Kingston
Zobraziť celú správu

Facebook v aplikácii Messenger testuje novú funkciu Photo Magic, ktorá pomocou rozpoznávania tváre skenuje vaše fotografie a pripomína vám, že ich máte poslať priateľom a známym. Aplikáciu môžu testovať zatiaľ len používatelia v Austrálii, neskôr sa má objaviť aj celosvetovo, informuje TechCrunch.

Zobraziť celú správu

Na čínskych serveroch sa začali objavovať informácie o novom Huawei P9max s kódovým označením P950S. Ide o phablet s 6,2″ displejom (1 600 x 2 560 px), 4 GB pamäťou RAM, procesorom Kirin 950 a grafikou Mali-T680. Smartfón získal v AnTuTu 73 759 bodov. Máme sa na čo tešiť.

Zdroj | AnTuTu
Zobraziť celú správu

Google konečne spúšťa off-line vyhľadávanie v mobilnej aplikácii Google Mapy. Vyhľadávať bude možné nielen ciele pre navigáciu, ale aj v užitočných informáciách, ako napríklad otváracie hodiny prevádzok apod. Okrem toho nechýba ani off-line navigovanie a kompletné prezeranie mapy. Jediné, čo chýba (logicky) je funkcia zobrazovania dopravnej situácie.

Zdroj | Google
Zobraziť celú správu

Slovanet síce ešte nemá vybudovanú LTE sieť (3,5 GHz pásmo), no už zverejnil cenník LTE internetov. Najnižší program bude stáť 12 € mesačne a ponúkne rýchlosti do 8/1 Mbit/s. Top program za 40 € mesačne ponúkne do 100/10 Mbit/s rýchlosť. FUP je 300 GB mesačne. Prenájom antény vyjde na 1 € mesačne, Wi-Fi router na 0,50 € mesačne. LTE internet od Slovanetu bude dostupný najskôr v Nitre, Vranove nad Topľou, Trebišove a ich okolitých obciach.

Zdroj | Slovanet
Zobraziť celú správu

Anglické Virgin Media pokračuje v pokrývaní staníc metra v Londýne Wi-Fi signálom a celkovo ich má vraj až 250. Počas posledných 12 mesiacov vraj používatelia preniesli 3 TB dát, pričom denne sa cez Wi-Fi siete pripája na internet viac ako pol milióna ľudí, informuje portál Engadget.com.

 

Zobraziť celú správu

Ericsson a Cisco oznámili globálne obchodné a technologické partnerstvo, ktoré povedie k tvorbe sietí budúcnosti. Dohody sa budú týkať transformácie sietí prostredníctvom referenčných architektúr, spoločného vývoja, systémového manažmentu a kontroly sietí, širokej reseller dohody a spolupráce v kľúčových trhových segmentoch. Firmy sa taktiež zhodli na licenčnej dohode, týkajúcej sa ich patentového portfólia. Ericsson a Cisco spoločne vlastnia viac ako 56 tisíc patentov, súčet ich investícií do výskumu a vývoja činí 11 miliárd dolárov.

Zobraziť celú správu

Coolpad na Slovensko čoskoro prinesie takúto štýlovú externú nabíjačku. Nazýva sa BIG BOY a má 10 400 mAh Li-Ion batériu. Cenu však zatiaľ nepoznáme. Veríme, že nebude vysoká. V redakcii však už novinku naplno skúšame.

Coolpad BIG BOY 2

Zobraziť celú správu

Spoločnosť Dell na nedávnej konferencii Dell World 2015 ohlásila rozšírenie portfólia svojich cloudových služieb v spolupráci s Microsoftom. Nový produkt Dell Hybrid Cloud System for Microsoft predstavili šéfovia oboch spoločností Michael Dell a Satya Nadella. Riešenie je postavené na štandardoch Cloud Platform System (CPS) a nasadené vraj môže byť v priebehu troch hodín.

Zdroj | Dell
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Na svete je prvá reklama najväčšieho iPadu všetkých čias, ktorý sa začne predávať už o niekoľko dní na svetových trhoch. U nás si naň však ešte počkáme.

https://www.youtube.com/watch?v=4AZR8a5XVSs

Zobraziť celú správu

Panasonic predstavil svoj prvý odolný hybridný notebook s názvom Toughbook 20. Novinka pracuje na OS Windows 10 pričom displejovú časť s 10,1 “ dotykovým displejom môžete vybrať a používať ako tablet. Samozrejme, odolný.

Zdroj | Panasonic
Zobraziť celú správu

Google predstavil open-source softvér TensorFlow, ktorý funguje ako systém učiacej sa umelej inteligencie. Podobný systém využíva už aj Gmail, Fotky Google či najznámejší produkt giganta, vyhľadávanie Google. Vďaka open-source systému ho môžu využívať developeri na celom svete a tak zlepšovať svoje programy.

Zobraziť celú správu

Belgický súd dal Facebooku dvojdňové ultimátum na to, aby ukončil trackovanie návštevníkov Facebook.com, ktorí nie sú prihlásení v sociálnej sieti cez tzv. cookies. Ak tak neučiní, bude musieť platiť pokutu 250 000 € za každý deň omeškania, informuje TheNextWeb.

Zobraziť celú správu

Vedci z Carnegie Mellon University a Disney Research vymysleli spôsob, ako môžu smart hodinky identifikovať objekty, ktorých sa dotýkame. Využili na to tzv. EM-Sense, ktorý meria elektromagnetické vlny objektov a tým ich identifikuje. Využití tejto funkcie je obrovské množstvo.

Zobraziť celú správu

Google oznámil výrazné zlepšenie kvality videohovorov cez svoj program Hangout. Internetový gigant zlepšil rýchlosť spustenia hovoru, kvalitu prenášaného videa a taktiež i používateľské rozhranie pre rýchlejšiu orientáciu. Nová verzia bude dostupná pre všetkých používateľov v priebehu najbližších dní.

Zdroj | Google
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.