Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
10 správ

Intel predstavil plejádu nových desktopových aj mobilných procesorov. K už existujúcim desktopovým procesorom radu K sa pridalo šestnásť nových, na ktorých vrchole stojí Intel Core i9-13900, ktorý je menej výkonnou verziou Intel Core i9-13900K. Na výber potom bude niekoľko variant Core i7, i5 a i3. Najlacnejší procesor Intel Core i3-13100F potom bude začínať na cenovke 109 dolárov. Spolu s nimi výrobca predstavil aj nové mobilné procesory radu HX, ktorého najvyšší zástupca Core i9-13980HX bude disponovať 24 jadrami a maximálnou frekvenciou 5,6 GHz. Podľa Intelu ide o aktuálne najvýkonnejší mobilný procesor.

Zdroj | Intel
Zobraziť celú správu

Samsung predstavil dvojicu nových QD-OLED televízorov. Ponesú označenie S95C a S90C dostupné budú vo veľkostiach 55″, 65″ a 77″. Oba modely budú disponovať 4K rozlíšením, 144 Hz obnovovacou frekvenciou a technológiou AMD FreeSync Premium Pro. Samozrejmosťou potom bude podpora Samsung Gaming Hub, Smart TV či najnovšie zobrazovacie technológie od kórejského výrobcu.

Zdroj | Samsung
Zobraziť celú správu

O2 pokračuje v rozširovaní svojej 5G siete. Ku koncu decembra 2022 pribudli do lokalít spadajúce pod pokrytie mestá a obce Abranovce, Benice, Dlhá nad Váhom, Haniska, Holčíkovce, Jasenovce, Jasov, Kendice, Kráľová nad Váhom, Ladce, Rakovo, Stožok a Zubrohlava. Mobilná sieť novej generácie je už tak dostupná pre viac ako 37 % obyvateľov Slovenska.

Zobraziť celú správu

Acer predstavil Swift Go, tenký a ľahký notebook s OLED displejom. Dostupný bude v dvoch verziách Swift Go 14 a Swift Go 16, pričom oba budú vybavené OLED displejom s obnovovacou frekvenciou 90 Hz (Go 14) a 120 Hz (Go 16). Vnútri oboch zariadení nájdeme procesory Intel Core 13. generácie postavené na platforme Intel Evo, ktoré by mali okrem dostačujúceho výkonu zabezpečiť aj výdrž batérie na úrovni 9,5 hodín. Menší Swift Go 14 má potom hmotnosť približne 1,3 kg a Swift Go 16 približne 1,6 kg.

Zdroj | Acer
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Herná aplikácia Acer SpatialLabs TrueGame prejde výraznou aktualizáciou. Tá umožní hráčom hrať 3D tituly aj bez 3D okuliarov a to vďaka režimu 3D Ultra. Ten by mal vedieť premietať obraz s hlbokou a realistickou 3D geometriou vďaka vylepšeným možnostiam stereoskopického vykresľovania. Túto funkciu budú podporovať aj AAA tituly ako God of War, Psychonauts 2 či Ori and the Will of the Wisps.

Zobraziť celú správu

NVIDIA predstaví na CES 2023 novinky zamerané na tvorcov. Medzi nimi napríklad nové notebooky sa grafickými kartami radu GeForce RTX 40, ktoré by mali okrem vyššieho výkonu ponúknuť aj lepšiu energetickú účinnosť. Priaznivcov desktopu poteší grafická karta GeForce RTX 4070 Ti, ktorá príde na náš trh s doporučenou cenou 899 €. Technológia DLSS 3 bude integrovaná do ďalších približne 50 herných titulov cloudová služba GeForce NOW bude po novom „fičať“ na grafických kartách GeForce RTX 4080.

Zdroj | NVIDIA
Zobraziť celú správu

Do portfólia značky Acer pribudli nové notebooky a monitory radu Predator. Nové notebooky Predator Helios 16 a Predator Helios 18 sú vybavené procesormi Intel Core 13. generácie, grafickými kartami NVIDIA GeForce RTX radu 40 či vylepšeným chladeným AeroBlade 3D. Herný monitor Predator X45 potom ponúkne 45″ zakrivený UWQHD OLED panel a 27″ Predator X27U rýchlu obnovovaciu frekvenciu na úrovni 240 Hz a odozvu 0,01 ms.

Zdroj | Acer
Zobraziť celú správu

NIO zaznamenalo v decembri rekord v predaji elektromobilov. Čínska spoločnosť ich po prvý raz predala 15 815, čo je o 51 % viac ako v decembri 2021 a o vyše 1 600 kusov viac ako v novembri, kedy dosiahli celkové dodávky 14 178. Väčšina elektromobilov sa predala v Číne.

Zobraziť celú správu

Už ste počuli náš prvý tohtoročný podcast TECHBOX TÝŽDEŇ? SpaceX má nový rekord, v roku 2022 zdvojnásobil počet štartov. Pribrali ste počas sviatkov? Netflix spustil tréningový klub Nike. Objednaný a zaplatený tovar neprišiel, viete čo sa s tým dá robiť? Príde tento rok iPhone SE? Novú epizódu nájdete na Apple Podcastoch a Google Podcasts. Nechýba Spotify, no ani ďalšie platformy ako je Pocket Casts, RadioPublic, Breake, či Anchor.

Zobraziť celú správu

Apple si patentoval možnú novú generáciu Apple Pencil, ktorá dokáže vzorkovať farby z reálneho sveta a potom tú istú farbu vložiť do iPadu. S týmto kúzlom mu pomôžu zabudované senzory do hrotu ceruzky. Dokážu vzorkovať povrch objektov v reálnom svete a zistiť ich farbu. Obrázky v patente ukazujú, že Apple Pencil sa môže dodávať so vstavaným snímačom okolitého svetla, žiaričom svetla a detektorom svetla, ktorý dokáže rozpoznať farbu a štruktúru povrchu.

Zobraziť celú správu