Reklama
Správa dňa

Batérie v iPhonoch 15 majú dvojnásobnú životnosť

28 správ

Spoločnosť Neutrogena predstavila bizarné príslušenstvo k telefónu s názvom SkinScanner, ktoré slúži na skenovanie pokožky. Používatelia si budú môcť svoju pokožku obzerať v aplikácii Skin360, kde by mali postupom času sledovať zlepšovanie stavu pokožky po použití produktov Neutrogena.

Zdroj | Neutrogena
Zobraziť celú správu

Toshiba predstavila zariadenie Symbio, ktoré kombinuje smart reproduktor s hlasovou asistentkou Amazon Alexa, bezpečnostnú kameru s Full HD rozlíšením a smart hub kompatibilný s protokolmi Z-Wave a Zigbee. Aplikácie pre iOS a Android umožnia majiteľom skrz Symbio ovládať termostat, bezpečnostné kamery, svetlá alebo zámky. Toshiba zatiaľ neprezradila dátum vydania a ani cenu.

Zdroj | Toshiba
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Glasgow bude prvé mesto v Spojenom kráľovstve, v ktorom bude jazdiť autonómne metro bez zamestnancov. Odbory zastupujúce personál metra v Glasgowe má pochopiteľne strach o bezpečnosť cestujúcich. Spoločnosť SPT ale odbory ubezpečuje, že na najfrekventovanejších linkách bude mať hliadky a do vozňov pridá bezpečnostné kamery.

Zobraziť celú správu

Hyundai a Volkswagen Group spolupracujú so spoločnosťou Aurora Innovation za účelom implementácie autonómnych systémov do automobilov týchto spoločností. Spoločnosť Aurora Innovation bola založená bývalými zamestnancami spoločností Google, Tesla a Uber. Hyundai výsledky spolupráce predvedie na výstave CES 2018, ktorá sa koná budúci týždeň.

 

Zobraziť celú správu

Ak vlastníte notebook od HP, táto správa sa možno týka aj vás. Notebooky tejto značky vyrobené medzi decembrom 2015 a decembrom 2017 môžu obsahovať chybné batérie, u ktorých hrozí prehrievanie či dokonca vznietenie. Viac informácií a návod, ako zistiť, či sa problém týka aj vášho notebooku, nájdete na stránke HP.

Zobraziť celú správu

Google Calendar bude od 8. januára v novom dizajne. Ten je síce dostupný už teraz, no dostupný je paralelne so starým dizajnom, pričom výber závisel od používateľa. O pár dní už budú mať nový dizajn všetci používatelia, bez možnosti návratu.

Zdroj | Google
Zobraziť celú správu

Toyota sa pochválila s novou verziou ich autonómneho systému Platform, ktorá po novom využíva 360-stupňové snímanie priestoru systémom LiDAR. Platform 3.0 bude použitá v Lexuse LS 600hL a do výroby pôjde v dvoch verziách. Prvá verzia bude umožňovať prepínanie ovládanie medzi autonómnou jazdou a vodičom, druhá bude plne autonómna.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

OnePlus pridáva do ponuky telefónu OnePlus 5T špeciálnu verziu Sandstone White, ktorá prináša bielu farbu s jemnejším povrchom podobným tomu, aký má telefón Google Pixel 2 XL. OnePlus 5T bude stáť 559,00 € a za túto cenu ponúka 8 GB RAM a 128 GB internej pamäte. Predaj začne už o 3 dni.

Zobraziť celú správu

Intel plánuje do konca budúceho týždňa vydať záplaty na zraniteľnosti Meltdown a Spectre pre 90 % svojich procesorov vyrobených za posledných 5 rokov. Ako Intel zaplátal zraniteľnosť Spectre, o ktorej sa hovorilo ako o neopraviteľnej chybe, zatiaľ nie je jasné. Záplata ale údajne môže znížiť výkon procesora až o 30 %.

Zobraziť celú správu

Spoločnosť HMD predstavila vylepšenú verziu smartfónu Nokia 6, ktorá na prvý pohľad prináša iba zopár vizuálnych zmien. Vo vnútri už ale nebeží procesor nižšej triedy, Snapdragon 430, ale výkonnejší Snapdragon 630. Pridaná bola aj LPDDR4 pamäť RAM, USB-C port a neskôr príde aj aktualizácia na Android 8.0 Oreo. Viac sa dočítate v článku, ktorý pre vás pripravujeme.

Zdroj | Nokia
Zobraziť celú správu

LG si na výstavu CES 2018 prinesie nové projektory, no jeden z nich je obzvlášť zaujímavý. LG HU80KA je 4K UHD projektor, ktorý má menšie rozmery, ako konkurenčné projektory, no zároveň má svietivosť až 2 500 lumenov. Zabudované má tiež 7 W reproduktory, vďaka čomu pri jeho prenášaní nemusíte mať starosti aj s prenášaním reproduktorov.

Zdroj | LG
Zobraziť celú správu

Spoločnosť Creative predstavila slúchadlá s hybridným trojitým meničom do uší v audiofilnej kvalite. Trojitý rad meničov je skombinovaný do dvoch presne vyvážených armatúr meničov s jedným dynamickým bio-celuóznym meničom. Slúchadlá Aurvana Trio budú dostupné od polovice januára na stránke Creative.com za cenu 249,99 €.

Zdroj | Creative
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Fosílne palivá sú zodpovedné za takmer 40 % skleníkových plynov v Kalifornii. Vznikol preto návrh na nový zákon, ktorý zakazuje predaj automobilov so spaľovacím motorom po roku 2040. Návrh je v súlade s plánom guvernéra Kalifornie, ktorý chce mať na cestách 1,5 milióna ekologických vozidiel najneskôr do roku 2025.

Zobraziť celú správu

Ak si niekto myslí, že indoorová kamera musí byť nevzhľadné a nespratné zariadenie, toho istotne o opaku presvedčí nová kamera Hive View, ktorú navrhoval známy dizajnér Yves Béhar. Kamera sa dokáže automaticky spustiť, keď zaznamená pohyb alebo zvuk, disponuje 130° uhlom záberu, nahráva i naživo vysiela obrazový záznam vo Full HD 1080p. Je možné ju namontovať na stenu, alebo mať položenú na nábytku. Hive View je teraz k dispozícii v USA, Kanade, Írsku a Taliansku za 189 libier alebo za 319 libier za double pack.

Zdroj | hivehome.com
https://vimeo.com/248172748
Zobraziť celú správu

Samsung spustil masovú výrobu najnovšej top procesorovej čipovej sady Exynos 9 Series 9810, optimalizovanej pre AI aplikácie a bohatší multimediálny obsah. Pozostáva zo štyroch vlastných jadier tretej generácie, ktoré môžu dosiahnuť takt 2,9 GHz a štvorice jadier optimalizovaných pre efektivitu. Exynos 9 Series 9810 je produkovaný 2. gen. 10 nm FinFET procesu a jeho súčasťou je aj 1,2 Gbit/s LTE modem. Očakáva sa, že nový procesor sa objaví v najnovších smartfónoch radu Galaxy S9.

Zdroj | Samsung
Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.