Oculus Quest 2 – virtuálna realita ešte nepovedala svoje posledné slovo

ZDROJ | Oculus

VR headsety ešte nepatria do starého železa. Dokazuje to aj spoločnosť Oculus, ktorá predstavila novinku v podobe Oculus Quest 2.

VR headset od spoločnosti, ktorú kúpil Facebook, disponuje novým procesorom Qualcomm Snapdragon XR2, ktorý sa stará o lepší výkon. Ani obraz sa však nebude mať za čo hanbiť, keďže ponúka o 50 % lepšie rozlíšenie než predchádzajúca generácia.

Pozrite siOculus Rift S ponúkne vyššie rozlíšenie a jednoduchšie sledovanie pohybu

Konkrétne Oculus Quest 2 ponúka 3,5 miliónov pixelov alebo 1 832 x 1 920 pixelov na jedno oko. Obnovovacia frekvencia je 72 hertzov.

Headset je samozrejme bezdrôtový, takže sa vám nestane, že sa počas hrania zamotáte do káblov ako niekedy. VR zariadenie sa bude dať cez Oculus Link prepojiť s PC, čo umožní využiť aj výkon počítača pri hraní náročnejších VR hier.

Keď už spomíname tie hry, na Oculus Quest 2 si budete môcť zahrať všetky tituly z pôvodného Oculus Quest a nebudú chýbať ani nové. Týchto hier je na výber viac ako 100.

ZDROJ | Oculus

 

Pozrite siVirtuálna realita od Oculusu bude chrániť pred nevhodným obsahom a obťažovaním

Pokiaľ vás VR headset Oculus Quest 2 zaujal, kúpiť sa dá za cenu 299 dolárov a bude disponovať úložiskom 64 GB a 6 GB RAM. Na výber však bude aj verzia s 256 GB úložiskom za cenu 400 dolárov. Momentálne sa dá Oculus Quest 2 predobjednať, no od 13. októbra sa začne predávať. V balení okrem headsetu nájdeme aj dva Touch ovládače. Headset by mal byť dostupný aj v krajinách Európskej únie.

Facebook okrem nového headsetu tiež oznámil, že končí s vývojom PC headsetov z rodiny Oculus Rift. Hlavným rozdielom týchto dvoch headsetov je ten, že Rift sa musel zapájať do PC a využívať jeho procesor. Pri headsete Quest je na výber, či headset zapojíte do PC alebo využijete zabudovaný procesor v headsete a budete hrať bezdrôtovo.

ZdrojOculus

Komentáre k článku