Reklama

Prekvapivé spojenie Facebooku a Ray-Ban. Prinesú na trh nové okuliare

Zdroj | Oppo/GSMArena
Michal Sobek
Zdroj | Oppo/GSMArena
Zdroj | Oppo/GSMArena

Facebook má opäť ambiciózny plán. Začal spolupracovať s výrobcom okuliarov Ray-Ban, aby spolu priniesli na trh nový produkt. Počítať s ním môžeme už tento rok.

Čo môžeme očakávať?

Vývoj okuliarov potvrdil aj samotný šéf Facebooku, Mark Zuckerberg. Na pomoc si zavolal taliansko-americkú spoločnosť Ray-Ban. Tá má dlhoročné skúsenosti s výrobou slnečných a dioptrických okuliarov.

Facebook sa s rozšírenou realitou už nejakú dobu pohráva. Jeho prvým pokusom bol Project Ara, kde sa snažil implementovať prvky virtuálnej reality do klasickej „kostry“ bežných okuliarov. Zuckerberg by rád vytvoril „multiverzum“, ktoré by prirodzene prepojilo fyzický svet s tým virtuálnym.

Zdroj | Facebook

Facebook už skôr potvrdil, že tieto okuliare nebudú obsahovať displej. Spoliehať sa budú zrejme na spárovanú mobilnú aplikáciu. Možno sa v nich dočkáme aj hlasového asistenta. Odhalenie by mohlo prebehnúť už v tomto roku, aj keď tu možno bude citeľný vplyv pandémie a nečudovali by sme sa prípadnému odkladu.

Zdroj | Anthony Quintano
Pozrite si

Facebook chystá smart hodinky! Asi zabudol na svoj smartfón

Budú úspešnejšie ako Google Glass?

Aj spoločnosť Google sa už pokúšala priniesť na trh prelomový produkt v podobe inteligentných okuliarov Google Glass. Obsahovali zabudovaný displej, fotoaparát, mikrofón aj reproduktor a na pravej strane bola dotyková plocha, pomocou ktorej sa ovládalo prostredie založené na systéme Android. Nevýhodou bola najmä slabá výdrž batérie a nepodpora zo strany vývojárov. Aj tak ale išlo o prelomový projekt spoločnosti.

Pozrite si

Okuliare Google Glass sú späť! Sú múdrejšie a majú aj USB-C port

Facebook vlastní aj spoločnosť Oculus, ktorá sa zameriava na okuliare s virtuálnou realitou. Koncom minulého roka predstavila model Quest 2 a zároveň oznámila, že končí so sériou Oculus Rift. Tá bola určená predovšetkým pre počítače.

Zdroj | Alphabet X

Najväčším konkurentom môže byť v tomto segmente kalifornský gigant Apple. Už dlhšie sa špekuluje, že aj on plánuje predstaviť svoju verziu inteligentných okuliarov. Tých by sme sa mohli dočkať už na jeseň po boku novej série iPhone 13.

Pozrite si

Čo už vieme o okuliaroch s AR od Apple?

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.