Reklama
Správa dňa

Batérie v iPhonoch 15 majú dvojnásobnú životnosť

25 správ

Toyota HiLux je svetovo známy off-road, ktorý ale dostal púštny upgrade s názvom Tonka. Ten môžete poznať z hračkárskych autíčok Hasbro. HiLux Tonka možno vyzerá ako hračkárske autíčko, ale len z diaľky.

https://www.youtube.com/watch?v=LVHxDHyD_JM

Zobraziť celú správu

Serveru Jalopnik sa podarilo získať zábery prvej funkčnej Tesly Model 3. Hoci nie je isté, že ide o produkčný model, v jeho interiéri je vidieť obrovský dotykový displej. Ten ale našťastie nie je vertikálny, ale horizontálny.

Zdroj | Jalopnik
Zobraziť celú správu

Spoločnosť Hyperloop One sa pochválila, že sa jej podarilo dokončiť 500-metrov dlhú testovaciu trať DevLoop. Zároveň spúšťa súťaž pre tímy z celého sveta – Hyperloop Global Challange, z ktorej traja víťazi sa pripoja k tímu Hyperloop One.

Zdroj | Hpyerloop One
Zobraziť celú správu

Western Digital predstavil svoj prvý prenosný SSD disk s názvom My Passport SSD. Dostupný bude s kapacitami 256 či 512 GB a dokonca aj 1 TB! Prenosová rýchlosť má dosahovať slušných 515 MB/s, k počítaču sa pripojí cez USB-C port. Ceny sú celkom prekvapivé. Začínať majú na 100 dolároch a zdvojnásobovať sa s navyšovaním kapacity.

Zdroj | WD
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Zyxel predstavil novú bezdrôtovú bezpečnostnú kameru Aurora s čipom od Sony, vďaka čomu dokáže natáčať Full HD videá a v prípade narušenia odosielať obraz do smartfónu majiteľa. Ovláda sa cez mobilnú appku, má 16 GB pamäť a 145° uhol záberu. Je však len pre interiér a príde v druhom kvartáli tohto roka.

Zobraziť celú správu

NVIDIA práve predstavila svoju najvýkonnejšiu grafickú kartu TITAN Xp. Nástupca minuloročnej vlajkovej lode TITAN X prináša 12 GB GDDR5X pamäť s rýchlosťou 11,4 Gbit/s, 3 840 CUDA jadier s taktom 1,6 GHz a výkonom extrémnych 12 TFLOPov! Cena by mala byť okolo 1 400 €.

Zdroj | NVIDIA
Zobraziť celú správu

Nubia má nový šikovný a celkom vybavený smartfón Z17 mini. Ten ponúkne 5,2″ Full HD LPTS displej s kontrastom vraj až 1 500:1, duálny 13 Mpx fotoaparát, 16 Mpx webkameru, Snapdragon 652 alebo 653 s 4 alebo 6 GB RAM a cenou začínajúcou na 1 699 CNY čo je okolo 231 €.

Zdroj | Nubia
Zobraziť celú správu

Emirates si poradili s novým nariadením z USA po svojom. Okrem toho, že elektronické zariadenia väčšie ako smartfón starostlivo balia do ochranných fólií a krabíc, pasažierom vedia požičať tablet Microsoft Surface počas celého letu. Podobné riešenia pritom pripravili aj ďalšie aerolinky lietajúce z „problematických“ letísk.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

LG dnes spúšťa globálny predaj svojej vlajkovej lode, modelu G6. Ten by sa mal objaviť v predaji u 200 operátorov a predajcov. Cenu či dostupnosť pre náš trh zatiaľ ale nepoznáme.

Zobraziť celú správu

Tento 18-motorový dron pre vozenie ľudí by sa mal už budúci rok objaviť v predaji. Potvrdil to nemecký výrobca na najväčšej výstave AERO týkajúcej sa leteckej prepravy. Žiaľ, dolet modelu je len cca 27 km pri maximálnej rýchlosti 70 km/h.

Zobraziť celú správu

Jeff Bezos, zakladateľ a CEO Amazonu chce podľa podrálu The Verge každý rok predať akcie firmy v hodnote miliardy dolárov na to, aby ich mohol prefinancovať v súkromnej spoločnosti Blue Origin, ktorá sa venuje vývoju vesmírnych lodí a vesmírnej turistike.

Zobraziť celú správu

Canon predstavil nový travelzoom kompakt PowerShot SX730 HS, ktorý okrem iného ponúkne 40-násobný zoom. Má 20,3 Mpx CMOS snímač, procesor DIGIC 6, 9-bodový AF, Full HD video či výklopný dotykový displej. Cena ani dostupnosť zatiaľ nie sú známe.

Zdroj | Canon
Zobraziť celú správu

Kim Dotcom predstavil ďalšiu službu, ktorá má uľahčiť používanie internetu. Služba Bitcontent je určená pre tvorcov obsahu, ktorí môžu vytvárať platby za svoj obsah. Za tvorcov možno považovať nielen filmárov či hudobníkov, ale dokonca aj vydavateľstvá literatúry či novín.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Spoločnosť Airbus dokázala úspornými opatreniami vo vnútri lietadla A380 vytvoriť celkovo až 80 nových miest pre pasažierov. Celkovo má tak dvojposchodové lietadlo byť schopné odviezť až 575 pasažierov, informoval Wired.com. Počet miest narástol aj vďaka rozšíreniu radov z economy miest na 11 sedadiel v jednom rade.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.