Pracovníci Tesly budú jesť a spať vo fabrike, musia dobehnúť kvóty

ZDROJ | Tesla

Tesla obnovuje výrobu svojich elektromobilov v Šanghaji po nútenej prestávke spôsobenej šírením nákazy COVID-19. Pracovníci budú musieť vo fabrike jesť aj spať minimálne dovtedy, kým nevyrobia chýbajúcich 40-tisíc vozidiel.

Fabrika Tesla Shanghai sa má podľa informácií agentúry Bloomberg otvoriť v režime uzatvoreného okruhu, ktorý podporuje samotný Šanghaj v snahe o udržanie počtu covidových pacientov na nule. V praxi tak pracovníci nebudú môcť opustiť fabriku, minimálne do 1. mája v nej budú pracovať, jesť aj spať.

ZDROJ | Tesla

Každý pracovník má dostať spacák a matrac, ktorý si môže umiestniť kdekoľvek v rámci vopred vyčlenených častí fabriky. K dispozícii budú mať aj sprchy, jedáleň a priestor na oddych. Strava pre pracovníkov v takejto karanténe bude bezplatná, pričom okrem svojej výplaty dostanú aj špeciálne odmeny vo výške 58 eur na deň.

Pozrite siTesla ide bokom, astronautov misie Artemis odvezú nové elektromobily od Canoo

Do práce sa po lockdowne budú môcť vrátiť iba pracovníci s dvomi dávkami očkovania proti ochoreniu COVID-19. Aj tých ale bude Tesla počas prvých troch dní pravidelne testovať.

Aby pracovníci čo najskôr dobehli pôvodný plán výroby, Tesla predĺži ich pracovnú dobu na 12 hodín denne, 6 dní v týždni – bez prestávky. Oproti pôvodnému plánu výroby aktuálne fabrike chýba na výstupe zhruba 40-tisíc vozidiel. Do lockdownu bola Tesla Shanghai nútená vstúpiť 28. marca.

ZdrojBloomberg

Komentáre k článku