Reklama

Renault Austral E-Tech full hybrid prekvapuje systémom openR link

TECHBOX

Hľadáte ideálne moderné auto do rodiny? My sme jedného kandidáta našli, nový Renault Austral E-Tech full hybrid je kompaktné SUV, do ktorého sa zamilujete na prvý pohľad a od prvej jazdy.

Postupne vám ukážeme 3 dôvody, prečo si to myslíme. Pred týždňom sme sa pozreli na inovatívny full hybridný pohon, teraz vás pozývame dovnútra, systém openR link je totiž návykový a zábavný.

Obsah pokračuje pod reklamou

Začnime dobrou správou na úvod, totiž multimediálny systém openR link až s 12″ dotykovým displejom je pre Austral štandardnou výbavou. Jednoducho nech si vyberiete model kľudne aj v základnej výbave TECHNO, budete si užívať výhody služieb Google naplno. Čo to pre vás znamená? Úplne nový svet, kde si môžete, podobne ako vo vašom smartfóne, inštalovať aplikácie, aké máte radi.

Ako vodič môžete všetky podstatné informácie sledovať na dvojici displejov, ktorých spoločná plocha je až 774 cm2. Tvoria ju 12,3-palcový plne grafický prístrojový displej a 12-palcový dotykový displej multimediálneho systému. Aby toho nebolo málo, viete si priplatiť aj za špičkový projekčný head-up displej, ktorý je plne grafický a zobrazuje množstvo podstatných informácií vrátane asistenčných systémov Renault Austral.

Už prvý dojem budete mať výborný. Displeje sú totiž mimoriadne jemné a ponúkajú príjemnú grafiku. Dotykový displej je uložený vertikálne, čo umožňuje pohodlnú obsluhu rukou, jednoducho máte ho blízko. Navyše, pre ešte väčšie pohodlie ovládania slúži ergonomická a posuvná opierka ruky s integrovaným indukčným nabíjaním smartfónu. Tu si viete ruku oprieť tak, aby bolo ovládanie displeja ešte pohodlnejšie. Menu je prehľadné, ihneď budete vedieť, kde sa nachádzate. V spodnej časti sú k dispozícii rýchle voľby pre panel klimatizácie a naopak vo vrchnej vidíte 5 základných položiek vrátane navigácie či telefonovania.

Základom systému openR Link je známy operačný systém Android so službami od spoločnosti Google, ktorý určite dobre mnohí z vás poznajú z vašich smartfónov či tabletov. A tak vás poteší aj taká drobnosť, ako sú notifikácie či rýchle nastavenia posunutím prsta z hornej obrazovky smerom nadol. Kde je však najväčšia výhoda integrácie služieb Google? Práve v službách a aplikáciách! Začnime navigáciou, kde sa môžete tešiť na plnú integráciu navigačného systému Google Maps. Priamo vo vašom aute tak máte online mapy aj s aktuálnou premávkou, a tak bude váš príchod do cieľa vždy najrýchlejší a najefektívnejší.

V záložke multimédií si nájdete všetky audio zdroje, pričom spárovanie so smartfónom je rýchle a stabilné. Čo vás poteší je rozhodne podpora online aplikácií, ako napríklad YouTube Music či napríklad Amazon Music. Jednoducho okrem štandardného rádia si viete vybrať aj váš obľúbený zdroj streamovanej hudby či podcastov. Ak aplikácia chýba, jednoducho si ju vyhľadáte v Obchode Play. Je to jednoduché, stačí len, aby ste si do systému zadali vaše konto na Google.

Aplikácií je k dispozícii dostatok, určite si nájdete tú svoju. Ak napríklad na navigáciu radšej využívate Waze, stačí si aplikáciu stiahnuť a môžete byť naplno súčasťou komunity, tak ako ste zvyknutí. Dokonca sú k dispozícii aj video aplikácie, ako napríklad Prime Video. Videá je však možné sledovať len počas státia, samozrejme kvôli bezpečnosti.

Keďže Renault Austral E-Tech full hybrid vám vďaka multimediálnemu systému openR link ponúka skutočne viac, nechýba ani internetový prehliadač Vivaldi. Tu si môžete pozrieť nielen vaše obľúbené web stránky, ale kľudne si cez prehliadač viete prehrávať aj videá na YouTube. Túto funkcionalitu sme si počas čakania v aute radi užívali, však sa pozrite ako dobre vyzerá portál TECHBOX.sk práve na 12-palcovom dotykovom displeji systému openR link.

Obsah pokračuje pod reklamou

A čo ešte radi robíte na vašom smartfóne a potešilo by vás aj vo vašom novom SUV? Radi sa hráte? Hry si môžete dopriať aj na hlavnom displeji Renault Austral. Stačí si stiahnuť jednu z dostupných hier a vo vhodnej chvíli si ju môžete zapnúť.

Pozrite si

Toto sú 3 dôvody, prečo si zamilujete nový Renault Austral E-Tech full hybrid!

Verte nám, že toto nie je štandard, no vďaka službám Google priamo integrovaným do multimediálneho systému openR link si užijete aj takýto druh zábavy. Samozrejme nechýbajú ani praktické aplikácie, ako napríklad EasyPark pre možnosť rezervovať si parkovacie miesto po celej Európe či L‘Équipe for Renault so zobrazovaním športových on-line aktualít.

A rovnako ako váš smartfón, aj systém openR link je pravidelne aktualizovaný, samozrejme on-line. Nám sa páči aj integrácia hlasového asistenta, stačí povedať „Hey Google…“, vysloviť vaše prianie a takto jednoducho si viete zadať cieľ cesty či vyhľadať skladbu vo vašej streamovacej službe. Hlasové ovládanie počas jazdy je veľmi bezpečnou voľbou ovládania funkcií vášho auta, totiž hlasom viete zmeniť aj režim jazdy alebo napríklad nastaviť si teplotu v interiéri.

Výhodou je, že aj funkcie automobilu, vrátane sedadiel či asistentov, máte doslova na dotyk. Menu je skutočne prehľadné a viete si rýchlo a pohodlne nastaviť váš Renault Austral podľa vašich predstáv.

Páči sa vám multimediálny systém openR link s integrovanými službami od spoločnosti Google? Neprekvapuje nás to, my sme si ho zamilovali. Keď raz vyskúšate takto vyspelý systém ovládania infotainmentu, nebudete chcieť iný. Aj to je dôvod, prečo je Renault Austral E-Tech full hybrid jednoducho moderný hybrid, ktorý doslova myslí za vás.

Jazdíte s ním úspornejšie, no naplno si užijete vysoký výkon a maximálne multimediálne pohodlie za volantom. Tento full hybrid si viete kúpiť už od 36 100 €, pričom za nami testovanú výbavu ICONIC zaplatíte od 39 600 €. Sledujte nás však aj ďalej, pretože o týždeň vám ukážeme ďalší z dôvodov, prečo si Renault Austral E-Tech full hybrid zamilujete. Pozrieme sa totiž na jeho vyspelé asistenčné systémy.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.