Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Vlajková loď od TCL 8K QLED TV X91 s pop-up kamerou

Vlajková loď od TCL 8K QLED TV X91 s pop-up kamerou
Richard Pliešovský
Vlajková loď od TCL 8K QLED TV X91 s pop-up kamerou

TCL Electronics včera oznámil príchod novej vlajkovej lode, televízora TCL X91. Má 75 palcov, 8K rozlíšenie (7 680 x 4 320 pixlov), QLED obrazovku s HDR, Android TV, umelú inteligenciu a množstvo ďalších pokrokových funkcií.

Zdroj | TCL

TCL Electronics patrí medzi najväčších výrobcov televízorov na svete. Novým top modelom TCL X91 pokračuje v rovnomennej produktovej rade, ktorá si zakladá na symbióze dokonalého obrazu i zvuku s množstvom užitočných funkcií.

Pozrite si

Vyskúšali sme prvú mini LED telku TCL 65X10 s Onkyo soundbarom

Čím si vás televízor získa? Podaním detailov a jasom až do 1 000 nitov. HDR Premium 1000 poskytuje zrejme najlepší zážitok pri štandarde HDR, okrem výrazného jasu, má výnimočné detaily v tmavých scénach a presné farby.

Zdroj | TCL

Pýtate sa na čo vám bude 8K televízor, keď sa len teraz konečne rozbieha ponuka obsahu v 4K rozlíšení? TCL, podobne ako napríklad Samsung, prináša technológiu pre upscaling, ktorá dokáže posunúť video (fotografie) v rozlíšení HD, FHD a 4K do 8K. Pri digitálnom obsahu upscaling spolu s AI optimaizuje každý pixel do 8K rozlíšenia. Výsledok je vraj ohromujúci a znesie porovnanie so skutočným 8K.

Zdroj | TCL

Technológia TCL 8K AI Upscaling prináša vo výsledku detailnejšie a prirodzenejšie video a fotografie. Neprepočítava len jeden aspekt zobrazenia, ale celé spektrum špecifikácií (jas, farebné kompenzácie, kompenzácie detailov a zobrazovaciu frekvenciu).

Zdroj | TCL

Rada X91 je vybavená jedným z najlepších zvukových systémov v triede. Základom je technológia Onkyo a Dolby Atmos. Takéto spojenie dokáže vtiahnuť diváka do deja vďaka robustnému a priestorovému zvuku, ktorý vyplní aj väčšiu miestnosť.

Produktový rad X91 je ďalším dôležitým krokom vo využití technológie Quantum Dot, ktorú TCL podporuje. S vrcholnou audio-video kvalitou, umelou inteligenciou a elegantným dizajnom prináša zákazníkom do ich domovov filmový zážitok, ktorý nemá obdobu.

Kevin Wang, CEO TCL

TCL X91 má predinštalovaný Android TV, ktorý ponúka k dispozícii prakticky neobmedzený zdroj personalizovanej zábavy. Vstavaná funkcia Chromecast umožňuje ľahko prehrávať fotografie, videá a hudbu z iného zariadenia. Používateľ môže využiť hlasové ovládanie v službe Google Assistant a mať prístup k veľkému množstvu filmových či televíznych programov, služieb a aplikácií.

Zdroj | TCL

Z ďalších funkcií môžeme spomenúť handsfree ovládanie. Televízor reaguje na mnoho povelov, napríklad na spustenie aplikácií, triedenie obsahu, prepínanie vstupov, nastavenie hlasitosti či vyhľadávanie.

Pozrite si

8K telky má už aj TCL, využíva displeje od Samsungu

Nová séria TCL X91 získala certifikáciu IMAX Enhanced za audiovizuálne technológie a veľkoformátové obrazovky. Tento program označuje digitálne remasterovaný obsah v spojení s optimalizovaným prehrávaním na prémiových zriadeniach TCL. Produkty spoločnosti sú po mnoho rokov vyvíjané tak, aby kombinovali aktuálne technické znalosti a poskytli najlepší zážitok.

Zdroj | TCL

Ako sme už spomenuli, novinka sa pýši manuálne vysúvacou (pop-up) kamerou, ktorú môžu používatelia využiť na videočety s rodinou a priateľmi.

Zdroj | TCL

Produktový rad QLED 8K X91 spoločne s dvomi predchádzajúcimi modelmi QLED televízorov C71 a C81 je súčasťou modelov TCL QLED pre rok 2020. Cena novinky zatiaľ uverejnená nebola.

Zdroj | TCL