Reklama

Nireeka Prime - futuristický elektrický Fat Ebike z Indiegogo

Zdroj | Nireeka
Michal Biznár
Zdroj | Nireeka
Zdroj | Nireeka

Dizajnové elektrické bicykle majú niečo do seba. Minule sme písali o Moto Parilla, teraz sa na stránke Indiegogo objavil projekt Nireeka Prime, ktorý zaujme futuristickým dizajnom.

Okrem odvážneho dizajnu, ponúka bicykel aj slušné vlastnosti. Hneď na úvod spomenieme maximálnu rýchlosť 60 kilometrov za hodinu, čo je viac ako dvojnásobok povolenej rýchlosti pre elektrické bicykle v Európe.

Pozrite si

Moto Parilla – elektrický bicykel do ťažkého terénu za šialenú cenu

Neznamená to, že na takomto bicykli nemôžete v európskych krajinách jazdiť, ale že bude bicykel klasifikovaný ako bežné motorové vozidlo, ktoré nemôže jazdiť po cyklotrasách. Sľubovaný dojazd bicykla je 80 kilometrov na jedno nabitie. O výkon sa postará 1 000 W motor od firmy Bafang a batéria je od spoločnosti LG.

Bicykel je navyše vyrobený z uhlíkových vláken a disponuje 26″x4″ kolesami, čo z neho robí tzv. fat bike vhodný do terénu a na rôzne povrchy vrátane piesku či snehu. Napriek uhlíkovým vláknam by mal bicykel vážiť až 26 kilogramov.

Samozrejmosťou bicyklu Nireeka Prime je displej, na ktorom máte zobrazené hlavné informácie a tiež ovládanie svetla či USB nabíjačku. Bicykel Nireeka Prime je k dispozícii v troch farebných spracovaniach – bielom, čiernom a červenom. Na obrázkoch je tiež modré farebné spracovanie, no na stránke Indiegogo nie je takáto farba v ponuke.

Firma Nireeka nie je nováčikom na trhu s elektrobicyklami. Nireeka Prime je druhý počin po smart elektrickom bicykli Nireeka Homie, s ktorým firma uspela tiež na crowdfundingovej stránke Indiegogo.

Zdroj | Nireeka
Pozrite si

Jeep e-Bike – nádherný elektrický bicykel do každého terénu

V prípade, že vás bicykel Nireeka Prime zaujal, môžete si ho cez Indiegogo predobjednať. Podmienkou je zaplatiť 100 dolárov ako depozit, ktorý vám zaručí 50 % zľavu z finálnej ceny bicykla. Tá je nastavená na 4 000 dolárov, takže pri predobjednávke za bicykel zaplatíte 2 000 dolárov. V prípade úspešnej kampane je dodanie bicyklov prvým majiteľom plánované na júl 2020.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.