Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
10 správ

Tesla predstavila nový spôsob lacnejšieho nabíjania. Majitelia wallboxov Tesla Powerwall budú môcť po novom využívať neobmedzené nočné nabíjanie. To bude fungovať na báze predplatného a mesačný poplatok bude na úrovni 30 dolárov. Táto služba bude zatiaľ dostupná len v USA, konkrétne v štáte Texas.

Zobraziť celú správu

Tesla ukázala počas Investor Day preprodukčnú verziu modelu Cybertruck. Je známe, že Tesla ešte pred spustením produkcie Cybertrucku postavila niekoľko prototypov, ktoré aktuálne využíva na záverečné testy. Mnohé z nich sa objavujú v uliciach Kalifornie a fanúšikovia elektromobilov postupne sledujú zmeny, ktoré sa na modeli dejú. Či už ide o prepracovanú prednú časť alebo vyššie naladený vzduchový podvozok. Pre návštevníkov Tesla Investor Day si teda spoločnosť pripravila beta verziu Cybertrucku v plnej kráse.

Zobraziť celú správu

Prvý 500 Hz monitor od Alienwaru nebude vôbec lacný. Dell oficiálne zverejnil cenovku aktuálne najrýchlejšieho herného monitoru na svete, Alienware AW2524H. Ten má veľkosť 24,5″, ponúkne maximálne rozlíšenie 1080p a obnovovaciu frekvenciu na úrovni 500 Hz. Ak by ste o tento kúsok mali záujem treba si pripraviť 829,99 dolárov.

Zdroj | Dell
Zobraziť celú správu

Apple ponúkne používateľom Apple Watch Ultra možnosť otestovať ich výdrž a funkčnosť. Predmetom testovania bude presnosť a správna funkčnosť senzorov a zároveň nepriepustnosť jednotlivých spojov na tele hodiniek. O túto službu budú môcť majitelia požiadať v prípade, že sa s hodinkami plánujú ísť potápať alebo vykonávať iné náročné aktivity. Zatiaľ nie je známe či pôjde o platenú alebo neplatenú službu.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

LastPass má za sebou ďalší útok. Minulý týždeň bol počítač jedného zo softvérových inžinierov spoločnosti LastPass napadnutý malvérom. Páchateľ ho do zariadenia dostal pomocou bezpečnostnej diery v cloudovej službe Plex. Táto „diera“ však bola podľa spoločnosti zaplátaná už v roku 2020 avšak vývojár si túto bezpečnostnú aktualizáciu jednoducho zabudol stiahnuť.

Zobraziť celú správu

Tesla zvoláva späť do továrne 3 470 kusov Tesla Model Y. Ide o vozidlá vyrobené na prelome rokov 2022 a 2023. Dôvodom zvolávania majú byť nedostatočne utiahnuté skrutky v druhom rade sedadiel. Tie by mohli znížiť učínnosť bezpečnostných pásov a vytvoriť tak väčšie riziko zranenia pri autonehode.

Zobraziť celú správu

Meta znižuje ceny svojich VR headsetov. Meta Quest Pro je veľmi schopne vyzerajúci VR headset, avšak úvodná cenovka na úrovni 1 500 dolárov odradila od kúpy mnohých potencionálnych používateľov. Mark Zuckerberg preto na svojom Instagramovom profile oznámil, že cena ich high-end VR headsetu sa zníži na 999 dolárov. Zároveň sa tiež zníži cenovka 256 GB verzie headsetu Quest 2 a to na 429 dolárov, a teda oproti základnej 128 GB verzii bude len o 30 dolárov drahšia. Zatiaľ nie je známe či sa znižovanie cien dotkne aj nášho trhu.

Zobraziť celú správu

Vylepšený Bing a Edge čoskoro budú dostupné aj pre mobilné zariadenia. Aj pre používateľov smartfónov budú tak po stiahnutí aplikácií Bing a Edge dostupné funkcie ako AI chat či copilot. Novinkou je vyhľadávanie pomocou hlasu, podobne ako je tomu v prípade Siri či Google Assistanta. V prípade, že na komunikáciu s vašimi priateľmi a rodinou používate Skype, budete si vedieť integrovať niektoré z AI funkcií priamo doň. Stačí si ho pridať ako jeden z kontaktov a následne bude môcť odpovedať za vás na otázky či napríklad plánovať rodinné výlety.

Zdroj | Microsoft
Zobraziť celú správu

Fio banka chce taktiež spustiť funkciu okamžitých platieb. Portál Živé.sk informoval, že banka chce otestovať konektivitu s poskytovateľom pripojenia a potom bude pripravená na spustenie testov s NBS. V závislosti od pripravenosti banky však môže testovanie trvať týždne ale aj mesiace. Po ukončení testov však bude táto služba podobne ako v prípade Slovenskej sporiteľne, VÚB, Tatra banky či Raiffeisen banky v cene balíka služieb.

Zobraziť celú správu

Prezidentka Slovenskej republiky navštívila spoločnosť Tachyum. Zuzana Čaputová mala možnosť sa osobne zoznámiť so stavom vývoja univerzálneho procesora Prodigy. Tachyum má záujem uchádzať sa o príležitosť dodať svoju technológiu pre projekt plánovaného superpočítača na Slovensku. Ten môže pri správnom postupe patriť medzi najvýkonnejšie na svete. Prezidentka ocenila, že Tachyum si kladie ambiciózne ciele.

Zobraziť celú správu