Reklama
Správa dňa

iPhone 15 Pro Max nečekaně pohořel v teste odolnosti

  • včera
11 správ

Ak sa vám páči, ako je oblečenie profesionálne uložené v predajniach, no vo vašich skriniach to vyzerá inak, pozrite si zariadenie FoldiMate. Stačí do zásobníka navešať oblečenie a vo vnútri tejto „skrine“ sa parou vyžehlí a poskladá za približne 10 sekúnd. Síce stále musíte prádlo do zariadenia vkladať a vyberať, ale úspora času môže byť významná. Cena sa predpokladá na úrovni 850 dolárov a dostupnosť novinky až v roku 2018.

Zdroj | FoldiMate
Zobraziť celú správu

Microsoft sprístupnil pre svoje okuliare HoloLens aplikácie Outlook Mail a Calendar. Zatiaľ sú okuliare k dispozícii len v developerskej verzii, a tak si okuliare v rozšírenej realite môžu užiť len vyvolení. Očakáva sa však, že aplikácie budú dostupné aj pri reálnom uvedení okuliarov na trh.

outlookmail_Hololens

 

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Znie to neuveriteľne, ale na svete existujú náhrobné kamene v tvare iPhonu s názvom iTombstones. Ich tvorcom je Pavel Kayuk a ich cena sa pohybuje na úrovni okolo 1 000 dolárov. Po tom čo Pavel takéto náhrobné kamene ukázal na jednej pohrebnej výstave len aby pritiahol pozornosť, veľký záujem o náhrobné kamene ho prekvapil. Dokonca sľubuje, že vytvorí niečo podobné aj so smartfónom Samsung.

pavel_kalyuk_itombstones

 

Zobraziť celú správu

Vizuálny zážitok z používania VR okuliarov sa budú snažiť výrobcovia obohatiť aj pocity z reálnej situácie. Na výstave Computex 2016 bolo možné vidieť konštrukciu ParaParachute spoločnosti Revresh, ktorá simuluje skok z výšky, akoby ste boli skutočne parašutistom. Použité boli VR okuliare Oculus Rift.

Zdroj | Revresh
Zobraziť celú správu

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, koľko miesta by zabrala známa Wikipedia, keby bola vytlačená ako séria kníh. Už minulý rok ukázal Michael Mandiberg, že anglická Wikipedia v tlačenej podobe obsahuje 7 600 knižných dielov. Teraz vytlačil nemeckú verziu, ktorá obsahuje takmer dva milióny článkov na 3 406 knižných dielov. Budete si ju môcť aj kúpiť, za jeden diel zaplatíte 75 dolárov.

Zdroj | Wikipedia
Zobraziť celú správu

Počas Computex 2016 sa ukázala aj nová 360-stupňová Full HD bezpečnostná kamera Amaryllo Atom AR2, ktorú vložíte do klasického E27 závitu pre žiarovku. Kamera ponúkne automatické sledovanie, funkciu rozpoznania tváre, snímače teploty a samozrejme aj LED svetlo. Niečo podobné už máme aj na Slovensku od výrobcu Awox.

Zdroj | Amaryllo

 

Zobraziť celú správu

Google vraj učí svoje autonómne autá trúbiť na chodcov a cyklistov tak, aby sa zabránilo prípadnej kolízii. Najskôr však výstražný zvuk bude počuť vodič auta. Dokonca by mali autonómne autá vydávať zvuk zrýchlenia či spomalenia v prípade, že v ich okolí registrujú ľudí.

Zdroj | Google
Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.