Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
10 správ

Ďalšia spoločnosť prestala pracovať na vývoji smart kontaktných šošoviek. Mojo Vision pracovala na projekte smart kontaktných šošoviek Mojo lens viac ako tri roky, no rozhodla sa ho ukončiť a sústrediť sa skôr na „výrobu MicroLED displejov“. Prototyp, ktorý bol predstavený na CES 2022 mal rozlíšenie obrazovky 14 000 pixelov a na svoje fungovanie potreboval externú batériu a procesor, čo nebolo najideálnejšie. Ukončenie tohto projektu znamenalo aj prepustenie približne 75 % zamestnancov spoločnosti, ktorí na ňom pracovali.

Zobraziť celú správu

Nefunkčný NASA satelit sa po 38 rokoch vracia späť na Zem. Dnes v nedeľu 8. januára 2022 by sa po viac ako štyroch dekádach mal na Zem vrátiť satelit ERBS. Vesmírna agentúra potvrdila, že šanca, že jeho návrat na Zem spôsobí škody na zdraví alebo majetku je „veľmi nízka“. Do vesmíru ho na lodi Challenger „vyniesla“ astronautka Sally Ride, prvá žena, ktorá kedy letela do vesmíru.

Zdroj | NASA
Zobraziť celú správu

Google Maps na Wear OS po novom funguje aj bez prítomnosti smartfónu. Pri používaní však budú vaše hodinky stále potrebovať prístup k internetu, nakoľko nejde o offline navigáciu. Len tí, ktorí disponujú hodinkami s podporou LTE a budú v signálovom pokrytí, budú môcť používať mapy aj bez prepojenia so smartfónom.

Zobraziť celú správu

Niektorým používateľom Pixel 7 „spontánne“ praská sklo na module fotoaparátu. Google tento rok zamenil celosklenený „šilt“ za hliníkový v nádeji, že tým zvýši celkovú odolnosť smartfónu. Posledné dni sa však reddit začal plniť obrázkami prasknutých zadných skiel s popisom #pixel7brokencamera. Táto vada bola pravdepodobne zapríčinená chybou pri výrobe.

Zdroj | blazers_n_bowties
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Do aplikácií Microsoft 365 bude možno čoskoro integrovaná umelá inteligencia od OpenAI. Pomocou nej by chcela spoločnosť značne uľahčiť prácu vo Worde, PowerPointe či Outlooku či iných aplikáciách. Vývojári a inžinieri z Microsoftu podľa dostupných informácií už viac ako rok spolupracujú s OpenAi na vytvorení nástroja pre jednoduchšie vytváranie personalizovaných emailov a dokumentov.

Zobraziť celú správu

Samsung pravdepodobne omylom odhalil dátum predstavenia S23 a tiež predobjednávkový darček. Na estónskej stránke kórejského výrobcu sa používateľovi Snoopy Tech podarilo zachytiť screenshot, ktorý by mal potvrdzovať vopred objavené informácie o predstavení smartfónov radu Galaxy S23. Galaxy Unpacked by sa mal podľa obrázku udiať 1. februára 2023 a ak si nový model predobjednáte medzi 2. – 8. februárom dostať by ste mali ako darček bezdrôtové slúchadlá Galaxy Buds2 Pro. Smartfóny by potom mali ísť do predaja od 9. februára 2023.

Zdroj | Snoopy Tech
Zobraziť celú správu

TCL predstavilo svoj vlajkový 98″ model s technológiou Mini LED. Disponuje minimálne 2 000 stmavujúci zónami, vysokým kontrastom a maximálnym jasom na úrovni až 2 000 nitov. Veľkoformátové obrazovky s podporou Mini LED by mali byť po novom štandardom pri všetkých vlajkových modeloch značky TCL.

Zdroj | TCL
Zobraziť celú správu

Lexus LS500h dostane v modelovom roku 2023 nový infotainment. Jeho základ bude prebratý z nových modelov NX či RX. MM21 tvorí 12,3″ dotyková obrazovka a palubný asistent „Hey Lexus“, ktorý rozumie aj po slovensky. Samozrejmosťou potom bude možnosť over-the-air aktulizácií či systém Lexus Link, vďaka ktorému budete môcť ovládať niektoré funkcia auta na diaľku pomocou aplikácie v smartfóne.

Zdroj | Lexus
Zobraziť celú správu

Práčky od Samsungu budú vedieť zachytávať mikroplasty. Spolu so vzostupom syntetických tkanín vzrástol aj počet mikroplastov v nich. Samsung sa preto spojil so značkou Patagonia a predstavil dve nové funkcie, ktorými v budúcnosti vybaví ich práčky. Špeciálny filter, ktorý bude zachytávať plastové častice a špeciálny program, ktorý zmierni ich uvoľňovanie počas prania.

Zobraziť celú správu