Reklama

Predsa sa dočkáme? Dron DJI Avata dokáže lietať aj v interiéri

Zdroj | @AttaccoG
Richard Pliešovský
Zdroj | @AttaccoG
Zdroj | @AttaccoG

Uniklo video, ktoré ukazuje dron od legendárnej značky DJI. Model Avata je navrhnutý tak, aby ste s ním mohli lietať aj v interiéri. Bude to možné vďaka kompaktnému, takzvanému „cinewhoop“ dizajnu. Prezrádza nám to video od spoľahlivého leakera @OsitaLV.

Avata má prísť na trh rok po vydaní DJI FPV, prvého dronu výrobcu, ktorý sníma video z pohľadu prvej osoby. Odtiaľ ten názov (FPV = first-person video). Video ukazuje, že dron je pilotovaný pomocou ovládača DJI, ktorý bol doteraz k dispozícii práve pre model FPV. Pilot má nasadené okuliare, tie majú podobný dizajn ako ich existujúci model, len sú menšie a kompaktnejšie.

Obsah pokračuje pod reklamou

Video síce neukazuje samotný dron Avata, ale jeho obrázky už stihli uniknúť. Novinka by mala mať hmotnosť zhruba 500 g, čo znamená, že sa jeho pilot bude musieť zaregistrovať, aby s ním mohol lietať. Fotoaparát by mal mať podobné parametre, ako model DJI Mini 3 Pro.

Podľa @DealsDrone bude dron schopný natáčať stabilizované video do 4K rozlíšenia, v balení nájdete okuliare DJI Goggles 2 a pohybový kontrolér. Avata má ponúknuť rozmery vo veľkosti dlane, zabudovaný chránič vrtule a technológiu HD prenosu s nízkou latenciou. Je pravdepodobné, že na trh prídu rôzne verzie, vrátane obľúbeného „comba“.

Pozrite si

Pozerajte sa na svet s nadhľadom. S týmito dronmi lietate bez licencie!

Ak rozmýšľate, či si ešte stihnete s novým dronom zalietať počas leta, zrejme vás nepotešíme. Pôvodne sa uvažovalo, že bude predstavený na prelome júla a augusta, aktuálne informácie naznačujú, že to bude až v druhej polovici roku 2022. Cena zatiaľ známa nie je.

Obmedzujúcim faktorom môže byť hmotnosť dronu. Keďže všetky drony nad 250 g podliehajú registrácii, mnohí amatérski piloti dajú zrejme prednosť iným modelom. DJI ich má v ponuke viacero, či už spomínaný Mini 3 Pro, alebo pokojne šikovný model Mini SE.

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.