Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
12 správ

LEGO sety z dielne Technic patria medzi tie vôbec najobľúbenejšie a najprepracovanejšie. V prípade auto-moto modelov v nich totiž nájdete okrem identického exteriérového dizajnu s reálnym modelom aj funkčné mechanické časti ako napríklad motor či prevodovku.

Zobraziť celú správu

Výskumník Matt Kunze zistil, že hekeri vás môžu odpočúvať prostredníctvom smart reproduktora Google Home. Kunze dokázal so zariadením Nest Mini a pomocou aplikácie Google Home vytvoriť falošný backdoorový účet. Cez tento účet potom mohol diaľkovo ovládať inteligentný reproduktor, vrátane prístupu k mikrofónu.

Zobraziť celú správu

Google urobil významné kroky k tomu, aby boli nezabezpečené webstránky menej príťažlivé na návštevu. Od verzie Chrome 94 webový prehliadač zobrazuje celostránkové varovanie, aby vás odradilo od návštevy HTTP stránky. Vývojári našli nový kód, ten naznačuje, že vyhľadávací gigant sa pripravuje na zavedenie novej bezpečnostnej možnosti na blokovanie nezabezpečených sťahovaní zo stránok HTTP. Toto v podstate stavia na existujúcom prepínači, ktorý automaticky prepne pripojenie na HTTPS.

Zobraziť celú správu

Tento rok sa očakávajú veľké inovácie fotoaparátu pre všetky modely iPhonov, najmä pre iPhone 15 a iPhone 15 Plus. Očakáva sa, že budú mať 48 Mpx objektív s 3-násobným zoomom, ktorý je aktuálne len v modeloch iPhone 14 Pro a Pro Max. Uviedol to analytik Jeff Pu z Haitong Intl Tech Research.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Arlo odo 1. januára 2024 zruší bezplatný 7-dňový cloud. Práve táto funkcia bola pre mnohých dôvodom na kúpu kamery tejto značky. Spoločnosť patriaca pod Netgear oznámila novú „politiku ukončenia životnosti“ svojich kamier a zruší jednu z najväčších konkurenčných výhod.

Zobraziť celú správu

LG oznámilo, že na CES 2023 predstaví najnovšie televízory radu evo. Evo Z3, G3 a C3 prinesú najnovšie inovácie televízorov LG vrátane jasnejších displejov, väčšej presnosti farieb a pokročilých možnosti AI vďaka novému procesoru AI α9 Gen6. Nový procesor série Alpha odomyká technológiu hlbokého učenia s pomocou AI, ako je AI Picture Pro a AI Sound Pro, aby ponúkal vylepšené prevzorkovanie, vylepšené dynamické mapovanie tónov či virtuálny priestorový zvuk 9.1.2.

Zobraziť celú správu

Analytik Jeff Pu uviedol, že Apple v roku 2024 pravdepodobne prinesie na trh dva zaujímavé produkty. Pôjde o úplne prvé Apple Watch s micro-LED displejom a lacnejšiu verziu bezdrôtových slúchadiel AirPods. Tie majú pracovný názov AirPods Lite a predávať by sa mali pod 100 dolárov, aby tak mohli konkurovať iným značkám.

Zobraziť celú správu

Samsung Electronics oznámil, že predstaví nové monitory. Pôjde o modely v radoch Odyssey, ViewFinity a Smart Monitor. Napríklad v prípade Odyssey Neo G9 pôjde o prvý herný monitor s duálnym rozlíšením UHD na svete, ViewFinity S9 ponúkne inteligentnú kalibráciu farieb a Smart Monitor M8 poteší štýlovým dizajnom v štyroch farbách. Novinky uvidíme čoskoro, na veľtrhu elektroniky CES 2023 v Las Vegas.

Zobraziť celú správu

Legendárny jazdec rely Ken Block zomrel po nehode na snežnom skútri. Skateboardista, snowboardista, spoluzakladateľ Hoonigan Industries a DC Shoes či hviezda série Gymkhana zomrel 2. januára 2023 vo veku 55 rokov. Úrad šerifa okresu Wasatch (Utah) uviedol, že Block išiel v pondelok okolo 14:00 na snežnom skútri, keď narazil na strmý svah, skúter sa prevrátil a pristál priamo na ňom. Na mieste ho vyhlásili za mŕtveho.

Zobraziť celú správu

Dodávky základnej verzie elektromobilu Lucid Air Pure práve prebiehajú. Spoločnosť Lucid Motors konečne začala s dodávkami Air Pure, najlacnejšieho vozidla, ktoré v súčasnosti predáva. Stále to nie je lacný, pretože sa predáva za 87 400 dolárov. Aj tak má však dojazd 659 km a výkon 480 koní.

Zobraziť celú správu

Nóri vymenili už pätinu svojich áut za plne elektrické. Nórsko má teda v krajine 20 % elektrických áut. V nórskom hlavnom meste Oslo je podiel elektromobilov ešte vyšší, a to vyše 33 %. Podľa Nórskeho združenia elektrických vozidiel sa za menej ako dva roky podiel elektromobilov v Nórsku zvýši na 30 %.

Zobraziť celú správu