Reklama
Správa dňa

Batérie v iPhonoch 15 majú dvojnásobnú životnosť

25 správ

Do internetového slovníka Dictionary.com pribudlo 300 nových slov. Zaujímavosťou je, že medzi nimi sa objavilo sloveso „sexting“ čiže poslať niekomu správu so sexuálnym podtextom alebo slovo „420“, ktoré v americkom slangu označuje marihuanu.

 

 

Zobraziť celú správu

Vedcom z univerzity Berkley sa podarilo vytvoriť zaujímavý program podobný aplikácii Prisma, len s tým rozdielom, že funguje opačne. Umelecké obrazy dokáže premeniť na fotky. Vedci vyskúšali takto premeniť obrazy Moneta, Van Gogha či Cezanna a tak môžeme prvýkrát vidieť teoretické predlohy slávnych obrazov.

Zdroj | junyanz
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Očakávaný tlačidlový smartfón BlackBerry Keyone bude pravdepodobne pre európsky trh dostupný už 5. mája. Neoficiálne to potvrdil anglický obchod Clove. Cena je 499 libier čo je v prepočte okolo 582 eur.

Zobraziť celú správu

Facebook pridáva nový druh funkcie News Feed, čiže správy. Malo by ísť o samostatnú funkciu, ktorá bude fungovať súbežne s News Feedom, ktorý je dostupný aj teraz. Nová funkcia bude označená logom rakety a vlákno by sa malo čisto zamerať na populárny obsah, ktorý bude určený pre vás podľa vašich záujmov.

Zdroj | Facebook
Zobraziť celú správu

Nikon oslavuje 100 rokov a na toto veľké výročie si pripravil limitovanú edíciu viacerých svojich produktov. Najviac asi zaujme model prvého fotoaparátu Nikon Model I figurine, ktorý je vyrobený zo Swarovski kryštálu. Nikon 500 napríklad dostal špeciálnu kovovú krabičku a kožený remeň.

Zdroj | Nikon

Zobraziť celú správu

Už o pár dní príde na trh Samsung Galaxy S8 a S8+. Jedna z verzií smartfónu bude mať aj 6 GB RAM a 128 GB úložisko. Keďže nová vlajková loď od Samsungu je jeden z najdrahších smartfónov na svete, táto verzia bude stáť 1 030 dolárov, čím sa dostal tento telefón na úroveň drahých iPhonov.

Zdroj | Samsung

 

Zobraziť celú správu

Na Sony Xperia XZs, očakávaný smartfón, ktorý dokáže snímať 960 fps videá, boli spustené predobjednávky. Dátum vydania je 5. apríl a už teraz sa dá kúpiť cez Amazon alebo Best Buy za cenu okolo 700 dolárov.

https://www.youtube.com/watch?v=ibzZ4fhP9x0

Zobraziť celú správu

Chcete vedieť, ako ste na tom s počítačovými zručnosťami, vedmosťami o internete, sociálnych sieťach či online marketingu? Môžete sa preveriť v IT Fitness Teste. Jedná sa o 6. ročník testovania, do ktorého sa môže zapojiť široká verjenosť bez ohľadu na vek, profesiu či zameranie. Stačí kliknúť na www.itfitnesstest.sk. Po absolvovaní testu získa každý účastník certifikát, ktorý môže priložiť k svojmu CV pri uchádzaní sa o zamestnanie.

Zdroj | IT Fitness
Zobraziť celú správu

Automobilka Daimler, do ktorej patrí Mercedes-Benz sa spojila s firmou Bosch, aby spolu vytvorili autonómne autá, ktoré budú primárne určené ako taxíky. To aby sa Uber začal báť, informovala agentúra Reuters.

 

 

 

 

Zobraziť celú správu

Aplikácia Beam pre Xbox One sa celosvetovo spustila. Ide o službu, ktorá umožňuje streamovanie a sledovanie hier. Platforma ponúka unikátne interagovanie divákov so streamermi a hrami v reálnom čase a to takmer bez oneskorenia.

Zdroj | Xbox
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Tento rok sa nám na herné koznoly vracia trilógia Crash Bandicoot od štúdia Naughty Dog. Tešiť sa však môžeme na ešte jednu sériu od tohto perfektného štúdia, ktorá chystá svoj návrat na moderné konzoly. Jak & Dexter, klasika z PlayStation 2 sa túto jeseň vráti s trofejami a HD grafikou.

Zobraziť celú správu

Automobilke Tesla sa podarilo predbehnúť legendárny Ford. Ten má tržnú hodnotu 45,1 miliardy dolárov a Tesla má 47,8 miliárd dolárov, informoval portál Bloomberg. Paradoxom je, že Tesla minulý rok dodala menej ako 80 000 áut a Ford 6,7 miliónov.

Zobraziť celú správu

Google spúšťa nový licenčný projekt PAX. Členovia PAXu dostanú licenčné zmluvy, ktoré pokrývajú Android a Google aplikácie a budú dostupné pre každého. Google tak chce zastaviť problémy s licenciami, ktoré brzdia vývoj.

Zobraziť celú správu

Výrobca herných periférií Mad Catz zbankrotoval. Minulý týždeň podali hromadnú výpoveď všetci riadiaci pracovníci a riaditelia. Firma by o dva roky oslavovala 30 ročné pôsobenie na trhu. Kľúčovým momentom pravdepodobne bola nevydarená investícia do hry Rock Band 4 v roku 2014, kde Mad Catz dodával oficiálne ovládače. Hra nepriniesla očakávaný úspech firma prišla o investíciu.

Zdroj | Mad Catz

 

 

Zobraziť celú správu

Šijací stroj na Kickstarteri? Áno, aj takéto retro sa môže objaviť na crowdfundingovej stránke. Kniterate je digitálny šijací stroj, ktorý si môžete na Kickstarteri predobjednať „len“ za 4 600 dolárov. Oblečenie si tak môžete vyrábať sami.

Zobraziť celú správu

Dnes oslavuje HTC výročie setu virtuálnej reality HTC Vive a preto si dnes môžete zdarma stiahnúť kópiu hry Arcade Saga. Okrem toho môžete využiť dnešnej zľavy 100 eur na zariadenie HTV Vive a to na oficiálnej stránke www.vive.com alebo na Alze.

Zdroj | HTC
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.