Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
9 správ

Do e-shopu Slovak Telekom pribudli dve nové zariadenia. Prvou novinkou je druhá generácia headsetu na virtuálnu realitu PSVR2, ktorá je už teraz na webe dostupná za cenu 419 €. Do ponuky pribudlo aj balenie detských hodiniek TCL MOVETIME Family Watch MT40, spolu so slúchadlami TCL MovieAudio. K paušálu Magenta 1 budú po novom na výber smartfóny Xiaomi 12 Lite a Redmi Note 11 Pro 5G.

Zobraziť celú správu

PlayStation predstavilo špeciálnu edíciu príslušenstva vyvíjanú v spolupráci s LeBronom Jamesom. Konkrétne pôjde o kryt pre hernú konzolu PlayStation 5 a ovládač DualSense. Na oboch z nich sa nachádzajú elementy, ktoré boli inšpirované životom športovej legendy a jej láskou pre hry a hernú komunitu.

Zdroj | PlayStation Blog
Zobraziť celú správu

Samsung predstavil nový vodoodolný reproduktor s 12 hodinovou výdržou batérie. Samsung Sound Tower MX-ST45B ponúkne výkon 160W a vďaka Bluetooth pripojeniu sa dokáže spárovať s TV alebo až s dvomi smartfónmi naraz. Je odolný voči voči vode podľa certifikácie IPX5, na jedno nabitie vydrží až 12 hodín a na jeho tele sa nachádzajú LED svetlá, ktoré reagujú na prehrávané skladby.

Zdroj | Samsung
Zobraziť celú správu

Sony predstavilo prvý QD-OLED TV so 120 Hz obnovovacou frekvenciou a podporou Dolby Vision. Model A95L bude dostupný v troch veľkostiach, 55″, 65″ a 77″. Je osadený QD-OLED panelom od Samsungu s vylepšenými farbami a vyšším maximálnym jasom. Rozlíšenie je 4K, obrazovka má 120 Hz obnovovaciu frekvenciu a podporuje tiež HDR10+, HDR10, HLG a Dolby Vision.

Zdroj | Sony
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Tesla sa vracia k elektrickým motorom bez vzácnych kovov. Pôjde o elektrický motor na báze permanentného magnetu, na ktorého výrobu nebude treba žiadne vzácne kovy ako napr. Lantanoid, Skandium a Ytrium. Tesla už v minulosti osádzala do svojich áut indukčné motory, ktoré koniec koncov vymyslel Nikola Tesla, a na ktorých výrobu nebolo potrebné ťažiť a spracovávať vzácne kovy. S príchodom Tesla Model 3 však začala spoločnosť používať motory na báze permanentného magnetu, ktoré si časom našli cestu aj do ďalších modelov. Spoločnosť hovorí, že v období od 2017 do 2022 sa jej podarilo znížiť podiel týchto látok o 25 % a zároveň zvýšiť efektivitu pohonu. Avšak teraz priniesla kombináciu toho najlepšieho: motor s permanetným magnetom bez použitia vzácnych kovov.

Zobraziť celú správu

Riaditeľ marketingu v Apple potvrdil, že čoskoro sa dočkáme Apple Silicon modelu Mac Pro. Fámy o novej stanici určenej pre profesionálov postavenej na architektúre Apple SIlicon sa šíria už nejakú tú dobu. Prechod sa dotkol už všetkých modelov Macbookov, iMacov, Mac Mini a dokonca sme videli predstavenie úplne nového Mac Studio. Riaditeľ marketingu Bob Borchers sa preto pre India Today vyjadril, že predstavenie Mac Pro s Apple Silicon procesormi je „jasný cieľ“. Kedy sa ho však dočkáme zatiaľ nie je známe.

Zobraziť celú správu

Antik Telekom rozšíruje pokrytie svojho optického internetu. V okrese Trebišov pribudla optika v rodinných domoch v Čiernej nad Tisou, Nižnom Žipove a Sečovciach, miestnej časti Kocharovce. V okrese Prešov sa podarilo prepojiť Drienovskú Novú Ves a západne od Košíc Hrhov a Turňu nad Bodvou. Spolu s Moldavou nad Bodvou má teda prístup k optickému internetu už takmer 3 000 domácností.

Zobraziť celú správu

Slovak Telekom predáva podiel v dcérskej spoločnosti PosAm. Opertátor predáva 51 % podiel v spoločnosti PosAm, ktorú vlastnil od roku 2010. PosAm tak bude od 3. marca 2023 vystupovať na slovenskom ICT trhu ako samostatná spoločnosť. Slovak Telekom v poslednom období odpredal aj svoj 100 % podiel v spoločnosti Zoznam.

Zobraziť celú správu

Chybný štart rakety Vega-C pravdepodobne zapríčinila súčiastka z Ukrajiny. Raketa Vega-C, ktorá niesla dve družice spoločnosti Airbus, sa 20. decembra zrútila dve a pol minúty po svojom prvom komerčnom štarte z Francúzskej Guyany. Príčinou poruchy bola údajne poškodená tryska, ktorá viedla k strate tlaku a predčasnému ukončeniu misie. Komponent dodávaný talianskou spoločnosťou Avio postihla „neočakávaná tepelno-mechanická nadmerná erózia“ uhlíkovej súčiastky obstaranej na Ukrajine.

Zobraziť celú správu