Reklama

Reevo - elektrický bicykel ako zo sci-fi filmu

Zdroj | Indiegogo
Michal Biznár
Zdroj | Indiegogo
Zdroj | Indiegogo

Na crowdfundingovej platforme Indiegogo sa objavil skutočne unikátny elektrický bicykel. Reevo láka na futuristický dizajn, ale aj funkcie.

Pozrite si

Čo je to elektromotor v elektrickom bicykli a ako funguje?

Bicykel Reevo láka najmä na svoju dizajnovú stránku, ktorá ako by vypadla z filmu Tron. Kolesá bez výpletu a rám ako z vesmírnej lode je niečo, čo sa nevidí každý deň. Nechýbajú integrované LED svetlá, ktoré sú zabudované priamo do kolies vrátane brzdových a smerových svetiel. Toto bude bicykel, za ktorým sa bude každý otáčať.

Pozrite si

Nireeka Prime – futuristický elektrický Fat Ebike z Indiegogo

Maximálna rýchlosť bicykla je 40 kilometrov za hodinu a dojazd na jedno nabitie výrobca udáva na 60 kilometrov. Nabitie má trvať tri hodiny. O pohon bicykla sa postará 750 W elektromotor. Tieto hodnoty však platia len pre americký trh.

Pre európsky trh bude maximálna rýchlosť obmedzená na 25 kilometrov za hodinu a bicykel bude disponovať iba 250 W motorom. Rozdiel bude tiež v tom, že pre americký trh bude na výber medzi pedálovým asistentom a klasickým pohonom ako pri motorke a pre európsky trh bude iba pedálový asistent. Futuristicky je vyriešené aj odomykanie bicykla, ktoré funguje na dotykový snímač odtlačku prsta.

Bicykel má aj senzor pohybu, takže akonáhle sa ho niekto dotkne, pošle sa notifikácia na váš smartfón, čím vás bicykel upozorní, že niekto manipuluje s bicyklom. Nechýba GPS senzor, podľa ktorého bicykel Reevo zároveň viete nájsť.

Zdroj | Indiegogo
Pozrite si

Aerofex Speeder: Bicykel, ktorý lieta nad zemou

Už teraz je jasné, že Reevo bude úspešným projektom, keďže sa naň podarilo vyzbierať financie. Bicykel by sa mal začať predávať od marca 2021, kedy budú prvé kusy odoslané predobjednávateľom.

Napriek tomu, že ide o futuristický bicykel s vydareným dizajnom a množstvom technologických vylepšení, predobjednávková cena je relatívne prijateľná v porovnaní s konkurenciou. Bicykel sa v súčasnosti dá cez Indiegogo predobjednať za cenu 1 850 €.

Zdroj | Indiegogo
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.