Reklama

Pomôžte nám nájsť NAY TECHBOX TV roka 2020 a vyhrajte!

Števo Porubský

Jubilejný desiaty ročník čitateľskej ankety NAY TECHBOX roka je konečne spustený a tak je dobre poznať produkty, za ktoré môžete hlasovať. To ale nie je zadarmo, za hlasovanie môžete vyhrať aj jednu zo špičkových cien od partnerov ankety. Stačí zahlasovať a koncom januára sa dozviete, či niektorá z až siedmych cien bude vaša.

Výber tých najlepších z najlepších je opäť výlučne na vás, čitateľoch, kupujúcich a používateľoch najrôznejších produktov, služieb operátorov či bankových aplikácií. Budeme vďační ak sa zapojíte do jubilejného 10. ročníka ankety a dáte svoj hlas vaším favoritom. Hlasovanie v ankete NAY TECHBOX roka 2020 je pritom veľmi jednoduché. Stačí si otvoriť stránku NAYTECHBOXroka.sk, prezrieť si nominácie najlepších z najlepších a hlasovať.

Pozrite si

Hlasujte a vyhrajte 7 cien v ankete NAY TECHBOX roka 2020

 

Vyhrať môžete špičkové inteligentné hodinky Apple Watch Series 6 44 mm od Tatra banky, skvelý smartfón s vynikajúcimi fotoaparátmi Samsung Galaxy A51 od VÚB banky, ale aj najnovší robotický vysávač vrátane mopu iRobot Roomba Combo 2v1 od PLAY Electronics, s. r. o., distribútora a dovozcu značky iRobot v SR.

NAY TECHBOX TV roka 2020

Aj v tomto ročníku sme vám hlasovanie zjednodušili tým, že v každej z ôsmich kategórií máte na výber 6 najlepších zástupcov. Je to určite jednoduchšie, ako by ste mali prezerať desiatky produktov. V redakcii nám totiž počas roka prejdú prakticky všetky top produkty cez ruky a vieme, čo v danom roku patrí k tomu najlepšiemu.

Pozrime sa teda na šesticu nominovaných produktov v kategórii „TV“.

LG OLED88ZX

Absolútna novinka juhokórejského výrobcu chce zaujať hlavne obrovskými OLED displejmi a najnovším Alpha 9 Gen 3 procesorom, ktorý využíva umelú inteligenciu a strojové učenie pre čo najlepšie podanie obrazu. Zároveň má byť aj vďaka nemu výborný obraz z nižších rozlíšení s využitím upscalingu a technológií ako Quad Step Noise Reduction či Sharpness Enhancer. Procesor je tiež schopný sledovať každý jeden frame prehrávaného obrazu a detegovať na ňom texty či tváre a vylepšovať ich.

Samozrejmosťou je podpora všetkých možných štandardov, vrátane HEVC, VP9 či AV1. Aby bol obraz čo najlepší, HDMI budú podporovať prenos do 8K 60 fps. Lahôdkou pre hráčov je podpora NVIDIA G-SYNC, ale aj HDR pre hry – HGiG Mode. Vynovené je aj používateľské rozhranie, cez ktoré je možné ovládať najrôznejšie IoT zariadenia v domácnosti. Aby toho nebolo málo, nový OLED televízor podporuje kompletné hands-free ovládanie iba pomocou hlasových pokynov.

Zdroj | LG

Panasonic TX-65HZ2000E

Panasonic HZ2000 je jedným z prvých modelov na svete podporujúci režimy Dolby Vision IQ a Filmmaker. O kvalitu obrazu sa stará panel Panasonic Master HDR OLED Professional Edition, ktorý poskytuje až o 20 % väčší jas v porovnaní s inými OLED TV. HDR OLED panel HZ2000 je poháňaný najnovším procesorom Panasonic, ktorý rýchlo analyzuje farbu, kontrast a čistotu video obsahu 4K. Jeho farebné podanie vyladil „da Vinci“ filmového sveta, Stefan Sonnenfeld.

Pre naozajstných filmových nadšencov je určená možnosť kalibrácie pridaním dvoch kalibračných bodov vstupného signálu 0,5 % a 1,3 %. To umožňuje divákom ovládať prechod z čiernej s ešte vyššou úrovňou vernosti. Panasonic tak po prvý raz umožňuje kalibráciu obsahu v Dolby Vision. Audio systém kalibrovali odborníci z dcérskej spoločnosti Technics. Televízor je vybavený 360° Soundscape Pro, audiosystémom s maximálnou vernosťou. Vstavané reproduktory ponúkajú zvukový zážitok, ktorý vtiahne divákov do deja. O skutočne priestorový zvuk v Dolby Atmos sa starajú nahor smerované reproduktory.

Zdroj | Panasonic

Philips 65OLED935

Elegantný televízor od Philipsu s tenkým rámom vám ponúkne vynikajúcu kvalitu HDR obrazu na obrovskom OLED paneli. Novinkou modelu je druhý čip s umelou inteligenciou, ktorý dopĺňa hlavný P5 procesor. Funkcionalita umelej inteligencie využíva neurónové siete a strojové učenie na analyzovanie miliónov skúšobných klipov z vlastnej databázy. Unikátom a obrovským lákadlom je funkcia Ambilight s inteligentnými LED diódami na okrajoch televízora, ktoré navodia tú správnu atmosféru v miestnosti.

Philips OLED+935 je prvý televízor tejto značky, ktorý používa dvojicu zvukových meničov Dolby Atmos Elevation a centrálny menič Tweeter-on-Top z produkcie Bowers & Wilkins. Ten je namontovaný v samostatnom kryte reproduktora. Všetko je integrované v minimalistickom kovovom ráme, ktorý funguje zároveň ako stojan. Model je, samozrejme, možné zavesiť na stenu. Systém obsahuje spolu až desať meničov v špecifikácii 3.1.2, vrátane troch 19 mm titanových kupol v prednej konfigurácii vľavo, v strede a na pravej strane.

Zdroj | Philips

Samsung QE65950TS

Absolútna špička z ponuky Samsungu ponúka nie len 8K Ultra HD rozlíšenie obrovského displeja, ale aj unikátny 8K AI upscaling s neurónovou sieťou pre obnovu detailov. Televízor prakticky nemá žiadne rámiky, 99 % prednej plochy zaberá obrazovka. Infinity dizajn podčiarkuje svoju exkluzivitu perforovaným hliníkovým rámom. Vlajková loď výrobcu je vybavená procesorom AI Quantum Processor 8K novej generácie s vyspelou umelou inteligenciou, ktorá si poradí so špičkovou interpoláciu obrazu.

Technológia Adaptívny obraz s pomocou AI zas dokáže meniť jas v jednotlivých scénach tak, aby používatelia dostali perfektný kontrastný obraz v každom prostredí. Adaptívnemu obrazu sekunduje funkcia Adaptívny zvuk. Ponúka režim pre každú scénu, optimalizuje zvuk pre konkrétnu miestnosť (priestor). Audiozážitok umocňujú horné bočné a spodné reproduktory s priestorovým zvukom Object Tracking Sound (OTS+). Vstavané reproduktory poskytujú 70-wattový výkon.

Zdroj | Samsung

Sony KD-75ZH8

Vrcholom ponuky od Sony je 8K Ultra HD televízor, ktorého displej funguje ako reproduktor. Disponuje tiež funkciou Frame Tweeter, čo jasne hovorí o použití – rám je zároveň výškovým reproduktorom. Televízor presne vie odkiaľ z obrazu ide zvuk a podľa toho upravuje virtuálny priestorový zvuk, ktorý vychádza z televízora. Samozrejmosťou je Dolby Atmos zvuk. Nechýba ani podpora hlasových asistentov Amazon Alexa či Google Assistant, pričom novinku je možné ovládať aj iba hlasom s využitím Google Assistant. Okrem iného má aj špeciálne diaľkové ovládanie s podsvietením.

Displej má Netflix Calibrated Mode. Top model pracuje vďaka novému Picture Processor X1 procesoru, ktorý využíva umelú inteligenciu. Pre ešte lepší zážitok zo sledovania obľúbených filmov slúži kombinácia technológií 8K X-tended Dynamic Range PRO (prispôsobuje jas), 8K X-Reality PRO (pre výnimočné rozlíšenie), Object-based Super Resolution (realistické textúry) a X-Motion Clarity (menej rozmazania v rýchlych scénach)

Zdroj | Sony

TCL 8K QLED TV X91

TCL Electronics patrí medzi najväčších výrobcov televízorov na svete. Nový top model pritom pokračuje v rovnomennej produktovej sérii, ktorá si zakladá na symbióze dokonalého obrazu i zvuku s množstvom užitočných funkcií. Lahôdkou je práve displej s 8K Ultra HD rozlíšením a jasom až 1 000 nitov. Samozrejmosťou je funkcia 8K Upscallingu aj z nižších rozlíšení. Pri digitálnom obsahu upscaling spolu s AI optimaizuje každý pixel do 8K rozlíšenia.

TCL X91 je vybavený jedným z najlepších zvukových systémov v triede. Základom je technológia Onkyo a Dolby Atmos. Takéto spojenie dokáže vtiahnuť diváka do deja vďaka robustnému a priestorovému zvuku, ktorý vyplní aj väčšiu miestnosť. Novinka má predinštalovaný Android TV, ktorý ponúka prakticky neobmedzený zdroj personalizovanej zábavy. Funkcia Chromecast zas umožňuje ľahko prehrávať fotografie, videá a hudbu z iného zariadenia. Používateľ môže využiť hlasové ovládanie v službe Google Assistant a mať prístup k veľkému množstvu filmových či televíznych programov, služieb a aplikácií.

Zdroj | TCL

HLASUJTE na TECHBOXroka.sk!

Hlasovať môžete do 13. januára 2021.

Podrobné pravidlá súťažnej ankety NAY TECHBOX roka 2020 nájdete na web stránke NAYTECHBOXroka.sk.

Ďakujeme za podporu ankety najmä generálnemu partnerovi ankety NAY a partnerom: Tatra banka, ESET, Canon, JBL, mi-store.sk, iRobot, MotorolaVÚB Banka.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.