Reklama

Aerofex Speeder: Bicykel, ktorý lieta nad zemou

Marek Šimunek

Inšpiráciu na inovácie môžeme nájsť kdekoľvek. Kalifornská spoločnosť Aerofex ju našla v Hviezdnych vojnách. Ich dopravný prostriedok budúcnosti sa totižto vznáša a pre pohyb používa technológiu vypožičanú od helikoptér.

Aeroflex

Spoločnosť Aerofex z Kalifornie (USA) vytvorila niečo ako bicykel, po ktorom by pravdepodobne zatúžil každý milovník hviezdnych vojen. Zbytočne by ste na ňom totižto hľadali kolesá. On sa totižto ani nedotýka zeme. O jeho pohyb a vznášanie sa stará dvojica silných vrtúľ a pri svojom pohybe pripomína rýchle pretekárske stroje zo sci-fi filmu Hviezdne vojny. Sedíte ako na bežnom bicykli, alebo motorke, ale počas pohybu sa vznášate niekoľko centimetrov nad zemou.

Celý systém má jednoduché ovládanie, ktoré by podľa predstaviteľov spoločnosti Aerofex mal zvládnuť ktokoľvek bez potreby špeciálnych znalostí. Veď ovládanie je založené na podobnom prenášaní váhy ako keď riadite bicykel, alebo motorku. Už teraz sa nevieme dočkať ako si tento zázrak otestujeme. Budeme si však na to musieť ešte nejakú dobu počkať. Jedná sa totižto ešte iba o prototyp, ktorý je v rannom štádiu vývoja a spoločnosť sa nevyjadrila ani o cene a ani o dostupnosti tohto nového superbicykla. Podľa vyjadrení vedenia Aerofex sa však najprv posnažia ponúknuť svoj patent armáde, ktorá by na niečo podobné istotne využitie našla.

Aerofex

Foto: Aerofex

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.