Reklama
Správa dňa

Batérie v iPhonoch 15 majú dvojnásobnú životnosť

30 správ

Smart budú čoskoro aj kaderníctva. Henkel prichádza s gadgetmi zo série Salon Labs, ktoré dokážu analyzovať vlasovú kvalitu. Pomocou analýzy dokáže prístroj určiť, aký šampón použiť a následne vám ho pomocou špeciálneho prístroja namiešať, informoval portál Venture Beat.

Zdroj | Henkel

 

Zobraziť celú správu

Google Home sa môže pochváliť podporou pre viac ako 1 500 zariadení od viac ako 200 značiek. To je celkom slušné číslo za menej ako 2 roky existencie zariadenia. Ak si chcete pozrieť všetky podporované zariadenia, pozrite si oficiálnu Google Support stránku.

Zdroj | Google

 

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Spoločnosť HTC uverejnila svoje finančné výsledky a môžeme pozorovať, že sú najhoršie za posledných 13 rokov, informoval portál gsmarena. Nepomohol im ani začiatok predaja smartfónu HTC U11+. Celkové príjmy za rok 2017 predstavujú 1,8 miliardy eur.

Zobraziť celú správu

Firma D-Link na výstave CES 2018 oznámila nové bezpečnostné kamery. D-Link ponúka bezdrôtové kamery, ktoré by mali vydržať až 11 mesiacov na jedno nabitie. Nechýba nahrávanie a snímanie pomocou integrovaného LTE, informoval portál Engadget.

Zdroj | D-link

 

Zobraziť celú správu

Firma Tile začala spolupracovať so spoločnosťami ako Bose, Samsonite či Propeller Health, aby priniesla technológiu, ktorá vám umožní nájsť svoje stratené veci. Cieľom je integrovať technológiu, ktorá vám umožní pomocou Bluetoothu nájsť predmety každodennej potreby ako napríklad slúchadlá či power banku, informoval portál Engadget.

 

Zobraziť celú správu

iPhone X už nebude jediným smartfónom, ktorý sa odomkne tvárou. Nový Asus ZenFone Max Plus (M1), ktorý bude dostupný v Severnej Amerike, bude disponovať technológiou Face Unlock, informoval portál Verge. Zdá sa, že Apple skutočne určuje trendy.

Zdroj | Asus
Zobraziť celú správu

Nvidia na výstave CES 2018 ukázala aj svoje nové monitory určené profesionálnym hráčom. 65″ 4K Ultra HD HDR monitory s 120 Hz boli vytvorené v spolupráci s takými menami ako Acer, Asus a HP. Okrem Shield Android TV integrujú monitory aj funkciu Google Assistant, informoval portál 9to5google.

Zdroj | NVIDIA
Zobraziť celú správu

Smartfón Honor View10 a Honor 7X budú dostupné tento rok aj na americkom trhu, spoločnosť to oznámila počas výstavy CES 2018. Novinkou je aj farebné spracovanie Nova Red, ktoré pribudne smartfónu Honor 7X.

https://twitter.com/Honor_USA/status/950227147708293121

Zobraziť celú správu

Okrem NVIDIA, aj AMD predstavilo svoj nový čip. Novinka funguje na inováciách z minulého roku – Radeon Vega grafike a Ryzen CPU architektúre. Predstavená novinka Radeon Vega Mobile GPU bude využívať umelú inteligenciu machine learning, informoval portál Engadget.

Zdroj | AMD
Zobraziť celú správu

NVIDIA na výstave CES 2018 predstavila výkonný procesor pre autonómne automobily, Xavier SOC s viac ako 9 miliárd tranzistormi, upraviteľným 8-jadrovým CPU a a 512-jadrovým Volta GPU. Nechýba množstvo čipov pre 8K HDR video či umelú inteligenciu, informoval portál Engadget.

Zdroj | Nvidia

 

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

CES 2018 sa ešte len začal a už tu máme aj prvý automobilový koncept v podobe čínskeho elektromobilu Byton. SUV by sa malo začať vyrábať už v roku 2019 a cena by mala začínať na 45 000 dolároch. V interiéri nechýba množstvo displejov a najnovších technológií, informoval portál Mashable.

Zdroj | Byton
Zobraziť celú správu

Garmin konečne predstavil hodinky, ktoré umožnia počúvať počas behu hudbu. Novinka Garmin Forerunner 645 Music sú bežecké hodinky s GPS a pamäťou, na ktorú sa zmestí približne 500 skladieb. K hodinkám však budete potrebovať Bluetooth slúchadlá. Cena je 450 dolárov, informoval portál Engadget.

Zobraziť celú správu

Na CES 2018 bola predstavená nová holografická technológia Creative Super X-Fi, ktorá umožňuje používateľom slúchadiel vychutnať si 3D holografický zvuk. Účastníci demo prezentácií o technológii Super X-Fi v Creative stánku na CES 2018 tiež dostanú pár slúchadiel SXF zadarmo.

Zobraziť celú správu

Chceli by ste súkromné domáce kino? Firma Kopin uverejnila nositeľné zariadenie Eagle, ktoré ponúkne 80″ obrazovku v podobe headsetu. Výhodou je, že obrazovka ponúkne čiastočné videnie aj na okolitý svet, takže sa nejedná o virtuálnu realitu.

Zdroj | Kopin/Pico
Zobraziť celú správu

HP umožní streamovať cez ich Omen počítače obsah, ktorý umožní hrať hry aj na slabších počítačoch. Umožní to aplikácia Omen Game Stream, ktorá využije výkon Omen počítaču a pomocou silného internetového pripojenia umožní zahrať hry kdekoľvek, informoval portál Engadget.

Zdroj | HP

 

Zobraziť celú správu

Spoločnosti 20th Century Fox, Panasonic Corporation a Samsung Electronics zverejnili novinky programu certifikácie a označenie logom HDR10+, čo je otvorená, licenčným poplatkom nepodliehajúca platforma pre spracovanie dynamických metadát používaných technológiou HDR. Tá ponúkne ešte vyššiu kvalitu obrazu a ešte lepší vysoký dynamický kontrast.

Zdroj | Samsung
Zobraziť celú správu

HP na výstave CES 2018 predstavuje Z 3D kameru pre monitory, ktorá bude slúžiť pre tvorcov virtuálnej reality a 3D objektov. Pomocou tejto kamery budú môcť zachytiť reálne objekty bez potreby špecializovaného počítača, informoval portál Engadget.

Zdroj | HP
Zobraziť celú správu

Sony sa na CES 2018 tiež nenechá zahanbiť a predstavuje nové smartfóny strednej triedy Xperia XA2 a XA2 Ultra. Obe sa môžu pochváliť kvalitnými 23 Mpx fotoaparátmi s podporou 4K Ultra HD videa a 120 fps pre spomalené zábery, informoval engadget.

Zdroj | Sony
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Hlasová asistentka Amazon Alexa je dostupná takmer v každom smart zariadení. Najnovšie bude prítomná aj v počítači HP Pavilion Wave, kde ňou budete môcť ovládať hudbu, smart domáce zariadenia či pristupovať k viac ako 25 000 funkciám, ktoré asistentka ponúka, informoval portá Venture Beat.

Zdroj | HP

 

Zobraziť celú správu

Šikovný smartfónový stabilizátor od DJI dostane nástupcu. DJI Osmo Mobile 2 ponúkne drobné vylepšenia v ovládaní a čo je hlavné, nižšiu cenu. Novinka sa bude predávať za znížených 129 dolárov, čo sa odrazilo aj na použitých materiáloch. Miesto kovového tela dostanete spevnený nylon, informoval portál engadget.

Zdroj | DJI
Zobraziť celú správu

Samsung už nie je jedinou spoločnosťou ponúkajúcou smart chladničky. LG pri príležitosti výstavy CES 2018 predstavilo chladničku s 29″ dotykovým displejom InstaView ThinkQ. Tá okrem displeja ponúkne operačný systém webOS a nebude chýbať podpora hlasovej asistentky Amazon Alexa.

Zdroj | LG
Zobraziť celú správu

DJI sa nevenuje iba dronom a stabilizátorom pre smartfóny. Na výstave CES 2018 predstavila firma stabilizátor DJI Ronin-S pre fotoaparát na štýl CSC alebo zrkadlovky. Gadget by mal byť dostupný v druhom štvrťroku 2018 a mal by byť kompatibilný s Canon 5D sériou, Panasonic GH sériou a Sony Alpha fotoaparátmi, informoval portál engadget.

Zdroj | DJI
Zobraziť celú správu

Na CES 2018 nebude chýbať ani značka Acer so svojimi hernými počítačmi. Výrobca predstaví dva systémy. Prvým je Predator Orion 9000 s tekutým chladením, 128 GB RAM a 18-jadrovými procesormi. Druhým modelom je 15″ Nitro 5 pre „casual hráčov“ s 32 GB RAM, informoval portál engadget.

Zdroj | Acer
Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.