Reklama

Toto tu ešte nebolo, Bosch eShift bude radiť stupne na e-biku za vás!

Zdroj | Bosch
Michal Sobek
Zdroj | Bosch
Zdroj | Bosch

Spoločnosť Bosch, ktorá okrem iného vyrába komponenty do e-bikov, sa rozhodla, že jazdcom na nich v mnohom uľahčí život. Preto predstavila automatické radenie eShift.

Výrobca predstavil svoj prvý elektronický systém radenia už v roku 2014. Teraz Bosch rozširuje rozsah funkcie eShift nielen o nové funkcie, ale aj o nové radenie.

Zdroj | Bosch
Obsah pokračuje pod reklamou

To v jednoduchosti znamená, že počas jazdy bude e-bike s týmto systémom prehadzovať prevodové stupne automaticky, to ale neznamená, že mu do toho nemôžete zasiahnuť.

O správne radenie prevodového stupňa počas jazdy sa stará funkcia Roll-Shift. Avšak ak by vám radenie nevyhovovalo, viete si ho prispôsobiť v mobilnej aplikácii Bosch eBike Flow.

Táto funkcia je dostupná zatiaľ s motormi Bosch Performance CX a SX, pričom kompatibilita je zaručená s 12-rýchlostným prevodovým systémom Shimano CUES Di2.

Zdroj | Bosch

Pokiaľ jazdíte v manuálnom režime, displej od Bosch vám odporučí správny prevodový stupeň, prípadne si môžete navoliť aj preferovaný prevodový stupeň pomocou mobilnej aplikácie eBike Flow.

Veľkou výhodou Bosch eShift je jeho univerzálnosť, pretože je navrhnutý pre akýkoľvek druh e-biku, či už pôjde o cestný, horský, gravel alebo aj nákladný. Systém radenia sa vždy e-biku maximálne prispôsobí. Uvidíme, kedy sa reálne objaví v modeloch e-bikov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.