Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
11 správ

Scania predstavila novú generáciu regionálnych elektrických vozidiel v júni 2022. Odvtedy už eviduje zhruba 640 objednávok, vidí výrazný príklon zákazníkov k bezemisným riešeniam. Vozidlo má batérie s kapacitou 624 kWh, na jedno nabitie zvládne prejsť až 350 kilometrov s plným zaťažením. K dispozícii je ťahač 4 × 2 alebo podvozok 6 × 2 pre inštaláciu nadstavby. V ponuke budú lôžkové kabíny radu R a S a dve výkonové verzie: 40 s výkonom 400 kW a 45 so 450 kW. Dobíjací výkon dosahuje až 375 kW, čo znamená, že jedna hodina nabíjania zvýši dojazd približne o 270 až 300 km.

Zobraziť celú správu

SkyShowtime a Warner Bros. Discovery oznámili významnú akvizíciu obsahu. Dohoda prináša exkluzívne práva v Európe na 21 programov HBO Max European Originals vrátane 168 epizód originálnej produkcie. SkyShowtime vďaka tomu príde na trh s originálnym obsahom a posilní lokálnu ponuku vo všetkých regiónoch. SkyShowtime predstaví tri úplne nové seriály označené ako SkyShowtime Originals a získa exkluzívne práva na viac ako 150 hodín programov.

Zobraziť celú správu

Meta plánuje ukončiť podporu pre pôvodný headset Quest VR. S príchodom nových aktualizácií budú každému, kto používa starší hardvér, zamknuté niektoré sociálne funkcie. Niekoľko používateľov na stránkach Reddit a Twitteru zverejnilo screenshot e-mailu, v ktorom sa uvádza, že Meta prestane dodávať nové funkcie pre Quest 1 a že niektoré funkcie budú ukončené. 

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Google pridáva do služby Dokumenty Google funkciu, ktorá vám umožní zobraziť netlačené znaky, ako sú medzery, tabulátory a rôzne typy príkazov na formátovanie. Funkcia bude k dispozícii v ponuke Zobraziť, pomôže zjednodušiť úpravu dokumentu tak, že ukáže, ako je naformátovaný. Môže to byť praktické pri riešení problémov s nesprávnym, resp. poškodeným formátovaním.

Zobraziť celú správu

Tesla začala ponúkať zľavy pre kupujúcich elektromobilov v Singapure, ktorí súhlasia s nákupom existujúcich zásob Modelu 3 alebo Modelu Y. Ide o zľavu 5 000 $ pre tých, ktorý majú vozidlo na spaľovací pohon ďalších 5 000 $ za predloženie certifikátu na prevádzku auta v Singapure. Spoločnosť tiež poskytne pre kvalifikovaných kupujúcich, ktorí majú miesto pre domácu inštaláciu, nástenný konektor na nabíjanie, náklady na inštaláciu musí zaplatiť majiteľ novej Tesly.

Zobraziť celú správu

Microsoft zrejme končí s výrobou Surface Duo 2. Spoločnosť v súčasnosti pracuje na tretej generácii. Duo 2 má dve 5,8-palcové obrazovky, ktoré sú spojené pántom a tvoria jeden 8,3-palcový displej. Zariadenie bude podporované minimálne do konca roku 2024 a nedávno získalo aj aktualizáciu na Android 12L.

Zobraziť celú správu

Prvý vesmírny let, ktorý mal absolvovať upravený Boeing 747 Virgin Atlantic s orbitálnou nosnou raketou LauncherOne skončil neúspešne. Lietadlo bolo vo výške cca 11-tisíc metrov, keď mala nosná raketa LauncherOne zapnúť svoje raketové motory. Nestalo sa tak, príčinou vraj bola technická anomália na jednom motore. Na obežnú dráhu sa malo vyniesť deväť menších družíc.

Zobraziť celú správu

Google opäť prináša nové funkcie do smartfónov, ktoré už roky nedostali aktualizácie operačného systému. Uvoľňuje balík Extension Software Developer Kit, čo by malo vývojárom umožniť používať funkcie, ako je nový výber fotografií pre Android 13 v aplikáciách bežiacich na niektorých verziách Androidu 11 a 12. „Táto aktualizácia tiež pripravuje pôdu pre rozšírenie testovania Privacy Sandbox v systéme Android,“ povedal hovorca Google Scott Westover. 

Zobraziť celú správu

Pripravovaný odolný smartfón Motorola Defy 5G bude prvým zariadením s obojsmernou satelitnou komunikáciou. Technológiu spolu vyvinuli spoločnosti Motorola a britský výrobca Bullitt Group. Služba bude komerčne dostupná v prvom štvrťroku 2023.

Zobraziť celú správu

Spoločnosť Xiaomi na veľtrhu MWC údajne predstaví Xiaomi 13 Ultra. Malo by ísť o špičkový fotomobil, ktorý bude patriť o série Xiaomi 13. Očakávame Snapdragon 8 Gen 2, veľká AMOLED displej aj kvalitné fotoaparáty v spolupráci so spoločnosťou Leica. MWC v Barcelone sa tento rok bude konať od 27. februára do 2. marca.

Zobraziť celú správu