Reklama

Pomocou UV-C žiaričov môžete dezinfikovať aj kľučky, WC alebo zubné kefky

Zdroj | UVC Nation
TECHBOX
Zdroj | UVC Nation
Zdroj | UVC Nation

Čisté prostredie je základom nášho zdravia. Nejde však len o klasické upratovanie. Minimálne domácnosť, obzvlášť sanitu, by ste mali tiež dezinfikovať. Pomocou inteligentných UV-C žiaričov je to skutočne jednoduché, dezinfikuje sa to samo 🙂

Spoločnosť NSF Internaional zverejnila štúdiu, v ktorej sa zamerala na to, aké miesta a predmety v domácnosti sú pre nás najnebezpečnejšie, ak sa chceme vyhnúť nakazeniu koliformnými baktériami – ide o rod, z ktorého je aj E.coli. Do štúdie bolo zapojených 22 rodín, ktoré výskumníkom odovzdali vzorky 30 bežne používaných predmetov z domácnosti.

Zdroj | UVC Nation

Rôzne podobné štúdie už dávno vyvrátili mýtus, že by najviac znečisteným prostredím v domácnosti bola toaleta alebo kúpeľňa. Štúdia NSF International hovorí, že koliformnými baktériami bolo kontaminovaných 27 % držiakov zubných kefiek a 9 % kúpeľňových rúčok. Tieto čísla nie sú bezpečné, no nie sú ani veľmi ohromujúce. Čo sa nedá povedať o výsledkoch kontaminácie predmetov z kuchyne.

Kuchyňa je najšpinavšia, bohužiaľ

Podľa štúdie bolo až 75 % skúmaných špongií a utierok kontaminovaných. Koliformné baktérie boli tiež identifikované na 45 % kuchynských výleviek, 32 % kuchynských pultov a 18 % dosiek na krájanie. Pre trochu lepšiu predstavu aké množstvo baktérií, nie len tých z rodu koliformných, sa kde v domácnosti nachádza, sa často uvádza takýto príklad. Na doske toalety je v priemere 50 baktérií na 6,5 cm2. Na špongii je, na približne rovnakej ploche, 10-miliónov baktérií a na utierke milión.

Pozrite si

Zdravý spánok? Dezinfikujte si nielen spálňu UV-C žiaričmi

Samozrejme, nie všetky baktérie ohrozujú naše zdravie, no rozhodne by sme mali prostredie udržiavať tak sterilné, aby sme vplyv tých škodlivých čo najviac eliminovali. Ako na to? V prvej časti nášho seriálu o účinkoch UV-C žiarenia sme sa pozreli na to, ako sa baktérií, plesní a iných mikroorganizmov zbaviť v spálni či napríklad na klávesnicie. Dnes sa bližšie pozrieme na to, ako sa dá efektívne dezinfikovať sanita, resp. najrizikovejšie predmety v kúpeľni.

Čo je to UV-C žiarenie a ako funguje?

  • UV-C žiarenie je ultrafialové žiarenie s vlnovou dĺžkou 253,7 nm.
  • Germicidné žiariče sú vybavené výbojkou, ktorá toto žiarenie produkuje.
  • Vplyvom žiarenia sa rozkladajú bunky DNA, v dôsledku čoho prichádza k úhynu organizmu.
  • UV-C žiarenie neprejde cez sklo ani nepriehľadné materiály, zastavia ho už látkové závesy.
  • Nesmie sa používať v bezprostrednej blízkosti ľudí, v prípade malých žiaričov. V prípade dezinfekcie celej miestnosti sa v nej nesmú zdržiavať ľudia.
  • Germicidné žiariče sú tak účinné, že sa využívajú napríklad na dezinfekciu operačných sál.
  • Dezinfikovať dokážu vzduch, kvapaliny a všetky druhy povrchov.
  • Účinnosť dezinfekcie UV-C žiarením je 99,9 %.

Výrobcovia inteligentných pomôcok pre zdravší život, ako je napríklad UVC Nation, ponúkajú celý rad germicidných žiaričov určených na domáce použitie. Pomocníci z UVC Nation sú z pravidla vybavení bezpečnostným senzorom, ktorý keď deteguje pohyb na určitú vzdialenosť, automaticky sa vypne. Bezpečne dezinfikovať teda môže každý a môže tak zvýšiť kvalitu prostredia nielen vo svojej domácnosti.

Rockubot Mini S je univerzálne riešenie

Portfólio UVC Nation zamerané na sanitu počíta štyroch šikovných pomocníkov, ktorí vám pomôžu rýchlo a efektívne vydezinfikovať nie len rizikové miesta a predmety. Najuniverzálnejším pomocníkom je kompaktný germicídny žiarič Rockubot Mini S. Ide o príručný UV-C sterilizátor, ktorý na jedno nabitie dokáže žiariť 60 minút, je vybavený bezpečnostným senzorom prítomnosti ľudského tela a vďaka magnetickej podložke ho umiestnite takmer kdekoľvek.

Zdroj | UVC Nation

Okrem kúpeľne, kde pomocou Rockubot Mini S vydenzifikujete umývadlo alebo vaňu, môžete tohto pomocníka použiť aj v kuchyni, či aute, dezinfikovať ním šperky, smartfóny a mnoho ďalších predmetov dennej potreby. Rockubot Mini S má dostupnú cenovku 58,80 €, a ak pri nákupe na UVC Nation použijete kód “techbox10”, získate na nákup tejto praktickej vychytávky 10% zľavu.

Pravidelne dezinfikované kľučky

Pri premýšľaní o miestach, ktoré sú z hľadiska nakazenia sa baktériami najrizikovejšie, si zrejme spomeniete na kľučky dverí. Je to jeden z predmetov, ktoré sa najčastejšie chytajú a často nie práve čistými rukami. UVC Nation ponúka prvú automatickú dezinfekciu kľučiek dverí na svete. Je skôr určená do priestorov s veľkým pohybom ľudí, napríklad kancelárie, no pokojne ju využijete aj v domácnosti.

Zdroj | UVC Nation

UV-C dĺžka modelu 59s x2 Automatizovaný sanitizér kľučky dverí je 260-280nm, výkon 2 W a žiarič je vybavený štvoricou LEDiek. Jeden sanitačný cyklus trvá 20 sekúnd. Žiarič dokáže vďaka svojej konštrukcii vydezinfikovať akýkoľvek tvar kľučky. Zariadenie sa na dvere pripevňuje priskrutkovaním základne, na ktorú sa osadí samotný žiarič. Je to mimoriadne jednoduché, o čom sme sa presvedčili aj v našej redakcii.

Bezpečná vzdialenosť na použitie je 1,5 metra. Ak sa človek priblíži bližšie, zariadenie sa automaticky vypne. Cena dezinfekčného žiariča na kľučky dverí je 52,80 € a rovnako si naň môžete uplatniť 10 % zľavu pomocou kódu „techbox10“. Žiarič je v ponuke v bielej a čiernej farbe.

TidyTech sa postará o kefky aj holenie

Pomocou UV-C žiariča môžete dezinfikovať tiež zubné kefky. Ak sa chcete vyhnúť nechceným infekciám alebo aftám, dokonca by ste mali. Čistenie zubov je jedna z najkritickejších oblastí našej osobnej hygieny. TidyTech Automatizovaný sanitizér zubných kefiek je pomocník, ktorého môžete postaviť na poličku alebo zavesiť na stenu. Otravných káblov sa báť nemusíte, TidyTech je vybavený batériou.

Pozrite si

Dezinfekcia zariadení je nutnosť dnešnej doby. Vyskúšali sme, ako to funguje

Zdroj | UVC Nation

Okrem zubných kefiek môžete pomocou tejto vychytávky sterilizovať tiež zubnú pastu alebo holiaci strojček. Vďaka tomu, že vás TidyTech zbaví nežiaducich baktérií, môžete zubnú kefku používať až do momentu, kedy je fyzicky zničená. Za normálnych okolností totiž kefky meníme výrazne skôr. Dokonca po každej chorobe musíme kefku vyhodiť a začať používať novú. UV-C dezinfikovanie je v tomto prípade naviac ekologické a finančne úsporné. Cena pomocníka je 66,00 € a aj tu môžete použiť náš zľavový kód „techbox10“ pre získanie zľavy vo výške 10%.

Nech sa WC zbaví neprajných mýtov

Štúdia spoločnosti NSF Internaional zbavila toaletu nemilého titulu miesta s najviac baktériami v domácnosti. To však neznamená, že by sme jej dezinfekciu mali zanedbať. Zároveň však nejde o činnosť, ktorú by mal niekto rád ako voľnočasovú aktivitu. Puretta je automatizované UV-C riešenie od UVC Nation. Táto vychytávka je vybavená senzorom, ktorý rozpozná, kedy je toaletná doska sklopená a pri každom zavretí spustí dezinfekciu. Jednoducho raz ho na toaletu pripevníte a potom sa už o nič nestaráte.

Zdroj | UVC Nation

Vďaka pravidelnej dezinfekcii sa rozlúčte s farebnými nánosmi a zápachom. Solárny pásik predlžuje životnosť batérie na tri mesiace, teda starostlivosť o zariadenie je minimálne. Nabitie približne raz za 3 mesiace je hračkou. Verte nám, že vás bude baviť sledovať, ako sa po zavretí WC dosky priestor WC rozsvieti na modro. Vy viete, že pre ďalšie použitie bude všetko hygienicky čisté.

Cena tohto Puretta Toilet – Automatizovaného UV-C pomocníka je 58,80 €, ktorú však taktiež dokážete znížiť vďaka nášmu zľavovému kupónu „techbox10“ o celých 10%. Mimochodom tento pomocník sa hodí tak na biele ako aj moderné čierne toalety. Tá čierna v našej redakcii dostala doslova technologickú inováciu.

Presvedčte sa naživo

Dobrou správou je, že zariadenia spoločnosti UVC Nation môžete naživo vidieť a zakúpiť si aj v bratislavskom Auparku do 30. marca 2022 v stánku UVC Nation Aupark LoveBrands.

Zdroj | UVC Nation

Dezinfekcia sanity a domácnosti je druhým zo štyroch scenárov, ktoré sme si v rámci nášho seriálu o dezinfekcii pomocou UV-C žiaričov pripravili. V ďalšej časti seriálu sa pozrieme na to, akými vychytávkami môžete efektívne dezinfikovať predmety. Dovidenia o týždeň priatelia.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.