Reklama
Správa dňa

Windows 10 dostane poslednú bezpečnostnú aktualizáciu v októbri 2028

30 správ

Okrem hardvérových noviniek Microsoft počas dnešnej tlačovky oznámil, že Facebook konečne vytvorí aplikácie pre Windows 10 nielen pre Facebook a Messenger, ale aj Instagram.

Zobraziť celú správu

Šialené. Microsoft Surface Book nie je len notebook, ale zariadenie 2v1! Z unikátneho kĺbu stačí displejovú časť „vytiahnuť“ a je z neho tablet. Microsoft práve dokázal, že má čo povedať aj vo svete hardvéru. Klobúk dole.

Zdroj | Microsoft
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Ďalšia novinka Microsoftu – Band 2. Smart náramok má malý zakrivený LCD displej okolo zápästia a pomerne jednoduché rozhranie s pokročilým prepojením so smartfónom a PC. Nové je aj ovládanie, plastový náramok, barometer, meranie VO2 Max či integrácia asistentky Cortana. Stáť má 249 dolárov.

Zdroj | Microsoft
Zobraziť celú správu

Sony zverejnilo zoznam smartfónov, ktoré dostanú nový Android 6.0. Okrem nových vlajkových lodí Xperia Z5 v ňom nájdete modely Xperia Z3, Xperia Z2 (okrem Compact), Xperia M5, C5 Ultra, M4 Aqua a C4. Z tabletov je v zozname Z4 Tablet, Z3 Tablet Compact a Z2 Tablet. Kedy prebehne update nie je známe.

Zdroj | Sony
Zobraziť celú správu

Sony transformuje. Svoju najúspešnejšiu divíziu, ktorá sa zaoberá vývojom snímačov pre fotoaparáty presunula spoločnosť do novo vzniknutej spoločnosti Sony Semiconductor Solutions. Všetky nové čipy tak budú vyrábané už výhradne pod novou spoločnosťou.

Zobraziť celú správu

Poznáme ceny Samsung Gear S2, ktorých rozsiahlu galériu sme vám priniesli práve dnes! Prvé okrúhle hodinky od Samsungu sa do predaja dostanú už v novembri. Športová verzia bude stáť 329 €, elegantná verzia Classic bude stáť 369 €.

Samsung Gear S2_34

Zobraziť celú správu

Spoločnosť AOC predstavila nové IPS monitory. Dvojica AOC I2481FXH (23,8″) a AOC I2781FH (27″) zaujme okrem iného určite aj asymetrickým kovovým stojanom, ktorý robí z monitora zaujímavý doplnok vašej kancelárie, alebo pracovne.

Zdroj | AOC

 

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Až 15-tisíc eur sa podarilo vyzbierať novému mobilnému operátorovi 4ka za necelý deň od spustenia možnosti rezervácie vybraného čísla na jeho webstránke. 4ka celú sumu venuje na výzvy ľudí v núdzi na darcovskom portáli ĽudiaĽuďom.sk.Na webstránke 4ka.sk si zákazníci môžu rezervovať čísla podľa vlastného výberu. Vyskladať si ich môžu napríklad zo svojho dátumu narodenia, zvoliť si ľahko zapamätateľnú kombináciu či takzvané VIP číslo. Zaplatia zaň od štyroch do 44 eur.

Zobraziť celú správu

Spoločnosť Ricoh predstavuje špeciálne limitované balenie (1 200 ks) fotoaparátu GR II Premium Kit, ktoré má osláviť 10. výročie digitálnych profi fotoaparátov série GR. V unikátnom hliníkovom kufríku majitelia nájdu okrem modelu GR II aj externý hľadáčik, širokouhlú predsádku, slnečné clony, kožené puzdro a remienok a niekoľko ďalších drobností.

Zdroj | Ricoh
Zobraziť celú správu

Nissan predstavil koncept mestského autíčka Teatro for Dayz. Okrem toho, že je malé, štýlové a plne elektrické, má aj zaujímavé funkcie. Palubovka je akoby jeden obrovský displej a nechýba ani webkamera či internetové pripojenie.

Zdroj | Nissan
Zobraziť celú správu

Na svete je nová optika pre mobilné zariadenia. Sunny Opotech a Vital Mobile zostrojili optiku, ktorá na ostrenie využíva transformáciu buniek tekutého kryštálu. Okrem toho má o 80% nižšiu spotrebu a žiadne pohyblivé časti. V prvých smartfónoch by sa mohla objaviť už budúci rok.

Zdroj | Sunny Optotech, Vital Mobile

 

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Apple kúpil malú britskú spoločnosť Perceptio, ktorá sa zaoberá vývojom AI softvéru pre triedenie a správu fotografií, informoval o tom server Bloomberg. Čo to prinesie používateľom Apple zariadení zatiaľ nie je známe.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.