Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
12 správ

Samsung vylepšil svoj prenosný projektor Freestyle. Novinka bude totiž môcť fungovať v páre s ďalším projektorom Freestyle a vytvoriť tak ultra-širokú obrazovku s pomerom strán 21:9. Projektor má navyše po novom v sebe zabudovaný aj Samsung Gaming Hub a teda prístup k Xbox Cloud Gaming, Amazon Luna či NVIDIA GeForce Now.

Zobraziť celú správu

Zen predstavilo niekoľko nových Apple nabíjačiek. Holandská spoločnosť nám ukázala úplne prvú nabíjaciu stanicu v štýle 4v1 pre Apple zariadenia. Naraz tak budete môcť nabíjať iPad, iPhone, Apple Watch aj AirPods. Medzi ďalšie produkty potom patrí nabíjacia stanica v štýle 2v1 či samostatné Mag Safe nabíjačky s podporou Qi.

Zdroj | ZEN
Zobraziť celú správu

Gran Turismo 7 bude dostupné aj ako VR titul. Počas konferencie CES 2023 Sony potvrdilo, že na PlayStation VR2 bude dostupných 30 titulov vrátane Horizon Call of the Mountain, No Man´s Sky, Resident Evil Village či Beat Saber. Po novom si budete môcť vo VR zahrať aj Gran Turismo 7, ktoré dostane bezplatnú aktualizáciu podporujúcu VR2 headset.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Predstavenia Apple AR/MR headsetu by sme sa mohli dočkať už na jar roka 2023. Analytik Ming-Chi-Kuo zverejnil na Twitteri niekoľko nových informácií ohľadom očakávaného headsetu od kalifornského výrobcu. Podľa nich Apple jeho predstavenie neustále odkladá nakoľko má problémy s „odolnosťou komponentov pri páde a dostupnosťou vývojárskych nástrojov“. Práve kvôli tomu sa predstavenia viac ako pravdepodobne nedočkáme v januári ale až počas jarného Apple Eventu. Prvé kusy však budú zákazníkom doručené až niekedy v Q2/Q3 2023.

Zobraziť celú správu

TopSamsung predstavil SmartThings Station, bezdrôtovú nabíjačku a smart home hub v jednom. SmartThings Station je malá krabička, ktorá umožňuje jednoduché prepojenie rôznych zariadení ako napríklad termostatov, svietidiel či elektrických zásuviek s ďalšími zariadeniami pripojenými k serveru inteligentnej domácnosti. Cez aplikáciu SmartThings si navyše môžete vytvárať rôzne rutiny, ktoré následne pomocou tlačidla Smart Button na SmartThings Station aktivujete. Stanica navyše poslúži aj ako 15 W bezdrôtová nabíjačka.

Zdroj | Samsung
Zobraziť celú správu

Qualcomm predstavil projekt Snapdragon Satellite. Ten je určený pre „novú generáciu Android smartfónov“ a Qualcomm pri ňom spolupracuje s 66 satelitmi spoločnosti Iridium. Americká spoločnosť zdôrazňuje, že služba nebude vyhradená len pre núdzové prípady a podporovať bude okrem SMS aj „iné aplikácie na odosielanie správ“.

Zobraziť celú správu

Sony predstavilo Project Leonardo, pre hráčov so špecifickými potrebami. Ide o oválny ovládač pre PS5, ktorý sa skladá z bočných a stredových tlačidiel a joysticku. Jednotlivé komponenty sa dajú vymeniť za tie s inou funkcionalitou alebo veľkosťou. Ovládač navyše nie je potrebné držať v ruke ale vie samostatne stáť na stole, vozíčku alebo statíve. Na jeho tele sa tiež nachádzajú 4 AUX porty, ktoré dovoľujú pripojiť ďašie prvky uľahčujúce prácu s ním.

Zobraziť celú správu

Automobilka Peugeot oznámila, že v priebehu roka 2023 ponúkne každý svoj model aj v elektrickej verzii. Do roku 2024 predstaví 5 nových plne elektrických modelov. Tieto ciele jej pomôžu do roku 2030 znížiť jej produkcie CO2 o polovicu a už v roku 2028 sa stať uhlíkovo neutrálnou spoločnosťou.

Zobraziť celú správu

HP na veľtrhu CES 2023 predstavilo aj profesionálne bezdrôtové slúchadlá. Poly Voyager Free 60 sú ideálne pre hybridný životný štýl: konferenčné hovory aj počúvanie obľúbenej hudby. poskytujú až päť hodín hovoru s ANC a technológiou WindSmart, eliminujúcou rušivé zvuky z okolia. Štandardná verzia obsahuje nabíjacie puzdro, ktoré umožňuje ďalších 10 hodín hovoru, model Poly Voyager Free 60+ sa dodáva s prepracovaným nabíjacím puzdrom. To je vybavené dotykovým displejom OLED s ľahkým prístupom k funkciám ovládania hlasitosti a stlmenia zvuku, rýchlym prehľadom o výdrži batérie či o stave hovoru a 3,5 mm analógovým vstupom.

Zdroj | HP
Zobraziť celú správu

LG Display predstavil na CES 2023 nový OLED TV panel. Ide o 3. generáciu, ktorá prináša o 60 % jasnejší obraz so širším pozorovacím uhlom (30 %) pri menšej spotrebe elektrickej energie (22 %). Tá je dosiahnutá použitím Meta Technology, čo predstavuje kombináciu ultrajemných šošoviek maximalizujúcich svetelné emisie organických materiálov a algoritmov na zvýšenie jasu. Jas sa zvyšil oproti 2. generácii z 1 300 na 2 100 nitov.

Zobraziť celú správu