Reklama
Správa dňa

Batérie v iPhonoch 15 majú dvojnásobnú životnosť

23 správ

Spotify má na krku žalobu v hodnote 1,6 miliardy dolárov. Wixen Music Publishing zažaloval hudobnú spoločnosť za neplatenie licenčných poplatkov. Spoločnosť zastupuje mená ako Tom Petty, Rage Against the Machine, Missy Elliott, Neil Young, Weezer či Beach Boys, informovala agentúra Reuters.

Zdroj | Spotify
Zobraziť celú správu

Na slovenský trh prichádza edukačná hra Popup Zoo 1. Vďaka rozšírenej realite sa zmenia 2D obrázky na kartičkách na realistické 360° obrázky na vašom tablete alebo v smartfóne, ktoré sa pohybujú a vydávajú zvuky. Táto pomôcka vás prenesie do rozšírenej reality a vytvorí vám malú zoo priamo vo vašej obývačke či detskej izbe.

Zdroj | Popup Zoo
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Predaje iPhonu X pravdepodobne nie sú také ružové ako sa očakávalo. Apple vraj bude už prvý štvrťrok 2018 znižovať dodávky a to z 50 miliónov na 30 miliónov kusov. Tak aspoň predpovedajú viaceré spoločnosti z Wall Street, informoval portál Mashable.

Zdroj | Apple

 

Zobraziť celú správu

Navigácia Maps.me pridala do svojich funkcií aj trasy metra. Navigácia k najbližšiemu metru funguje aj offline a to vo viac ako 74 mestách po celom svete. Aplikácii tiež pribudla funkcia, ktorá vám bude ukazovať zaujímavé miesta, ktoré sú v dostupnej blízkosti.

Zobraziť celú správu

V hlavnom meste Číny, v Pekingu vyrastie vývojové centrum pre umelú inteligenciu za 2,12 miliardy dolárov, informovala agentúra Reuters. Čína chce byť do roku 2025 lídrom v oblasti AI a projekt tomuto cieľu určite pomôže.

Zobraziť celú správu

Niektoré zo smartfón hier či aplikácií majú spustený mikrofón, ktorý vraj dokáže počúvať, čo práve pozeráte. New York Times prišiel so správou, že viac ako 250 hier na Googe Play Store dokáže monitorovať používateľov a ich televízne návyky. Spoločnosti tak môžu využívať takéto dáta na cielenú reklamu.

Zdroj | New York Times Honey Quest

Zobraziť celú správu

Apple kúpil firmu Buddybuild a vývojársky tím prešiel pod Apple Xcode vývojárov, kde budú pracovať na vývojárskych nástrojoch pre iOS komunitu. Po kúpe programu Shazam tak ide o druhú akvizíciu Applu za posledný mesiac.

Zobraziť celú správu

Samsung sa na veľtrhu CES 2018 opäť plánuje pochváliť so svojimi produktami z ich segmentu Samsung C-Lab. Zaujímavým konceptom je aj S-Ray, prenosný reproduktor, ktorý bude vykonávať funkciu ako slúchadlá, no bez fyzického objektu v uchu. Ide o technológiu priameho zvuku, ktorý bude nasmerovaný tam, kde sa nachádzate.

https://www.youtube.com/watch?v=3dbZuzs46E4

Zobraziť celú správu

Zaujímavým konceptom, s ktorým sa Samsung C-Lab pochválil je zariadenie GoBreath , ktoré učí pacientov techniky správneho dýchania a dychových cvičení.

https://www.youtube.com/watch?v=gamcI5ssCRM

Zobraziť celú správu

LG TV sú jedny z najlepších televízorov na trhu. Aj tento rok nebudú chýbať na veľtrhu CES 2018, kde by mali ukázať novú OLED TV s procesorom Alpha 9. Ten je stvorený pre operácie s umelou inteligenciou a tiež ponúkne snímkovanie až 120 fps.

Zdroj | LG
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Procesory of Intelu trpia posledné roky rôznymi bezpečnostnými chybami. Stránka Register informovala vo svojom článku o tom, že je potrebná oprava na úrovni operačného systému a keď k takejto oprave dôjde, závratne sa zvýši aj výkon.

 

Zobraziť celú správu

Samsung sa na veľtrhu CES 2018 opäť plánuje pochváliť so svojimi produktami z ich segmentu Samsung C-Lab. Prvým konceptom je Relúmĭno, zariadenie pre slabo vidiacich.

https://www.youtube.com/watch?v=cmal7zgwlMU

 

Zobraziť celú správu

Spoločnosť Samsung Electronics rozšíri u svojich zakrivených monitorov možnosti konektivity a výkonu a na výstave CES 2018 predstaví svoj nový model CJ791 – zakrivený monitor podporujúci pripojenie pomocou štandardu Thunderbolt 3 od spoločnosti Intel. Na Slovensku bude monitor Samsung CJ791 dostupný od mája 2018 za 949 eur.

Zdroj | Samsung
Zobraziť celú správu

Očakávaný smartfón Nokia 6 má byť odhalený už tento piatok 5. januára. Na internete sa už objavili informácie o tom, že novinka bude mať displej s pomerom strán 16:9, 16 Mpx fotoaparát a snímač odtlačku prsta na zadnej strane smartfónu, informoval portál gsmarena.

Zdroj | gsmarena
Zobraziť celú správu

Lenovo uvádza na čínsky trh nový smartfón K320t, ktorý ponúka štvor-jadrový procesor s taktom 1,3 GHz, 5,7-palcový displej s pomerom strán 18:9 a rozlíšením 720 x 1 440. Dostupná bude verzia s 2 GB RAM a 16 GB pamäťou a 3GB RAM a 32 GB pamäťou. Lenovo K320t stojí zhruba 130 eur a v predaji bude od 4. januára.

Zdroj | Lenovo
Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.