Reklama

Oculus Rift S ponúkne vyššie rozlíšenie a jednoduchšie sledovanie pohybu

Zdroj | Oculus
Stanislav Vinc
Zdroj | Oculus
Zdroj | Oculus

Oculus Rift, headset pre virtuálnu realitu, dostal nového nástupcu. Oculus Rift S ponúkne vyššie rozlíšenie, sledovanie pohybu používateľa aj bez vonkajších senzorov a mnoho menších vylepšení.

Od uvedenia prvej generácie headsetu Oculus Rift prešla virtuálna realita nezanedbateľným vývojom, počas ktorého sa na trh dostalo mnoho headsetou s rôznou mierou závislosti od počítača. Aby sme si v tom teda na úvod urobili poriadok, nový Oculus Rift S priamo nadväzuje na pôvodný headset a teda pre fungovanie vyžaduje pomerne výkonný herný počítač.

https://youtu.be/3vPz9KFXWTk

Hlavným ťahákom nového headsetu je celkové rozlíšenie 2 560 x 1 440 pixelov, resp. 1 280 x 1 440 pixelov na každé oko. Okrem vyššieho rozlíšenia ponúkne Oculus Rift S aj nové sledovanie pohybu s názvom Oculus Insight, ktoré dokáže sledovať pohyb celého tela aj bez externých senzorov, ktoré by inak museli byť rozmiestnené po celej miestnosti.

Zdroj | Oculus

Veľkým prekvapením je, že na vývoji nového headsetu sa podieľalo aj Lenovo, hoci Oculus patrí pod spoločnosť Facebook Technologies. Motiváciou k spolupráci však nebolo financovanie, ale využitie skúseností spoločnosti Lenovo z vývoja vlastných VR a AR headsetov.

Pozrite si

HTC Vive Focus Plus má nové ovládače nielen pre hranie hier

Lenovo malo konkrétne vylepšiť pohodlie, rozloženie hmotnosti, blokovanie svetla a taktiež pripojenie k počítaču, ktoré sa mu podarilo zrealizovať cez jediný kábel. Oculus Rift S si od nezávislých headsetov Oculus Quest a Oculus Go prepožičiava integrovaný audio systém, ktorý dopĺňa 3,5-mm jack pre pripojenie vlastných slúchadiel.

Zdroj | Oculus

Novinkou je tiež systém Passtrought+, ktorý používateľom umožní vidieť ich okolie aj bez skladania headsetu z očí. Používatelia si môžu prepínať medzi virtuálnym zobrazením a zobrazením prenosu z vonkajších senzorov, aby tak napríklad nenarazili do nábytku. Oculus mal okrem toho mierne vylepšiť aj pohybové ovládače Touch.

Zdroj | Oculus

Oculus Rift S dorazí do predaja na jar s cenou 399 dolárov, no presnejší dátum vydania zatiaľ nepoznáme. Pred kúpou sa však treba ešte uistiť, že váš počítač spĺňa aspoň minimálne hardvérové požiadavky.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.