Reklama
Správa dňa

Batérie v iPhonoch 15 majú dvojnásobnú životnosť

11 správ

Microsoft potichu aktualizoval svoju stránku podpory zariadenia Surface. Spoločnosť teraz uvádza, že jej notebooky Surface dostávajú ďalšie dva roky podpory firmvéru. Microsoft predtým garantoval iba štyri roky podpory, rozšírená podpora príde na všetky Surface PC vydané po 1. januári 2021.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Macy dokážu teraz rozpoznať tekutiny v USB-C portoch. MacOS Sonoma 14.1 obsahuje novú démona funkciu liquiddetectiond, ktorá dokáže identifikovať, kedy bol počítač vystavený tekutinám. Beží na pozadí a zbiera analýzu detekcie tekutín z každého portu USB-C na Macu. Jej úlohou je detektovať prítomnosť tekutiny a zmierniť tak vznik korózií. Ak identifikuje v porte tekutinu, systém vyzve používateľa, aby okamžite odpojil nabíjací kábel a predišiel tak poškodeniu počítača.

Zobraziť celú správu

Vo štvrtok vyšla posledná skladba Beatles, Now and Then. Podarilo sa ju „vyrobiť“ vďaka rovnakej technológii AI, ktorá bola použitá i na vylepšenie zvuku v dokumente Get Back. Now and Then napísal a naspieval John Lennon koncom 70. rokov doma, v mrakodrape Dakote v New Yorku, teda na mieste, ktoré sa mu neskôr stalo osudným. Včera k piesni vyšiel videoklip, kde sa nachádza veľa unikátnych záberov.

Zobraziť celú správu

HTC oznámilo, že pri plánovanom spustení zásobovania NASA 7. novembra bude na Medzinárodnú vesmírnu stanicu odoslaná upravená verzia headsetu Vive Focus 3 VR, ktorá je vhodná pre mikrogravitáciu. Keď to tam bude, dánsky astronaut Andreas Mogensen otestuje jeho funkčnosť pri zmierňovaní duševného stresu, ktorý podľa NASA pochádza z „nedostatku súkromia, vysokej a premenlivej pracovnej záťaže a odlúčenia od blízkych“, ktoré sú vlastné práci vo vesmíre.

Zobraziť celú správu

Dodávateľ spoločnosti Tesla Contemporary Amperex Technology, známy ako CATL zriadil v Číne nový závod na výrobu batérií pre elektromobily. Nová továreň dokáže vyrobiť jeden batériový článok za sekundu. Otvorenie továrne predstavuje prvú z dvoch stavebných fáz plánovaných na mieste, pričom prvá oficiálne vstupuje do výroby. CATL údajne investovala približne cca 960 miliónov dolárov do prvej fázy výstavby a očakáva sa, že bude mať ročnú výrobnú kapacitu 30 GWh, zatiaľ čo v druhej fáze sa zvýši výkon o ďalších 30 GWh.

Zobraziť celú správu

Samsung kopíruje od Apple do svojich smartfónov ďalší prvok. Podľa únikov informácií bude Galaxy S24 Ultra prvým mobilom Samsungu, ktorý bude mať titánový rám. V závislosti od prijatia tejto funkcie sa spoločnosť môže rozhodnúť rozšíriť ju na ďalšie modely. Súčasné hliníkové rámy stoja Samsung necelých 20 dolárov, kľúčom k prijatiu titánu vo väčšom meradle budú výnosy, nízke výnosy by mohli zvýšiť túto cenu až 4x až 5x, čo by nebolo prijateľné. Samsung chce vyrobiť na 15 miliónov titánových rámov, čo je presne toľko, koľko kusov Galaxy S23 Ultra dodal tento rok.

Zobraziť celú správu

NASA spúšťa novú aplikáciu na zobrazenie Medzinárodnej vesmírnej stanice. NASA už dlho prevádzkuje webovú stránku Spot the Station, ale jej nová aplikácia, dostupná pre iOS aj Android, prináša funkcie rozšírenej reality a praktické rozhranie.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.