Reklama

R RAYMON je späť, a to rovno s horským e-bikom Tarok!

Zdroj | R RAYMON
Michal Sobek
Zdroj | R RAYMON
Zdroj | R RAYMON

Nemecký výrobca bicyklov, spoločnosť R RAMON, sa vracia vo veľkom štýle. Inovoval svoje logo a pustil sa do segmentu e-bikov. Práve model Tarok je tým najlepším, čo ponúkne.

Po odlúčení so spoločnosťou PIERER Mobility AG sa teraz značka riadi mottom, že je uvoľnená, odvážna a dostupná. Spoločnosť tak nabrala nový dych, ktorý chce zužitkovať.

Zdroj | R RAYMON
Obsah pokračuje pod reklamou

Model R RAMON Tarok je horský model, ktorý má, samozrejme, karbónový rám s jednoduchým dizajnovým jazykom, čo mu zabezpečuje zdvih 160 mm vpredu aj vzadu, čím bude jazda vyvážená.

O výkon sa stará motor ZF CentriX. Ten ponúka slušný maximálny výkon na úrovni 600 W a krútiaci moment 90 Nm. S takýmito hodnotami bude jazda aj po náročnom teréne skutočne príjemná a rýchla. O motor nemusíte mať obavy, pretože je krytý hliníkovou ochranou.

Zdroj | R RAYMON

Do rámu je integrovaný akumulátor s kapacitou 756 Wh, ale výrobca sa nezmieňuje o maximálnom dojazde na jedno nabitie. Batéria je vďaka mechanizmu veľmi jednoducho vyberateľná a zároveň chránená zámkom Abus.

Na riadidlách sa nachádza dotykový displej, ktorý ukazuje všetky podstatné údaje, pričom štatistiky sa vám rovno zapisujú do mobilnej aplikácie. K dispozícii sú štyri varianty s cenou od 6 299 eur až po 10 499 eur.

Pozrite si

Toto tu ešte nebolo, Bosch eShift bude radiť stupne na e-biku za vás!

Okrem modelu Tarok spoločnosť R RAMON predstavila aj modely Kyrok a Trailray. Kyrok ponúka 29-palcové kolesá a 150 mm zdvih s hmotnosťou len 17,7 kilogramu. Motor má 600 W a 55 Nm a pridáva sa aj batéria s kapacitou 400 Wh. Cena je od 5 699 eur až po 8 799 eur.

Trailray má zdvih 180 mm vpredu a 170 mm vzadu, motor Yamaha PW-X3 s výkonom 600 W a krútiacim momentom 85 Nm, pričom k dispozícii je batéria s kapacitou 800 Wh. Zaňho zaplatíte od 6 299 eur po 7 499 eur.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.