Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Najlepší dron na dovolenku? DJI Mini 3 Pro prináša zásadné vylepšenia

Najlepší dron na dovolenku? DJI Mini 3 Pro prináša zásadné vylepšenia
Zdroj | DJI
Stanislav Vinc
Najlepší dron na dovolenku? DJI Mini 3 Pro prináša zásadné vylepšenia
Zdroj | DJI
Zdroj | DJI

DJI rozšírilo svoju sériu Mini o nový vylepšený model, ktorý sa môže pochváliť novým hardvérom, väčšou batériou, novými funkciami aj krajším dizajnom, za čo si však žiaľ nechá slušne priplatiť. Čo všetko prináša nový DJI Mini 3 Pro?

Séria dronov Mini od DJI bola vždy určená pre cestovateľov, dobrodruhov a taktiež tých, ktorí chceli podliezť váhové limity určujúce, či si pre lietanie s ním budete musieť v niektorých štátoch prejsť byrokratickou tortúrou. Našťastie, podobne ako jeho predchodcovia, aj nový DJI Mini 3 Pro váži iba 249 gramov.

Nový model disponuje väčším 1/1,3“ senzorom, ktorý dokáže nahrávať 4K UHD video pri 60 snímkach za sekundu, resp. aj v HDR pokiaľ sa uskromníte s 24/25/30 snímkami za sekundu. Veľkou výhodou pre tvorcov obsahu na sociálne siete je fakt, že senzor bude možné otočiť o 90 stupňov a video tak nahrávať natívne vo vertikálnom pomere strán bez digitálneho orezu.

Zdroj | DJI

Čo sa týka fotografií, tie DJI Mini 3 Pro zvládne zachytávať v rozlíšení 48 Mpx prostredníctvom objektívu s clonou f/1.7. Samozrejmosťou je dostupnosť automatického sledovania objektov či inteligentné vyhýbanie sa prekážkam. Novinke ale nebude chýbať ani režim MasterShots predstavený s modelom DJI Air 2S, ktorý slúži na automatizovanú tvorbu vopred zostrihaných videí.

Zdroj | DJI

V základnej verzii vydrží dron vo vzduchu zhruba 34 minút, čo je o 3 minúty viac, ako zvládol DJI Mini 2. K dispozícii však za príplatok bude aj verzia „Intelligent Flight Battery Plus“, ktorá predĺži jeho výdrž až na 47 minút, čím však stúpne aj jeho hmotnosť.

Pozrite si

Elektromobil z bazáru – aká je ponuka na Slovensku, čo s batériou a oplatí sa?

Popri novom modeli DJI predstavilo aj nový diaľkový ovládač DJI RC, ktorý je menší a ľahší, ako starší RC Pro. Vybavený je 5,5“ vstavaným displejom s jasom 700 nitov, ktorý by mal podľa popisu výrobcu ponúkať dobrú viditeľnosť aj na priamom slnku. Na ovládanie dronu však môžete použiť aj starší ovládač DJI RC-N1.

Zdroj | DJI

Pokiaľ už tento diaľkový ovládač vlastníte, DJI Mini 3 Pro vo verzii (No RC) si môžete zaobstarať za cenu 739 €. V opačnom prípade môžete siahnuť po klasickom balení s cenovkou 829 € alebo si priplatiť za nový diaľkový ovládač DJI RC, s ktorým vás DJI Mini 3 Pro vyjde celkovo na magických 999 €. Predaj je už oficiálne spustený s doručením aktuálne prisľúbeným na koniec mája.

Zdroj