Reklama
Správa dňa

Batérie v iPhonoch 15 majú dvojnásobnú životnosť

20 správ

eSlovensko v rámci projektu neZavislost.sk centra prevencie internetovej závislosti vytvorilo mobilnú aplikáciu neZávislosť. Mesiac od spustenia má androidová aplikácia 1 574 stiahnutí. Appka neZávislosť anonymne meria aktívny čas používania mobilného telefónu, čo predstavuje najmä využívanie internetu a aplikácií v mobile. Priemerný denný online čas všetkých používateľov aplikácie neZávislosť je 3 hodiny a 5 minút, najdlhší čas používania mobilu bol až 17 hodín za deň.

Zdroj | nezavislost.sk
Zobraziť celú správu

EVOLVEO uvádza na trh nový, kompaktný, vodotesný a odolný Android LTE smartfón StrongPhone G4. V tenkom a elegantne vyzerajúcom tele sa skrýva vnútorný pevný ochranný rám SolidStone, ktorý je vyrobený špeciálnou technológiou s využitím horčíka. Model spĺňa taktiež stupeň krytia IP68, takže vodotesnosť v metrovej hĺbke po dobu 30 minút je samozrejmosťou. EVOLVEO StrongPhone G4 je dostupný v sieti vybraných predajcov a internetových obchodoch za 315 eur.

Zdroj | EVOLVEO
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

MicroUSB kamera EN-07 v spolupráci so smartfónom umožní nahliadnuť do neprístupných priestorov a miest. Kamera o priemere 7 mm spolupracuje so všetkými smartfónmi a tabletmi, ktoré podporujú USB OTG. Intenzitu svetla je možné regulovať vrátane možnosti prisvietenia 6 vstavanými diódami. Regulácia svetla je umiestená priamo na kábli. USB kamera EN-07 je dodávaná na slovenský trh prostredníctvom internetového obchodu Spyshop24.sk za 58,45 eur.

Zdroj | Spyshop24
Zobraziť celú správu

Solárna farma neďaleko priehrady Longyangxia v Číne produkuje 850 MW energie, ktorá dokáže pokryť spotrebu elektrickej energie 200 000 domácnosti. Čínsky prezident verí, že do konca roku 2020 bude disponovať 110 GW energie zo solárnych panelov a 210 GW tvorených veternými elektrárňami.

Zobraziť celú správu

Spoločnosť Kingston Digital uvádza novú kartu microSD UHS-I rýchlostnej triedy 3 (U3). Vďaka svojmu výkonu a forme je táto microSD karta ideálna na nahrávanie 4K UHD videí v zariadeniach ako sú GoPro kamery alebo drony. MicroSD UHS-I U3 ponúka taktiež natáčanie 1080p videa pri 120 fps a vode odolnú robustnú konštrukciu, ktorá zároveň chráni dáta pri nárazoch a vibráciách. Novinka je vyrábaná v kapacitách 16, 32 a 64 GB, vďaka čomu ponúka dostatok priestoru pre všetky dôležité okamihy.

Zdroj | Kingston Digital

 

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Výskumníci z IBM ohlásili možnosť až drastického zmenšenia požadovaného miesta na uloženie jedného bitu informácie do jedného atómu. Prostredníctvom novej technológie by malo byť možné uložiť celý katalóg iTunesu (35 miliónov skladieb) na disk o veľkosti kreditnej karty. Nie je však známe, kedy sa prevratná technológia dostane k bežným používateľom pamäťových médií.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.