Reklama
Správa dňa

Batérie v iPhonoch 15 majú dvojnásobnú životnosť

24 správ

Tri štátom vlastnené komunikačné spoločnosti v Číne chcú zrušiť domáce roamingové poplatky. Zároveň chcú ponúknuť financovanie menších firem, aby podporovali sieťovú komunikáciu. Poplatky za lokálny roaming by mali byť zrušené v októbri, informovala agentúra Reuters.

Zobraziť celú správu

Firma Alphabet, ktorá je jednou z firiem spoločnosti Google, súdi Uber za krádež obchodných tajomstiev. Malo ísť o krádež z pozície vrcholového managera z programu autonómnych áut, ktorý predal tisíce tajných súborov a dizajnov Uberu. Ten obvinenia popiera, informovala agentúra Reuters.

Zdroj | Uber

 

 

 

 

 

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Logitech predstavil novú mechanickú klávesnicu určenú profesionálnym hráčom. Logitech G Pro Mechanical Gaming Keyboard je výkonná mechanická klávesnica bez numerického bloku a so spínačmi Romer-G, ktoré ponúkajú o 25% rýchlejšie zopnutie,než štandardné klávesnice. Konštrukcia by mala zaisťovať tichý chod.

Zdroj | Logitech
Zobraziť celú správu

Na Slovensku sa nečakane zatvára ďalší internetový obchod. Nedávno ukončil svoju činnosť Shark Computers, tentokrát je to InterStore.sk, ktorý má na stránke iba informáciu, že z technických príčin bola prevádzka e-shopu pozastavená.

Zobraziť celú správu

Projekt Hyperloopu by sme asi všetci najradšej videli u nás na Slovensku, no zatiaľ sa dráha testuje v nevadskej púšti. Cenou útechy nám aspoň zatiaľ môžu byť prvé fotky z tejto testovacej dráhy, ktoré boli ukázané. Dráha má 500 metrov, tak uvidíme ako testy dopadnú.

Zdroj | hyperloop
Zobraziť celú správu

IBM plánuje vyrobiť prvý komerčný kvantový počítač v najbližších rokoch. Počítač by mal disponovať 50 kvantovými bitmi. Takéto počítače by mohli byť využité najmä v biznise a vo vedných odboroch.

https://www.youtube.com/watch?v=5faqB9YLS_8

Zobraziť celú správu

Boj Facebooku s tzv. falošnými správami (Fake News) sledujeme už nejaký ten piatok. Najpopulárnejšia sociálna sieť na svete najnovšie spúšťa funkciu výkričníkov, ktorými budú falošné správy označované. Označovať ich budú tretie strany, ktoré sa venujú overovaniu faktov, informoval portál gizmodo.

Zdroj | gizmodo
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Populárna sociálna sieť pre video streamerov Twitch sa čo raz viac začína podobať na Twitter alebo Facebook. Služba spúšťa súkromné správy a funkcie live aktualizácií. Nové vylešpenie sa nazýva Twitch Pulse

https://vimeo.com/206671646

Zobraziť celú správu

Oxford University prišla na riešenie, ako zlepšiť kvalitu ľudských transplantátov. Tie sa súčasne testujú v statickom prostredí, no pri kontaktne s ľudským telom sa môžu poškodiť. Univerzita chce transplantáty najprv vyskúšať na humanoidných robotoch. Zdá sa, že scenár zo známeho filmu máme na dosah ruky.

Zdroj | Orion Pictures
Zobraziť celú správu

Umelá inteligencia od Googlu, ktorá je súčasťou ich prekladača, pridáva ďalšie tri jazyky do zoznamu tzv. neurálnych prekladačov. Tie vám slová a vety preložia viac uveriteľne. Nové jazyky sú hindský, vietnamský a ruský.

 

Zobraziť celú správu

Nová konzola Nintendo Switch sa stala najpredávanejšou konzolou od Nintenda. Zároveň hra The Legend of Zelda: Breath of the Wild sa stala nejlepšie predávaným launch titulom v histórii spoločnosti. Presné čísla žiaľ zatiaľ nepoznáme.

Zobraziť celú správu

Nestihli ste MWC 2017. Nezúfajte, India si plánuje zorganizovať podobné podujatie vo svojej krajine. Výstava bude zameraná na johoázijský trh. Podujatie by malo odštartovať 27. septembra so spoločnosťami ako Facebook, Huawei, Ericsson či Cisco.

 

 

Zobraziť celú správu

Audio odborník Bang & Olufsen predstavil svoj nový model luxusného reproduktoru Beolit 17. Ide o pokračovanie predchádzajúcich modelov Beolit 12 a 15. Beolit 17 je zatiaľ najväčší model s výkonom až 240 wattov. Cena je 499 eur.

Zdroj | B&O
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.