Reklama
Správa dňa

Batérie v iPhonoch 15 majú dvojnásobnú životnosť

14 správ

Séria Samsung Galaxy S24 by mala byť predstavená už 17. januára 2024. Očakáva sa, že uvedenie na trh bude usporiadané v San Franciscu v USA. Zaujímavosťou je, že aj séria Samsung Galaxy S23 bola uvedená taktiež 17. februára.

Zobraziť celú správu

Tim Cook hovorí, že Apple pracuje na generatívnej AI zodpovedne. Tieto technológie sa údajne stanú srdcom budúcich produktov. Apple už roky robí výskum v širokej škále technológií AI, vrátane generatívnej AI.

Zobraziť celú správu

TopZažili sme svetovú premiéru novinky Škoda Superb. Priamo po predstavení sme mali jedinečnú možnosť rozprávať sa s Petrom Olahom, šéfdizajnérom interiérov Škoda. V našom „prvom“ TECHTALKS mimo redakcie sme sa rozprávali o tom, ako vlastne vznikal interiér nového modelu Superb, čím je a pozreli sme sa aj na nové ovládanie Smart Dials.

Zobraziť celú správu

Spojené kráľovstvo vynaloží 273 miliónov dolárov na vybudovanie svojho najrýchlejšieho superpočítača s AI. Nazýva sa Isambard-AI a bude schopný vykonávať 200 kvadriliónov výpočtov za sekundu.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Spoločnosť Disney kupuje podiel Comcastu v Hulu. Očakáva, že zaplatí 8,61 miliardy dolárov za získanie 33-percentného podielu, čím Disney získa plné vlastníctvo Hulu. Disney však môže nakoniec zaplatiť viac.

Zobraziť celú správu

Jeff Bezos predviedol nový dizajn pristávacieho modulu na Mesiac pre NASA. Modul bude pripravený letieť na Mesiac v priebehu nasledujúcich troch rokov. Vozidlo je nepochybne veľké a využije objem užitočného zaťaženia so šírkou 7 metrov na rakete New Glenn spoločnosti Blue Origin.

Zobraziť celú správu

Apple oznamuje zisk za štvrtý kvartál 2023. Spoločnosť hlási príjmy vo výške 89,50 miliardy dolárov. Tento štvrťrok zahŕňa počiatočné predaje série iPhone 15 a v priebehu štvrťroka uviedol Apple na trh aj 15-palcový MacBook Air.

Zobraziť celú správu

Meta vyšetruje problémy s ovládačom pre VR headset Quest 3. Tím Meta aktívne skúma problémy so sledovaním a pracuje na zlepšení výkonu, najmä pre konkurenčných hráčov v tituloch ako Gorilla Tag, Supernatural, IB Cricket a Eleven Table Tennis.

Zobraziť celú správu

Automobilka Mercedes-Benz Slovakia od 1. januára 2024 zavádza predĺženú záruku v cene vozidla. Záruka sa vzťahuje na osobné vozidlá značky Mercedes-Benz s čisto spaľovacími motormi alebo hybridné vozidlá dobíjateľné zo siete. Konkrétne ide o 6 rokov alebo 90 000 kilometrov.

Zobraziť celú správu

Používatelia Pixelov 8 hlásia problémy s batériou. Postihnutí používatelia sa domnievajú, že na vine je modem Exynos 5300 na Tensor G3, pretože väčšina z nich má pri používaní mobilných dát nezvyčajne rýchle vybitie batérie.

Zobraziť celú správu

Nabíjanie elektromobilov je strašiak mnohých motoristov. Napriek tomu je riešenie pomerne jednoduché, elektrické voizdlá sa totiž dajú nabíjať aj z lámp pouličného osvetlenia. Prešovská firma SEAK Energetics ponúka riešenie, jej nabíjačky už nájdete integrované vo viacerých slovenských mestách.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.